10 oznak nieszczęścia

10 oznak nieszczęścia

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

10 oznak nieszczęścia. Zastanówmy się czy ludzie są naprawdę szczęśliwi? Zapewne, niektórzy z nich są. Ale jest wielkie prawdopodobieństwo, że wielu nie wie czy są szczęśliwi, czy nie. Życie to gra pozorów, zatem rozważmy czy jesteśmy potajemnie nieszczęśliwi? Bowiem, jeśli próbujemy przejść przez życie, ukrywając nasze negatywne uczucia, kiedyś ta kłamliwa bańka pęknie.

10 oznak nieszczęścia10 oznak nieszczęścia

Obserwacja ludzkich zachowań pozwoliła na wyróżnienie stanów umysłu, które szczęściu nie sprzyjają. Oto kilka z nich, tych najważniejszych. Szczęście człowieka jest bardzo istotne, gdyż jakość naszego życia właśnie od szczęścia zależy. Można mieć wszystko i nie mieć szczęścia. Można też nie mieć nic i być szczęśliwym. Przedstawmy zatem cechy, które do rozwoju szczęścia nie pasują.

1. Za dużo śpisz

Jeśli zbyt dużo śpimy, a nie ma tego wyraźnej przyczyny /np. choroba/, może to oznaczać, że próbujesz uciec od rzeczywistości. Nieszczęśliwi ludzie na ogół zaprzeczają problemom, albo uciekają od nich. Sen to sposób na ucieczkę od tego, co nas boli. Dlatego nadmiar snu jest oznaką naszej ukrytej nieszczęśliwości.

2. Nigdy nie rozmawiasz o swoim życiu

Nigdy nie rozmawiamy z innymi o tym, co dzieje się w naszym życiu. Może to oznaczać, że jesteśmy nieszczęśliwi. Z reguły przyjaciele, rodzina, znajomi wymieniają nie tylko uprzejmości, ale też opowiadają fragmenty życia. Gdy zaś stale to ukrywamy, może świadczyć to o naszych problemach.

3. Udzielasz krótkich odpowiedzi

Gdy stale udzielamy innym krótkich odpowiedzi, możemy w skrytości być nieszczęśliwi. Nasze krótkie odpowiedzi mówią jasno: “zostaw mnie w spokoju!”. Wnioskiem może być konkluzja, że jesteśmy po prostu nieszczęśliwi i nie mamy ochoty nadmiernie rozmawiać.

4. Zmieniasz masę ciała

Wahania wagi mogą czasami ujawnić, że jesteśmy skrycie nieszczęśliwi. Jemy zbyt dużo lub zbyt mało, często bezmyślnie, próbując zapomnieć o swoich problemach. Bywa, że nie jemy wcale lub znikome ilości pokarmu. To oznacza, że nieszczęście zabiło nasz apetyt. Często musimy przypominać sobie o jedzeniu.

5. Spędzasz za dużo czasu w mediach społecznościowych

Naprawdę szczęśliwi nie mają za dużo czasu dla innych. Owszem, zaglądają do mediów społecznościowych, ale z rzadka. Nadmiar bywania w mediach może świadczyć o braku szczęśliwości. Próbujemy szukać szczęścia, czytając pozytywne cytaty albo czytając negatywne nagłówki, aby nasze życie wydawało się lepsze.

6. Poświęcasz za mało czasu sobie

Czasami zapominamy nawet uczesać włosy lub się wykąpać, nie mówiąc już o pozostałych osobistych czynnościach. Wyczołgujemy się z łóżka i trwamy. Nie jesteśmy w stanie tego przyznać, ale nieszczęście skradło nasze pragnienie doceniania siebie i swojej higieny. Skradło poczucie naszej wartości.

7. Masz martwe oczy

Martwe, bez wyrazu oczy świadczą o naszych kłopotach. To zaś na ogół świadczy o braku szczęśliwości. Gdy ktoś jest naprawdę szczęśliwy, jego oczy są błyszczące i bardzo ożywione. Nieszczęście odbija się w naszych oczach, bezruchem i smutkiem. A to z kolei świadczy o braku szczęścia.

8. Nie masz pasji

Dawniej kochaliśmy robić pewne rzeczy, a teraz ta pasja zniknęła. Jeśli nie znaleźliśmy nic innego, może to świadczyć o naszej potajemnej nieszczęśliwości. Gdy jesteśmy nieszczęśliwi, nie cieszy nas już to, co dawniej. Mało co nas raduje, bo życie straciło swój blask i sens. Postarajmy się pobudzić nasze pasje.

9. Okazujesz nadmierną szczęśliwość

Ciągłe opowiadanie anegdot i dowcipów może oznaczać naszą nieszczęśliwość. Bywa to przyczyną depresji, gdyż zamiast skupiać się na sobie, rozśmieszamy innych, mnożąc ich szczęście. Jedyne co możemy zrobić, to uszczęśliwić siebie.

10. Nie utrzymujesz kontaktu wzrokowego

Gdy kłamiemy, nie nawiązujemy kontaktu wzrokowego, ale to nie jedyna przyczyna. Często gdy potajemnie cierpimy i jesteśmy nieszczęśliwi, trudno nam nawiązać kontakt wzrokowy z innymi. Obawa o to, że inni zobaczą nieszczęście w naszych oczach jest dominująca. Martwe oczy ujawnią smutną prawdę.

10 oznak nieszczęścia – Podsumowanie:

Świat jest jaki jest, a jedynym co powinniśmy zrobić jest zająć się sobą. Swoją miłością i szczęściem. Pierwszym krokiem do pokonania własnej nieszczęśliwości jest przyznanie się przed sobą, że jesteśmy nieszczęśliwi. Dalej już tylko działanie, aby wyeliminować rzeczy, które powodują nasze nieszczęście. Aby się w pełni realizować w życiu, potrzebna jest nam szczęśliwość. A ta jest miłością własną. Szczęście pochodzi z naszego wnętrza, ale siły zewnętrzne mogą przygasić to uczucie. Walczmy o swoje szczęście i dążmy do niego, gdyż to jest właśnie spełnieniem. Nic więcej nie trzeba robić.

PS. Ukryte nieszczęście do szczęścia nas nie prowadzi – August Witti

__________
#Nieszczescie