Najtrudniej poznać samego siebie

17 sposobów na lenistwo

17 sposobów na lenistwo

w pomysłowo/prawdziwie/świadomie

17 sposobów na lenistwo. Lenistwo (znane również jako indolencja) to niechęć do wszelkiej aktywności lub wysiłku, pomimo posiadanych zdolności do działania. Jest to określenie pejoratywne. Brak pasji do pracy, przytłaczająca lista rzeczy do zrobienia, a nawet leżący u jej podstaw stan chorobowy to tylko niektóre z rzeczy, które mogą przeszkadzać w realizacji własnych zadań. Niektórzy z nas są bardziej podatni na lenistwo niż inni, nawet bardzo produktywni ludzie mogą czasem mieć trudności z wykonaniem zadań. Nic w tym złego, jeśli po wydajnej pracy pojawia się zmęczenie, a z nim lenistwo. Gorzej, gdy występuje ono częściej, gdyż realizacja naszych planów, a co za tym idzie życia, może okazać się bardzo skomplikowane.

17 sposobów na lenistwo17 sposobów na lenistwo

Pracowitości, jak wszystkiego w życiu, można się nauczyć. Tym samym można oduczyć się lenistwa. Jak przy każdej nauce, aby przyswoić i okiełznać pewne odruchy, zachowania i modele, należy zastosować pewne wskazówki, porady, rozbudzić pewne nawyki, tak aby w konsekwencji zmienić swoją naturę. Nie jest to trudne zadanie i nie wymaga poświęcenia, raczej wymaga uwagi i chęci, nic więcej. Oto kilka wskazówek, które pomogą pozbyć się lenistwa.

1. Spraw, aby podejmowane cele były wykonalne

Wyznaczanie własnych nierealistycznych celów i zbytnie przejmowanie się może prowadzić do wypalenia. Wypalenie może powodować wyczerpanie, utratę zainteresowania i motywacji oraz pragnienie ucieczki. Należy unikać przeciążenia, wyznaczając mniejsze, osiągalne cele, które doprowadzą nas tam, gdzie chcemy, bez przytłaczania.

2. Nie bądź perfekcyjny

Większa konkurencyjność, bardziej nierealistyczne oczekiwania oraz bardziej kontrolujące kierownictwo sprawia nam kłopot. Ten wzrost perfekcjonizmu powoduje, że ludzie są zbyt krytyczni wobec siebie i innych. Prowadzi to wprost do depresji i lęku. Zaniechaj perfekcjonizmu na rzecz zdrowia.

3. Spraw aby auto rozmowa była pozytywna

Negatywne mówienie do siebie może zniweczyć twoje wysiłki. Mówienie sobie, że jesteś leniwy, nie chce ci się, jest formą negatywnej rozmowy z samym sobą. Powstrzymaj swój negatywny głos wewnętrzny, ćwicząc pozytywy. „Dam siebie radę”, „Zrobię to”, „Wszystko się uda”.

4. Określ plan działania

Planowanie ułatwia życie i  dążenie do celu. Zaplanuj ile czasu, wysiłku i pracy potrzeba, aby osiągnąć cel i stwórz plan działania. To zapewni kierunek i pewność siebie, które zawsze pomagają, mimo przeszkód.

5. Wykorzystaj swoje mocne strony

Zastanów się dobrze, jakie są twoje mocne strony. Wyznacz cele i przygotowuj się do działania. Skupienie się na swoich mocnych stronach zwiększa chęci, pozytywne uczucia i zaangażowanie w realizację.

6. Rozpoznawaj swoje osiągnięcia w drodze

Postaraj się spisywać osiągnięcia. To działa motywująco, zwiększa pewność siebie i pozytywne nastawienie. A to z kolei implikuje dalsze działania.

7. Jeśli trzeba, poproś o pomoc

Wielu uważa, że ​​proszenie o pomoc jest oznaką słabości. Nic bardziej mylnego. Proszenie o pomoc zwiększa szanse na sukces i pomaga integrować się z innymi, którzy mogą nas zachęcać, motywować i ukierunkowywać.

8. Nie rozpraszaj się

Nie rozpraszaj się bzdurami, dążąc do celu. Znajdź swoje miejsce do działania, tak aby całkowicie oddać się wykonywanej pracy.

9. Stwórz ze żmudnych zadań zabawę

Niektóre prace podświadomie uważamy za żmudne i nieodpowiednie. Ale trzeba je wykonać. Spróbuj słuchać muzyki, wykonując te prace, tak aby przestały być żmudne, a stały się przyjemne.

10. Dawaj sobie nagrody

Nagradzaj się za pracę, zwłaszcza tę niechcianą. Skoncentruj się na tym, co zyskasz, wykonując coś trudnego i nagradzaj się za dobrze wykonaną pracę. Świętuj każdy koniec dużego projektu.

11. Jedz pokarmy wysokobiałkowe

Niektóre pokarmy zwiększają twoją energię i utrzymują stabilny poziom cukru we krwi, inne odwrotnie. Dzięki zdrowej diecie rzadziej czujesz się ospały i leniwy.

12. Unikaj słodkich i tłustych potraw

Unikaj pokarmów, które pochłaniają energię, ponieważ są wolno trawione lub powodują skoki cukru we krwi.

13. Ćwicz

Ćwiczenia to pewny sposób na pozbycie się lenistwa. Kilka minut ćwiczeń może zwiększyć poziom energii, poprawić nastrój oraz zmniejszyć niepokój, stres i depresję. Spróbuj spacerów, przejażdżki rowerem, jogi lub tai chi.

14. Odpoczywaj

Postaraj się spać przez siedem do dziewięciu godzin każdej nocy, aby poczuć się odświeżonym i gotowym na nadchodzący dzień.

15. Nie stresuj się

Stres wyczerpuje. Czujesz się wówczas wyczerpany psychicznie i fizycznie, aby cokolwiek zrobić. Czas znaleźć swoją drogę walki ze stresem. Spędzaj czas z bliskimi, własnymi pupilami, zafunduj sobie aromatyczną kąpiel w wannie lub posłuchaj muzyki.

16. Pij wodę

Korzyści wody są nieograniczone. Utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia może zwiększyć poziom energii i funkcjonowanie mózgu. Pomaga również zmaksymalizować wydajność fizyczną. Wodę również można programować, aby dodać sobie energii. I nie zapominaj, że cały zbudowany jesteś z wody.

17. Rzuć palenie

O ile to możliwe, rzuć palenie. Rzucenie palenia może również wzmocnić układ odpornościowy, poprawić życie seksualne i zmniejszyć ryzyko kilku poważnych schorzeń.

Bywa jednak tak, że lenistwo jest objawem ukrytej choroby. Jeśli zauważysz, że tracisz zainteresowanie działaniem, zwłaszcza na wykonywanie rzeczy, które na ogół sprawiały przyjemność, nie masz energii ani skupienia, aby coś zrobić, udaj się do lekarza lub zasięgnij porady kogoś mądrego. Choroby, które potęgują nasze lenistwo to depresja, lęk, sezonowe zaburzenie afektywne (SAD), zaburzenie afektywne dwubiegunowe, zespół stresu pourazowego (PTSD), ostre zaburzenie stresowe etc. Może to być też niedokrwistość, niedobór witamin, zaburzenia tarczycy, niski poziom cukru we krwi, cukrzyca, choroba Addisona, zespół chronicznego zmęczenia, choroby serca, rak. Lenistwo nie zawsze jest złą rzeczą i każdy zasługuje na wolny dzień. Ustalenie, jak przestać być leniwym, może być tak proste, jak zmiana sposobu podejścia do niektórych zadań i przyjęcie zdrowszego stylu życia.

PS. Lenistwo jest bardzo ciężką pracą i może być ogromnie męczące. – August Witti

_______
#Lenistwo

Tags:

najnowsze z pomysłowo

Pochylenie się nad tematem

Pochylenie się nad tematem

Pochylenie się nad tematem oznacza uwagę, uważność i skupienie. W stale ewoluującym
Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent? Bywa, że w życiu, jesteśmy zniechęceni i przygnębieni.
Obwinianie innych

Obwinianie innych

Obwinianie innych jest doprawdy absurdalne, gdyż za wszystko w swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni
Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja są wpisane w nasz genotyp. Korupcja wydaje się istnieć
Translate »
idź do góry