12 supermocy

12 supermocy, które już masz

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

12 supermocy, które już masz.  Nasze ludzkie ciała są do dzisiaj pełne tajemnic, a ludzie wciąż je odkrywają. Tak czy inaczej jeśli chodzi o supermoce, to niektóre już mamy, chociaż nie zawsze sobie je uświadamiamy. Jak zwykle wic polega na uważnej obserwacji i zastanowieniu oraz rozważeniu. Wówczas pojawiają się nowe obserwacje, a co za tym idzie rozwój i pełniejsze zrozumienie siebie.

12 supermocy12 supermocy

Być może nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale supermoce towarzyszą nam od zawsze. Wiele z nich sami odkrywamy, na pozostałe trzeba nam zwrócić uwagę. Tak czy siak warto je znać i stosować.

1. Zapobieganie bólowi

Ból nigdy nie jest przyjemny, ale ból powstaje w głowie. Następnym razem, gdy nabijesz sobie guza lub siniaka, spróbuj kaszleć. Ten akt silnego nacisku na głowę aktywuje nerw błędny twojego ciała. Kaszel lub położenie się i wstrzymywanie oddechu to sposób na aktywację nerwu błędnego. Pomoże nam zmniejszyć stres, spowolnić tętno i zmniejszyć odczucie bólu.

2. Widzenie w nocy

Piraci nie nosili opaski na oku, dlatego, że go nie mieli. Nosili ją, gdyż w ten sposób uwalniali zdolności widzenia w nocy. Trzymając jedno oko zamknięte, unikasz wystawiania zamkniętego oka na nocne światła, które powodują rozszerzanie źrenicy. To zaś powoduje dobre widzenie w dzień, ale nie koniecznie w nocy. W nocy oko o zwężonej źrenicy widzi znacznie lepiej.

3. Zapobieganie zamarzaniu mózgu

Bywa, że po zjedzeniu lodów, mamy bolesne odczucie zamrożonego mózgu, który powoduje ból głowy. Zapobiec temu można, używając języka. Wystarczy, że dociśniemy język do podniebienia przy połykaniu każdej łyżki lodów. W ten sposób używamy języka do ogrzania podniebienia i nerwu, który łączy się z mózgiem.

4. Leczenie bólu głowy

Hiperwentylacja /szybkie oddychanie/ prowadzi do skurczu naczyń włosowych w mózgu, co zmniejsza ciśnienie krwi i łagodzi ból głowy. Ból głowy możemy zlikwidować gwałtownym płytkim oddychaniem. Płytki oddech wymusza wydalanie z krwi większej ilości dwutlenku węgla, co skutkuje większą ilością tlenu. Ta super zdolność wynika z obniżonego poziomu dwutlenku węgla we krwi, co niejako odtruwa organizm.

5. Zdolności pamięci

Jeśli chcesz dobrze coś zapamiętać, umieść informacje w swoim mózgu przed pójściem spać. W ten sposób uwolnisz swoją nadludzką zdolność zapamiętywania, gdyż w nocy nasze mózgi przetwarzają informacje napływające w ciągu dnia i tworzą z nich wspomnienia. Przejrzyj to, co musisz zapamiętać tuż przed snem i sprawdź rano czy pamiętasz.

6. Zbuduj swój szkielet

Powtarzające się czynności sportowe, takie jak bieganie, ćwiczenia etc., budują silniejsze kości w kończynach dzięki uderzeniom. Doskonałym sposobem na mocny szkielet są sztuki walki. Samo bieganie zaś wzmacnia tylko nogi.

7. Moc słyszenia

Gdy chcemy coś lepiej słyszeć, należy użyć prawego ucha. Prawe ucho wychwytuje szmery, lewe zaś lepsze jest do wychwytywania muzyki.

8. Moc placebo

Okazuje się, że placebo może pomóc, ale musi być odpowiednio przygotowane i przyjęte. Nasz mózg nie rozróżnia placebo od lekarstw. Mimo iż wiemy, że to placebo bez żadnych leków, fakt zastosowania fałszywej etykiety i przyjmowanie powoduje zmyłkę mózgu. Butelkę z napisem “nadludzkie uzdrowienie” może uratować nam życie.

9. Oddychaj przez zatkany nos

Zatkane zatoki oczyszczamy, naciskając językiem podniebienie, a następnie palcem miejsce między brwiami. Róbmy to kilkakrotnie, aż blokada nosa zostanie usunięta. Naciskając ten obszar między brwiami, zmuszasz swoją kość zatokową do kołysania, co uwalnia zdolność oddychania, nawet gdy masz zatkany nos. Nacisk języka i palców porusza kość Volmera, która dzieli jamę zatokową, co powinno uwolnić ciśnienie, osuszyć zatokę i umożliwić normalne oddychanie.

10. Przestań krwawić

Na ogół wiemy, że ściskając nos i odchylając głowę do tyłu, zatrzymujemy krwawienie z nosa. Zamiast tego naciśnij palcem punkt pod nosem na środku górnej wargi. Ucisk nad górnymi dziąsłami i pod nosem pomaga zatrzymać większość krwawień z nosa.

11. Zatrzymaj zawroty głowy

Przy zawrotach głowy, czy to spowodowanych alkoholem, czy chorobą, można odzyskać poczucie kontroli, trzymając się płaskiej powierzchni. Położyć należy rękę płasko na stole lub blacie, aby dać swojemu ciału punkt odniesienia dla czegoś, co jest równe i stabilne.

12. Przekieruj uwagę

Jeśli np. chce ci się iść do łazienki i trzymasz, ucisk na pęcherz może stać się bolesny. Zamiast cierpieć, złagodź trochę ból, myśląc o czymś przyjemnym przez minutę lub dwie. Przekierowanie uwagi pomaga mózgowi zwracać uwagę na coś innego, podczas gdy ty szukasz kibla. Ta metoda pozwala regulować też zdenerwowanie, rozdrażnienie lub smutek. Wystarczy tylko zmienić temat myśli.

PS. Każdy ma jakąś supermoc i wystarczy ją odkryć, patrząc na swoje słabości. Taka supermoc jest przeciwieństwem słabości. – August Witti

_________
#Supermoce

Tags: