10 kroków szczęśliwego życia

10 kroków szczęśliwego życia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

10 kroków szczęśliwego życia. Każdy świadomy pragnie tego, aby jego życie było spełnione, szczęśliwe i pełne miłości. I oto mamy kroki szczęśliwego życia, które jak dopełnimy, dadzą nam szczęście i spełnienie. Łatwe to nie jest, ale trudne też nie. Wszyscy mamy marzenia, cele i aspiracje, które chcemy osiągnąć. Nie dla wszystkich to świadomy cel życia. Trudną częścią tego zadania jest łączenie kropek między tym, czego chcemy, a tym, jak to osiągnąć. Tworzenie instrukcji czy raczej listy zadań krok po kroku zapewnia nam ścieżkę połączeń tych dwóch punktów, wraz z przyjęciem nieoczekiwanych zmian.

10 kroków szczęśliwego życia10 kroków szczęśliwego życia

Jeśli zdecydowaliśmy się już i czujemy, że jednak ścieżka rozwoju świadomości jest naszą ścieżką, bo chcemy być szlachetni i jednocześnie być najlepszą wersją siebie, to wówczas niejako godzimy się na przyjęcie tych reguł, gdyż jest duża szansa, że zaprowadzą nas do celu. Przeciwnikiem zawsze będzie nasze ego. Jeśli już masz określoną wizję swojego życia, ale nie jesteś pewien, jak się tam dostać, te kroki pomogą, po zrozumieniu oczywiście.

Krok 1: Znajdź swój cel

Często zaczynamy od niezadowolenia. Czujemy, że coś jest nie tak w naszym życiu, ale nie wiemy dokładnie co. Pierwsze co musimy zrobić to spojrzeć w siebie do wewnątrz. Musimy zidentyfikować nasze prawdziwe ja oraz ścieżkę /cel/, który doprowadzi nas do idealnej realizacji wizji naszego życia. Każdy z nas ma osobliwe dary, każdy ma tzw. łatwość do czegoś. Jeśli odnajdziemy te dary, stworzymy z nich cel i pasję, to już wygraliśmy. Owszem, potrzeba trochę samopoznania i refleksji, aby odkryć, co naprawdę kochamy i należy to połączyć z działaniem i służbą innym, aby pomóc określić swój własny cel. Służąc innym, służysz sobie.

Krok 2: Wyznacz długoterminowe cele

Cele długoterminowe odnoszą się do tych marzeń, które nosimy w naszych sercach. To aspiracje, nadzieje i głębokie marzenia, które mogą stać się rzeczywistością, gdy zdecydujemy się podjąć celowe nad nimi działanie. Bez tego ani rusz. Cele długoterminowe mogą dotyczyć kariery, finansów, domu, ale też są to osobiste aspiracje. Cel /założenie celu/ jest wstępem do wszystkiego. Wszystkie późniejsze działania są działaniami również z myślą o celu. Co nam pomoże, co wesprze, jaki pomysł można wykorzystać.

Krok 3: Wyróżnij się

Wszyscy rodzimy się jako genetycznie unikalne jednostki. Jednak duża część naszej tożsamości jest tworzona przez nasze wczesne środowisko, otoczenie, region, kraj i ludzi w nim żyjących, których spotykamy. Podpatrując, uzewnętrzniamy cechy naszych opiekunów i często przyjmujemy ich osobowości, zamiast rozwijać własną. Tym samym więcej czasu spędzamy na przeżywaniu na nowo życia innych niż własnego. Ale aby ludzie mogli żyć własnym życiem i wypełniać swoje przeznaczenie, muszą odróżniać się od destrukcyjnych wpływów środowiska. A tym destrukcyjnym wpływem są system i religia. One zawsze nastawione są na zysk. Chcąc się wyróżniać, rozwijasz siebie i część unikalnej wiedzy.

Większość z nas przyjmuje systemy wartości i przekonania rodziców, rodziny i kultury, w której dorastaliśmy, albo też buntuje się i formuje buntownicze postawy w bezpośredniej opozycji do swojej rodziny lub kultury. Jednak, aby żyć własnym życiem, ważne jest, aby rozwijać własne osobiste wartości i przekonania, a nie po prostu akceptować lub odrzucać wartości i przekonania starszych, całe życie uczących nas osób. Powinniśmy postarać się żyć według własnych zasad, nadając życiu większy osobisty sens. I wreszcie pokazać na co nas stać. Słowa są zbędne, świadczą czyny.

Krok 4: Poznaj nawyki ludzi sukcesu

Możemy podpatrywać spełnionych ludzi i zastanawiać się, czy mają nadludzkie moce, czy są podobni do nas. Ale tak naprawdę wielu ludzi odnoszących największe sukcesy na świecie trzyma się spójnych nawyków i zasad, które z czasem wywierają duży wpływ na daną osobę. Takimi nawykami są wszystkie świadome czynności, gdyż tylko te bezpośrednio nas dotyczą i nimi możemy siebie zmieniać. Studiowanie ludzi odnoszących sukcesy zwiększa szanse na osiągnięcie celów poprzez opracowanie naszej strategii działań i zadań, które najpierw musimy wykonać.

Krok 5: Skoncentruj się na tym, czego chcesz

Nasz ludzki mózg zmienia swą koncentrację co ok. 40 sekund. Trzeba wziąć to pod uwagę. Zawsze chce być tam, gdzie go nie ma i zawsze wszystko sobie tłumaczy określonym dla nas językiem.

Rady:

  • Zrzut pamięci: zapisz wszystkie swoje istotne myśli, aby wprowadzić ład w swoim życiu.
  • Priorytety: nadaj priorytet codziennym zadaniom, które są ważniejsze, a które przybliżają celu.
  • Powiedz NIE: naucz się stawiać granice i odmawiać prośbom innych ludzi w momencie gdy nie chcesz, bądź nie możesz tego zrobić.
  • Unikaj wielozadaniowości: dowiedziono, że podział uwagi, czyli wielozadaniowość jest destrukcyjna dla skupienia uwagi, produktywności i racjonalnego myślenia.

Krok 6: Zachowaj motywację

Nasza wewnętrzna motywacja wymaga wiary w siebie, inspiracji i pójścia naprzód pomimo niepowodzeń. Zdarza się nam na początku iść pełną parą, z zapałem. Ale często osiągnięcie naszych najważniejszych celów zajmuje miesiące, a nawet lata. Z biegiem czasu motywacja osłabia się. Dlatego ważne jest opracowanie planu działań i strategii automotywacji, aby zaradzić spadkom. Zachować najlepiej jest prostotę. Zamiast dążyć do wielu celów na raz, skoncentrujmy swoją energię i uwagę na jednym z nich. Róbmy po kolei. Rozbijajmy duże cele. Twórzmy z nich małe, wykonalne, po to, aby były ciągle motywujące i motywacyjne. Wspierajmy innych, bo to zawsze nasza inwestycja. Zawsze szukajmy rozwiązań, nie przeszkód.

Krok 7: Przestań słuchać wewnętrznego krytyka

Nasz wewnętrzny krytyk, zbyt często jest dla nas przykry. Zbudowany jest z naszych negatywnych myśli, przekonań i postaw, które są w stałym dysonansie z naszym najlepiej pojmowanym interesem i zmniejszają naszą samoocenę. To nasz największy wróg, nie inni, nie ktoś. Ten głos w naszej głowie, który na ogół mówi NIE. Ten wewnętrzny krytyk ocenia każdy nasz ruch, poniża nas i podważa nasze pragnienia wątpiącymi myślami. Bardzo się stara, abyśmy przypadkiem czegoś nowego nie odkryli, nie poznali, bo to wyrzuca go z jego strefy komfortu. Ten wewnętrzny krytyk znajduje listę powodów, dla których nie możesz lub nie powinieneś poznawać czegoś lub siebie i żyć własnym życiem. Stąd tak istotne jest pozbycie się wewnętrznego krytyka.

Krok 8: Skoncentruj się na zmianie

Jak po nocy przychodzi dzień, tak i tutaj zachodzą zmiany. Nazywamy je skokami świadomości lub skokami kwantowymi. To spostrzeżenia typu „aaaa, to tak to wygląda!”, po czym już od tego momentu mamy inną optykę postrzegania świata i jesteśmy przekonani, że zawsze taka była. Kiedy decydujemy się stworzyć dla siebie nowe życie, którego pragniemy, oznacza to porzucenie tego starego. A porzucić trzeba wszystko: toksyczne związki, niesatysfakcjonującą pracę, niezdrowy styl życia, bywa że rodzinne miasto i kraj, a nawet własność, konta bankowe, karty, telefon, TV, radio i wiele innych, mało użytecznych rzeczy.

Krok 9: Wykorzystaj swoją osobistą moc

Kiedy pokonujemy swojego wewnętrznego krytyka, rozwija się nasza osobista moc. Dostrzeżenie jej i zrozumienie jest niezbędne, jeśli pragniemy żyć własnym życiem. Władza osobista opiera się na sile, pewności siebie i kompetencjach, które jednostki stopniowo nabywają w trakcie swojego rozwoju. To zdrowa forma samooceny, która odzwierciedla naturalne dążenie do miłości, sukcesu, satysfakcji i sensu życia. Moc osobista jest wyrazem prawdziwego ja i charakteryzuje się ruchem w kierunku samorealizacji i transcendentnych celów życiowych. To coś, co możemy rozwijać, stając się lepszą osobą. Zaś nawiązując kontakt z naszym własnym wyjątkowym pragnieniem i dążąc do naszych celów, pielęgnujemy naszą osobistą moc.

Krok 10: Zostań człowiekiem sukcesu

Sukces przejawia się w różnych formach i nie zawsze jest finansowy. Nieustanne spełnianie oczekiwań innych powoduje narzucenie sobie ograniczeń. Trzeba to zawsze dobrze rozważyć, czy pomóc sobie, by móc pomagać innym stale, czy pomóc i już. A wszystko zaczyna się od odkrycia naszej prawdziwej tożsamości, naszego jestestwa.

PS. Świadomość to zasadność życia i jego sens. – August Witti

____________
#SzczesliweZycie