10 sposobów podniesienia świadomości

10 sposobów podniesienia świadomości

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

10 sposobów podniesienia świadomości. Swoją świadomość można ćwiczyć. Można korzystać z technik i zachowań, które tą świadomość wewnętrzną podnoszą. Jednak najpierw należy ogarnąć siebie. Człowiek nie nawykły do pilnowania postawionych sobie zadań, do solidności, pracowitości, zaradności niewiele tutaj osiągnie. Trzeba te cechy w sobie wyrobić. Jak? Ćwicząc właśnie.

10 sposobów podniesienia świadomości10 sposobów podniesienia świadomości:

1. Medytacja

Medytacja jest jedną z największych praktyk duchowych wszechczasów i co najważniejsze działa. Zmienia pozytywnie osobowość. Sprawia, że ​​jesteś szlachetniejszy, bardziej oświecony. Zmniejsza lęk, stres, napięcie, obniża ciśnienie krwi. Poprawia koncentrację, kreatywność, inteligencję, intuicję, zdrowie psychiczne, pamięć, nastrój i daje spokój. Rozjaśnia umysł, wyostrza zmysły. Stajesz się świadomy wszystkiego. Jeśli medytujesz, twój umysł staje się tobie podległym.

2. Uważność

Uważność polega na usunięciu podziału pomiędzy czynnościami duchowymi i nie-duchowymi tak, aby wszystko stało się praktyką duchową. Wszystkie czynności typu: jedzenie, picie, ćwiczenia, praca, zakupy, czynności domowe, mycie, życie, nawet spanie – wszystko ma być świadome. Świadome ma być ciało i jego otoczenie. To co robisz rób świadomie zawsze.

3. Korzystanie z wiedzy mistrzów

Czytaj, studiuj, rozumuj. Mistrzowie radzą, dzielą się swym doświadczeniem, zatem słuchaj ich rad. Nikt nic ci nie narzuca, sam wybierasz to, co potrafisz zrozumieć i co znajduje odbicie w twoim sercu. Czujesz czy coś do ciebie przemawia, czy nie. Zatem poszukaj swego mistrza lub mistrzów. Nie rezygnuj z nich. Z nimi szybciej zrozumiesz.

4. Satsangi

Satsang jest spotkaniem duchowym np. z mistrzem. Jeśli masz ochotę wzięcia udziału w satsangu, obejrzeć je online na YouTube. Zainteresuj się takimi postaciami jak: Adyashanti, Gangaji, Jed McKenna, Mooji, Sadhguru, Tolle i mistrz mistrzów David R. Hawkins, posłuchaj Kursu Cudów. Można podejrzeć parę technik: dwupunkt, EFT, ćwiczenia hof breathing method i wiele innych. I korzystać z nich do woli.

5. Psychodeliki

Wbrew temu co stanowi prawo, święte rośliny i grzyby są święte od tysiącleci. Żadne też ustawy i postanowienia nie zabronią roślinom i grzybom rosnąć, a nam ludziom się leczyć i ratować swoje życie. Zatem my też nie bądźmy zaprzańcami i ignorantami, i nie negujmy sił przyrody. Psychodeliki, to takie specyfiki jak: Ayahuasca, DMT, LSD, magiczne grzyby, marihuana, itp, są naprawdę magiczne i jeśli wyzbędziesz się strachu przed nimi, to potrafią zmienić życie na lepsze, pełniejsze i szczęśliwsze. Pozwalają odkryć siebie, zobaczyć w sobie to, co niewidoczne, zrozumieć siebie i zmienić.

6. Krytyczne myślenie

Bądź krytyczny wobec wszystkiego. Podważaj, pytaj, poszukuj, racjonalizuj i usprawniaj. To jest domeną człowieka. Myśleć masz sam i kwestionować wszystko, co ci przekazano i z czym się spotykasz. Dlaczego? Aby nie być łatwowiernym i ślepo wierzyć w to, co mówią inni, bo zbyt często okazuje się, że nie wiedzą co mówią. Krytyczne myślenie, rozumienie uprzedzeń poznawczych, logicznych błędów jest koniecznością przy świadomość. Pozwala oddzielić prawdę od fikcji i kłamstw. Ponadto powstrzymuje nas ono od łatwowierności, naiwności i głupoty.

7. Prawda

Świadomość wymaga prawdy. Świadomość karmi się prawdą. Nie da się być oświeconym i jednocześnie odchodzić od prawdy. Naszym zadaniem jest poszukiwanie prawdy w swoim życiu, gdyż ta prawda, nawet najgorsza, nas uzdrawia. Pozbywając się ze swej świadomości kłamstw, zwłaszcza na swój temat, uzdrawiamy swe konflikty wewnętrzne, bo stajemy twarzą w twarz z prawdą. Ponadto głosicielem swojej prawdy jesteś ty.

8. Podróże

To, że podróże kształcą to wiadomo. Jednakże o czym często zapominamy, podróżowanie po świecie zapewnia prawdziwą edukację, której nie zdobędziemy w domu z książek. Pozwala także skorelować rzeczywistość. Podróże po świecie dają także dystans do siebie, bo okazuje się, że twoje nawyki i schematy nie są zgodne z innymi i to ty musisz się ich nauczyć, a przynajmniej zrozumieć.

9. Audyt życia

Audyt, czyli gruntowna ocena siebie i swojego życia, pozwala zwiększyć naszą wydajność, jakość życia i oszczędność czasu. To kontrolowanie swojego życia. Aby się tego nauczyć, notuj wszystko na początku, aby nauczyć siebie samego solidności. Audyt życia pozwala na realny wgląd w nasz czas poświęcony pracy, wypoczynkowi, zainteresowaniom i sobie. Będziesz mógł przestać marnować swój czas na nieistotne bzdury, które nie mają znaczenia.

10. Dieta

Dobrze jest skontrolować swoją dietę, aby uświadomić sobie, czy aby nie masz niezdrowych nawyków. Ponadto pojęcie dieta jest trochę szersze, zatem zmień także dietę psychiczną. Uważaj na to, co czytasz, oglądasz i słuchasz, aby pozbyć się dramatów, strachu i negatywności. Jeśli potrzeba zmień krąg społecznościowy, zmień środowisko, zobacz co wpływa na ciebie energetycznie. Uprość swoje życie i miej nieustannie otwarty umysł. Przede wszystkim słuchaj więcej niż mówisz. To co wiesz to wiesz, tego co mówią inni nie wiesz. Ucz się na swoich błędach, ale także ucz się na błędach innych.

Te 10 sposobów podniesienia świadomości jest dosyć istotne, a bez nich rozwój świadomości jest trudny, ale możliwy. Nie bez kozery mówi się o skoku świadomości, gdyż może ją wyzwolić wszystko i są to sprawy niezwykle indywidualne, bo mimo iż jesteśmy jednością, to pełnię stanowimy w całości, a indywidualnie każdy jest inny. Tym sposobem świadomość może doświadczyć wszystkiego.

PS. Niezbadane życie nie jest warte życia. – Sokrates