Najtrudniej poznać samego siebie

10 prawd w które nie wierzymy

10 prawd w które nie wierzymy

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Oto 10 prawd w które nie wierzymy. Kiedyś już o tym pisałem, ale powracam do tematu, bo życie w iluzji nie ma najmniejszego sensu. Zaś ty nieustannie jesteś manipulowany i indoktrynowany za własną zgodą. Omamiony bajkami i wymysłami, które przynoszą ci tylko większe zmartwienia i cierpienie.

To zniewolenie wynika zarówno ze strony systemu, ale także o zgrozo niedoinformowanych i niedouczonych guru /mędrców/ internetowych i szkoleniowych. Także ze strony naukowców, którzy masowo zatruwają twój umysł bzdurami, aby cię wykorzystać i omamić, aby móc tobą rządzić, a przede wszystkim wydoić z energii. A prawda jest obok i wystarczy samemu po nią sięgnąć poszerzając swe rozumowe horyzonty. Nie nadymaj się świadomością i oświeceniem, bo w dupie byłeś i gówno widziałeś. Spokorniej troszkę i obudź się bo …

10 prawd w które nie wierzymy

10 prawd w które nie wierzymy

1. Jesteś zwierzęciem

Prawda jest taka, że jesteś nagą małpą, ssakiem i drapieżnikiem. Na dodatek jesteś workiem na krew, kości i tkanki. Urodziłeś się z łona matki, a gdy umrzesz będziesz pokarmem dla robaków lub pyłem. W łonie matki przeszłaś wszystkie fazy ewolucji od jednokomórkowej ameby, przez wielokomórkową kijankę, po niemowlę z mózgiem. W swoim marnym życiu będziesz sikał, srał i krwawił. Będziesz się wściekać, płakać, jęczeć i spać. Będziesz zmęczony i rozgoryczony. Przejdziesz wszystkie formy ludzkie i wszelkie tragedie, nieszczęścia i dolegliwości. I obyś miał poczucie humoru, bo nic innego ci nie pomoże.

2. Jesteś omylny

Jesteś człowiekiem takt niedoskonałym, że popełniasz błędy. Mylisz się nieustannie i w wielu kwestiach, ale nigdy do tego się przyznasz, gdyż przyznanie się do własnych błędów jest najtrudniejszą rzeczą, jakiej może dokonać człowiek. Mylisz się nieustannie, a jednak się upierasz przy swojej racji. Bywasz zaciekły. bezwzględnie pewny siebie i własnych niedouczonych racji. Wydaje ci się, że jesteś prawy, ale tylko dla siebie robisz wyjątek. Pamiętaj jednak, albo masz rację, albo jesteś oświecony.

3. Jesteś hipokrytą

Nie umiesz się bawić, nie wiesz co to sarkazm i kpina. Nie w przypadku jeśli chodzi o ciebie. Umiejętność śmiania się z siebie, jest czystą świadomością. W świadomości nie czujesz się osobą, ciałem i nazwiskiem. Trwając nieustannie w entropicznym środowisku omylnego, małego ja, doświadczysz udawania /nakładasz maski/ i oszukiwania, również samego siebie, nieuczciwości i głębokich pretensji, nieautentyczności i sztuczności. Cała prawda jest głęboko ukryta pod warstwami wyalienowanej podświadomości, która nieustannie przykrywa ci prawdę. Żyjesz w matriksie własnego umysłu.

4. Otaczają cię porażki

Porażki i niepowodzenia skrywają mądrość, gdyż można je przekształcić w sukces. Tragedię można zamienić w komedię. Katastrofę można przemienić w cel. Z porażek życia można zbudować skocznię i wydostać się z otchłani kłamstw na powierzchnię prawdy. Ale to trudna sztuka. Im wyżej się wspinasz, tym głębiej możesz spaść. Jeśli chodzi o porażkę, zawsze jest głębsza otchłań. Ale porażki nas wzmacniają jeśli jesteśmy świadomi.

5. Jesteś złamany

Przyjęcie złamania jest integralną częścią bycia człowiekiem. Twoje nieustannie złamane serce przechodzące przez rozpad i połączenie i wzmacnia się nieustannie. Twój ideał doskonałości sprawia ci ból i egzystencjonalny niepokój. Zawsze jesteś w stanie rozpadu i połączenia. To twoje życie i lekcje do odrobienia. Przyjmij niewiedzę i wykrzesz z siebie chęć wiedzy i chęć działania.

6. Masz ciemną stronę

Jak każdy i ty masz swój cień /ciemną stronę/. Wielu z nas ludzi prowadzi życie tylko znając swą ciemną stronę. Ten twój cień to stłumione lub nieświadome ja, walczące o wyzwolenie i świadomość. Uświadomienie sobie ciemnej strony jest jak świecenie w ciemność. Nie możesz w pełni poznać siebie, nie znając swojej ciemnej strony i swojego cienia. To ona ta ciemna strona ukazuje ci to czego powinieneś się wystrzegać.

7.  Przekonania cię ograniczają

Twoje przekonania są ograniczające. Zostałeś tak zindoktrynowany, by myśleć, że musisz wierzyć. A wierzysz we wszystko, bo niczego nie sprawdzasz. Wiara to twoje niesprawdzone przekonania. Co gorsza przekonania te oparte są na wątpliwych, na ponownie nie sprawdzonych danych, a niejednokrotnie wymysłach. Twoje anachroniczne przekonania są przeszkodą w jasnym myśleniu i samodoskonaleniu. Myślenie, że coś może być prawdą, dopuszcza błąd, omylność i nieprawość. Przekonanie, że coś jest na pewno prawdą, odcina nas od możliwości sprawdzenia, czyli od istoty prawdy. Wiara jest błędem, gdyż opiera się faktom i aktualnym dowodom. Rozumowanie zaś pozwala na sceptycyzm i kwestionowanie, a to prowadzi do oświecenia.

8. Jesteś uwarunkowany kulturowo

Jesteś zaprogramowany, aby myśleć w określony sposób. To zaprogramowanie cię zmusiło twoją tożsamość do postrzegania określonego światopoglądu, który może, ale nie musi być oparty na rzeczywistości. Może to nawet nie być zdrowe dla ciebie. Ta tożsamość związana z twoim światopoglądem jest abstrakcją abstrakcji, historią w historii, o której dowiedziałeś się, że jest prawdziwa. Ale to na ogół bujdy, bo historię piszą zwycięzcy, a czwarta władza /media/ to tylko władza /system/. Stopień, w jakim możesz stać się świadomy swojej własnej „jaskini” /jaskinia Platona/, jest sprawdzianem twojej elastyczności, otwartości i osobistej wolności.

9. Wiesz bardzo mało

Myślisz, że wiesz więcej niż w rzeczywistości. Twoja pewność ogranicza twoją wyobraźnię, kreatywne myślenie i zdolność do zadawania pytań. To zaś prowadzi wprost do dogmatycznego rozumowania i ciasnoty umysłu. Odłożyłeś to, co kiedyś znalazłeś i zrezygnowałeś z poszukiwań jakby twoja podróż dobiegła końca. Wyjściem jest zakwestionowanie tego, co myślisz, że wiesz. Aby być świadomym utrzymuj rzeczy w dużej perspektywie, akceptując, że wiesz mniej, niż myślisz, i kontynuuj nieustannie kwestionowanie wszystkiego.

10. Twoje życie jest totalnie nieistotne

To, co w życiu robisz, nie ma najmniejszego znaczenia w rzeczywistości. Gdyż to ty jesteś wszechświatem /Uniwersum/ próbującym stać się świadomym samego siebie. Jesteś pyłem świadomości w nieświadomym kosmosie. Jesteś obserwatorem, czyli stworzycielem. Możesz być drobinką piasku we wszechświecie, ale jesteś także całym wszechświatem w drobince.

10 prawd w które nie wierzymy – Podsumowanie:

Tak czy inaczej, będziesz pyłem. Twoje mikroskopijnie malutkie, nieistotne życie się skończy. Zmierz się ze sobą, odnajdź siebie, osiągnij świadomość, gdyż nic innego nie ma. Śmiej się w otchłań. Zmierz się ze strachem przed śmiercią, bo jej nie ma. Wespnij się do nieba i kopnij Boga w jaja, bo go nie ma. Nic z tego ostatecznie nie będzie miało znaczenia. Nadal będziesz pyłkiem w ponownym życiu i nadal będziesz zmierzał się ze sobą. Zauważ jakie to śmieszne i śmiej się. Nie ma określonych celów, czy Boga. Jesteś tylko ty, tu i teraz. Jak wielki, to się okaże, gdy zdekonstruujesz swoje ego.

PS. Wolność to prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć, czyli prawdy. – August Witti

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry