10 mudr medytacyjnych

10 mudr medytacyjnych

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

10 mudr medytacyjnych. Mudry to potężne narzędzie do samoopieki i wzmocnienia organizmu. Pozwalają one wejść nam do wewnątrz siebie i naładować poziom energetyczny. Mudra to gest rąk podczas medytacji. Niosą one ze sobą określone cele ukierunkowania przepływu energii w ciele. Istnieje ponad 100 znanych mudr. Wspomagają one zarówno jasność umysłu, energię, jak i poprawiają ogólny stan zdrowia.

10 mudr medytacyjnych

Mudra Gyan1. Gyan

To znana mudra, towarzysząca medytacji. Intencją Gyan jest poprawa koncentracji i wyostrzenie pamięci. To mudra, której używamy, gdy staramy się zdobywać wiedzę. Pozwala na uzyskanie wglądu w swoje życie lub konkretny problem.

Elementy: Przestrzeń + Powietrze

Mudra Buddyjska2. Buddyjska

Mudra Buddyjska służy do rozjaśnienia umysłu. Stosowana, gdy musimy zrozumieć intuicyjne komunikaty ze swojej podświadomości (np. sny lub medytacje). Korzyścią jest poprawa komunikacji, takiej jak poprawa dialogu wewnętrznego i zewnętrznego.

Elementy: Przestrzeń + Ziemia

Mudra Prana3. Shuni /Shoonya/

Poprawia intuicję, czujność i zdolności sensoryczne. Oczyszcza również emocje i myśli.

Elementy: Przestrzeń + Ogień

4. Prana

Jedna z najważniejszych mudr ze względu na zdolność do aktywacji uśpionej energii w ciele. Prana jest życiową siłą we wszystkich żywych istotach. Ta mudra pomoże obudzić i ożywić osobistą pranę i dostroi do otaczającej prany.

Elementy: Przestrzeń + Woda

Mudra Dhjana5. Dhjana

Przedstawiany Budda wykonuje ten gest. Mudra wprowadza w głęboką koncentrację. Przynosi spokój wewnętrzny.

Elementy: Wszystkie

Mudra Surya6. Surya

Mudra ma na celu zwiększenie aktywności słonecznej, poprawę metabolizmu i trawienia. Jest również przydatna w zmniejszaniu ciężkości ciała i zapobieganiu przeziębieniom, ponieważ zwiększa temperaturę ciała.

Elementy: Przestrzeń + Woda

Mudra Apana7. Apana

Ta mudra jest dobra do trawienia psychicznego lub fizycznego oraz do usuwania odpadów z organizmu.

Elementy: Przestrzeń + Ogień + Woda

Mudra Ganeśa8. Ganeśa

Mudra ta jest szeroko stosowana w przypadku usuwania przeszkód. Jest świetna do uwalniania od wszelkiego rodzaju przeszkód w życiu. Pomaga odzyskać pozytywność i odwagę w trudnych czasach. Wykonując tę ​​mudrę, przenosimy swoją uwagę i energię do ośrodka serca, otwierając swoje płuca i serce na przedmiot medytacji. Oprócz mentalnych i duchowych korzyści dla czakry serca, ruch pociągowy jest również korzystny dla mięśnia sercowego i dobry dla napięcia w tym obszarze ciała.

Elementy: Wszystkie

Mudra Waju9. Waju

Mudra jest dobra na choroby związane z brakiem równowagi powietrza, takie jak ból związany z gazami, wzdęcia, ból stawów, wzdęcia i dyskomfort w jamie brzusznej. Ta mudra pomaga regulować problemy zarówno psychiczne, jak i fizyczne, łagodząc je poprzez przywrócenie prawidłowego przepływu elementu powietrza.

Elementy : Przestrzeń + Powietrze

Mudra Rudra10. Rudra

Jest często kojarzona z Shivą, ponieważ dotyczy twoich wewnętrznych zdolności transformacyjnych. Poprawia jasność i koncentrację myśli i jest przepisywana osobom zmagającym się z zawrotami głowy, wyczerpaniem i chronicznym napięciem w ciele. Energetyzuje ciało fizyczne i umożliwia osiągnięcie najwyższego potencjału lub celów.

Elementy: przestrzeń + powietrze + woda

10 mudr medytacyjnych – Podsumowanie:

Mudra to gest rąk używany w jodze i medytacji. W sanskrycie oznacza to „znak” lub „pieczęć”. W filozofii mudry uważa się, że 5 palców odpowiada 5 elementom wszechświata – wodzie, ziemi, eterowi, powietrzu i ogniu. Każdy z tych elementów odgrywa odrębną rolę w równowadze naszego ciała fizycznego, stanie umysłu i samopoczucia psychicznego. Warto stosować.

PS. Siła znajduje się w stopach, rozwija się w nogach, jej centrum jest w krzyżu, a uzewnętrznia się w palcach rąk. – August Witti

______
#Mudry

Tags: