Najtrudniej poznać samego siebie

10 zasad kultury osobistej

10 zasad kultury osobistej

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

10 zasad kultury osobistej. Jako, że poprzez rozwój świadomości, zmierzam do szlachetności, podziwiam i szanuję ludzi, którzy mnie inspirują, uczą i czynią świat lepszym, piękniejszym miejscem. Podziwiam ich za spokój, wyrozumiałość, brak oceny, a w szczególności za ich kulturę osobistą. Nie mam co do siebie wątpliwości czy jestem człowiekiem kulturalnym, bo jestem. Jednak czasami, jak i wszystkim nam, zdarza mi się przekląć lub podnieść głos.

10 zasad kultury osobistej

10 zasad kultury osobistej

Czym ta kultura osobista jest? To głównie szacunek dla naszego wspólnego człowieczeństwa, do wartości humanitarnych, o których zapominamy i do faktu, że jako ludzie powinniśmy szanować wszystko co żyje i daje nam żyć. Wszyscy żyjemy i cierpimy. Wszyscy jednakowo możemy doświadczać miłości, szczęścia i radości. A temu właśnie służy kultura i szlachetność. Szlachetność zaś, to zamiar i bycie najlepszym człowiekiem, którym potrafię być, dla własnej szczęśliwości i zdrowia.

Angażujemy się wówczas w świadome działania i wyjaśniania samym sobie, za czym się opowiadamy i w co wierzymy moralnie i kulturowo. Dobrym przypomnieniem jest religijne “Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe.” i  świadome odwrócenie ról “Co siejesz to zbierasz”. Wówczas to możemy i powinniśmy odkryć na nowo lub po raz pierwszy swój cel. Te działania pomagają nam odkryć i zidentyfikować nasze dary /moce/, które w konsekwencji przyniosą nam radość i szczęście. Dlaczego tak się dzieje? Gdyż każda pomoc, każde wsparcie, każde stonowane zachowanie w nerwowych chwilach, każde świadome działania, przynoszą nam bezpośrednią radość, szczęście i wzrost poczucia własnej wartości. A o to nam chodzi chyba?

My ludzie możemy i powinniśmy żyć, kierując się honorowymi zasadami i wartościami, które leżą u podstaw naszych intencji. Gdyż to bezpośrednio nas krzepi i wzmacnia. Możemy czerpać stąd pocieszenie, siłę i zadowolenie, z tego jacy szlachetni potrafimy być, jak pomagać i jak szanować wszystko, co żyje i jest na tej planecie. Dlaczego tak mamy postępować. Bo wszystko jest jednością. Jeśli jeszcze tego nie dostrzegasz zauważ, że Ziemia jest od stworzenia zamkniętym hermetycznie bąblem, z którego niewiele umyka i wszystko już dawno się wymieszało. I nie ma możliwości bycia oddzielonym, wyalienowanym lub niekompatybilnym. Jesteśmy kompatybilni ze wszystkim, acz zbyt często staramy się tego nie dostrzegać, działając wbrew przyrodzie i samym sobie.

Oto 10 zasad kultury osobistej:

  1. Możemy być odpowiedzialni za traktowanie siebie i wszystkich żywych istot z życzliwością i szacunkiem.
  2. Do nowych sytuacji i doświadczeń możemy podchodzić z przyjazną i otwartą ciekawością.
  3. Możemy i potrafimy słuchać innych z uwagą, otwarcie i całym sercem.
  4. Jak najbardziej możemy być częścią społeczności, która zapewnia nam i otrzymuje od nas opiekę i wsparcie.
  5. Możemy poświęcić czas sobie, aby zwolnić, uspokoić własne życie i słuchać siebie z uwagą.
  6. Również możemy i potrafimy zadbać o swoje ciało, co jest równoznaczne z dbałością o nasz umysł i zdrowie.
  7. Możemy szanować siebie i innych, oraz wszystko co jest na Ziemi i w kosmosie.
  8. Wreszcie możemy docenić naszą planetę i wszystkie jej formy życia z dbałością o nie.
  9. Możemy żyć i opowiadać się za naszymi szlachetnymi przekonaniami.
  10. I w końcu możemy bronić swych własnych praw i praw innych, gdyż leży to w naszym świadomym interesie.

To tylko kilka z tych rzeczy, które możemy zrobić, aby poprawić swój byt, a przede wszystkim samopoczucie i zdrowie. Nie musimy robić tych rzeczy cały czas. Możemy mieć złe dni, bo każdy je miewa. Możemy też sobie wybaczyć i się poprawić. Ale kiedy robimy te szlachetne rzeczy, wyraźnie spostrzegamy zbawienny ich wpływ na nas. Nazywam to dążeniem do szlachetności, czyli rozwojem świadomości. Wszystko to możemy, nawet jak nam się wydaje, że nie. Dlaczego? Bo szlachetność opiera się na miłości.

PS. Szlachetność chroni nas przed innymi i innych przed nami. – August Witti

___________
#Szlachetność

najnowsze z świadomie

Jak działają czakry

Jak działają czakry

Jak działają czakry? Co to są czakry? Czakry to wiry energetyczne, które
Głęboki wdech

Głęboki wdech

Dzisiaj filmowo – film “Głęboki wdech”. Świetne rosyjskie kino, super tematyka i
Samoświadomość

Samoświadomość siebie

Samoświadomość siebie to złożony temat, gdyż nie wiadomo, czy mieści się w
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
5D a Niebo

5D a Niebo

5D a Niebo – Religia chrześcijańska utrzymuje ideę “Nieba” jako zbawienia. Osiągnąć
Translate »
idź do góry