Najtrudniej poznać samego siebie

12 etapów świadomości

12 etapów świadomości

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

12 etapów świadomości. Wszyscy rozwijający się myślą o sobie jako o świadomych. Świadomość stała się istotna i prestiżowa, jako wiedza o tym, co robimy i dlaczego to robimy. Ponadto wszyscy jesteśmy stworzeni, by być świadomymi. Ale świadomość siebie wcale nie jest taka łatwa jak nam się wydaje, ponadto wymaga wiele pokory, gdyż rozwój trwa nieustannie i nigdy się nie kończy. Najważniejszym czynnikiem jest fakt, że świadomość /Uniwersum/ nas niejako otacza, zagłębiamy się w nią i rozwijając, mamy z dnia na dzień większy do niej dostęp.

12 etapów świadomości12 etapów świadomości

Jesteśmy o wiele bardziej świadomi niż myślimy, ale tym co nas powstrzymuje i zwalnia nasz rozwój, jest nasze ciało. Wielu uważa, że świadomość jest czymś, co przychodzi przez nasz umysł, poprzez medytację, samopoznanie, rozwój etc. Ale nie do końca tak jest. Owszem, musimy stale dokonywać skoków świadomości, aby pojmować coraz więcej, ale jeśli ciało nie wspiera umysłu, będziemy nieustannie spadać na niższe poziomy myśli, emocji, zachowań, a przede wszystkim świadomości.

Oto 12 etapów świadomości, przedstawione, aby zrozumieć, pojąć i czerpać korzyści z rozwoju i samoleczenia.

Etap 1: Cierpienie

Ten etap to brak poczucia ciała, chyba że boli i doskwiera. To etap rozłączenia ze świadomością. Negujemy ją, wyśmiewamy, bagatelizujemy i jednocześnie czujemy się odrętwiali. Cierpienie nas nawiedza, ponieważ nie słuchamy subtelnych wiadomości zwrotnych ciała, nie rozumiemy ich. Nie rozumiemy dlaczego coś się dzieje i dlaczego boli.

Etap 2: Polaryzacja

Nadal nie łączymy się w pełni z naszym ciałem. Za nasze życie obwiniamy innych /poza sobą/. Wszystko jest czarno-białe, złe lub dobre. Ale powoli zaczynamy łączyć się z częściami nas samych. To osadza nas w ciele i zmniejsza uzależnienie od tego, co na zewnątrz.

Etap 3: Utknięcie w perspektywie

Wydaje się nam, że zrobiliśmy już wszystko, ale wciąż nie jesteśmy tam, gdzie chcemy. Kończą nam się pomysły. Utknęliśmy w powtarzającym się wzorze. Czas połączyć się z naszym ciałem i obserwować to, w jaki sposób trzymamy się wzorców. Ale nadal jesteśmy sfrustrowani i źli.

Etap 4: Odzyskiwanie mocy

To moment ocucenia i zerwania z tym co za nami. Powoli odzyskujemy swoją moc, ponieważ widzimy, że zasługujemy na znacznie więcej. Tym samym zaczynamy brać odpowiedzialność, to zaś zmusza nas do przemyśleń i rezygnacji z polegania na siłach zewnętrznych.

Etap 5: Rozłączenie z iluzją

Przyjęliśmy zasady, wierzenia i sposoby bycia. Wiele z tych przekonań nas ogranicza i hamuje. Zaczynamy się łączyć ze sobą, z tym co pozostało po odrzuceniu. Obejmujemy to energią, aby na nowo stworzyć całość siebie. Stajemy się autentyczni, prawdomówni i szlachetni.

Etap 6: Gotowość

To nasza gotowość do zmian i rozwiązań. Wiemy już, że wykonaliśmy sporą pracę. Teraz musimy wejść głębiej w siebie i przymierzyć się do oczyszczenia wzorców i przekonań, które nam nie służą, abyśmy mogli wreszcie ponownie być sobą.

Etap 7: Rozdzielenie

Uwalniamy nasze wzorce, nawyki, przyzwyczajenia. Wszystko to co nam już nie służy. Wszystko to co przyjęliśmy, a ma błędne podstawy. Cokolwiek jest konieczne, aby na nowo poczuć się zdrowo.

Etap 8: Pustka w połączeniu

Przestaliśmy już być na posyłki. Nie czujemy się zobowiązani do zaspokojenia potrzeb innych. Nie czujemy się zobowiązani nawet dla pracy dla innych. Stajemy się wyciszeni i spokojni. Powstaje w nas przestrzeń do wypełnienia, gdy nadejdzie odpowiedni czas. Doświadczamy spokoju, pokoju, ekspansji, szczęścia i miłość.

Etap 9: Światło poza formą

Wreszcie uświadamiamy sobie, że jesteśmy czymś więcej niż naszymi fizycznymi ciałami. Wiemy i czujemy już, że istnieje energia /Uniwersum/, która nas wszystkich otacza i łączy. Nasze serca się otwierają. Czujemy połączenie i potrafimy odczytać energię w innych. Doświadczamy miłości, wdzięczności i nadziei.

Etap 10: Stanie się światłem

Wiemy już, że nie jesteśmy rozdzieleni. Nasza otwartość wzrasta niepomiernie. Łączymy się z naszą wyjątkowością i potencjałem, doświadczając połączenia ze wszystkim.

Etap 11: Dzielenie się

Dzielimy się ze światem tym co mamy na każdym poziomie. Zbiegi okoliczności stają się codziennością, a my stale doświadczamy radości i wdzięczności za wszystko.

Etap 12: Wszechobecność

Na tym etapie, znamy już swoje miejsce. Widzimy nasze działania i wpływ jaki mają na innych. Zmieniamy sposób działania, myślenia i czucia tak, abyśmy mogli pozytywnie wpływać na nasz świat. Wiemy dokładnie co mamy robić, aby nasze życie było piękne, radosne i spełnione.

12 etapów świadomości – Podsumowanie:

Przechodząc przez etapy odkrywamy, że wzrasta nasza głębia zrozumienia i wglądu w rzeczywistość. Odkrywamy, że to nasza rzeczywistość. Każdy etap, którego doświadczamy, pozwala nam na głębszą zdolność do rozwoju i wnoszenia wkładu w życie. Zdajemy sobie sprawę, że mimo iż nadal nie jesteśmy w pełni zintegrowani z Uniwersum, jesteśmy nadal oddzieleni, ale za każdym razem powiększamy nasz wgląd i wiedzę. Nasza podróż będzie trwała do końca, ale będzie coraz pełniejsza, satysfakcjonująca, dostarczająca nam niezbędnych narzędzi do rozwoju i szczęścia, a szczęście i dobrostan świata stają się naszym szczęściem.

PS. Rozwój świadomości jest tym co nas uszlachetnia i uszczęśliwia. – August Witti

__________________
#12EtapowSwiadomosci

najnowsze z filozoficznie

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na

Widzenie świata

Widzenie świata jest zależne od naszych myśli. Jeżeli szklanka jest do połowy
Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca

Mój mózg to kłamca. Nauczyliśmy się opiniować, konfabulować, oceniać. A na jakiej
Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy

Nie jesteś świadomy. Nie rozważamy zbyt wiele swoich zachowań i swego życia,
Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry