Najtrudniej poznać samego siebie

20 przykazań depresanta

20 przykazań depresanta

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

20 przykazań depresanta to kolejne podejście do tematu. Depresja to temat rzeka, sam ją obserwuję i uczę się jej mimo, iż to nie jest łatwe, a już bynajmniej nie przyjemne. Jednak się udaje i coraz lepiej się żyje, bo wszystko co oparte na przeszłości możemy śmiało wyrzucić z naszego życia. To ani nie tu i teraz, ani też nie ma już żadnego znaczenia. „Było, minęło i już k… nigdy nie wróci”!

20 przykazań depresanta20 przykazań depresanta

1. Przeszedłeś trudną życiową drogę, ale wciąż tu jesteś

Każdy zmierzył się z czymś co go przerosło, wszyscy cierpią nie zależnie kim są. I bez znaczenia jest czy życie było dla nas łatwe, czy ciężkie, wszyscy przeżyli historie, które ich przerosły lub przygniotły. Ale mimo to nadal tu jesteśmy, z czego należy być dumnym, bo przecież mimo wszystko żyjemy.

2. Inność nie jest przekleństwem, jest darem

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Każdy z nas posiada dary, których być może nie odnalazł, ale są. Dostosowywanie się do miałkich zasad, kultury i środowiska jest niedorzeczne, bo bycie tzw. normalnym jest passe. Normalni chodzą do roboty, są w kieracie i niewoli. Nienormalni tworzą, budują, działają i rozwijają to co wydawałoby się rozwinąć się nie da.

3. Jesteś w swoim wieku, ani młody, ani stary, w środku jesteś ten sam

Nie oceniaj siebie krytycznie po tym co się wydaje, ale zobacz, że w środku jesteś tym samym człowiekiem. I już nigdy nie będziesz tak młody, jak obecnie. Działaj więc dla siebie, z potrzeby serca. Nie graj kogoś innego niż jesteś.

4. Skończ z autokrytyką, to nie twoja rola

Autokrytyka prowadzi do autodestrukcji, a bywa że i unicestwienia. Nie naszą rolą jest się samemu krytykować. Pozostawmy to innym, bo my sami jesteśmy jacy jesteśmy i żyjemy z tym na co dzień.

5. Bądź wdzięczny w życiu za wszystko

Moc wdzięczności jest niesamowita i potężna – uwierz. Przede wszystkim, to sobie jesteś wdzięczny za to kim jesteś. Zatem wdzięcznością pobudzasz się do miłości własnej. Rób to, bo to ci pomaga!

6. Twoje umiejętności i talenty są wspaniałe

Zestaw umiejętności i talentu, który posiadasz, jest wyłącznie twój. W tym tkwi twoja siła i moc. Odkryj to na nowo i pielęgnuj. To przecież ty!

7. Umiesz się uśmiechać i śmiać – rób to

Nieraz uśmiech gościł na twojej twarzy. Ten grymas poprawia samopoczucie. A szczery śmiech jest połączeniem ze świadomością i daje potężnego kopa. Zatem śmiech to samo zdrowie, ale też udrażnia świadome spostrzeżenia. Śmiej się i uśmiechaj dla siebie!

8. Relacje międzyludzkie to uzupełnienie twojego życia, a nie jego podstawa

Należy sobie w końcu uświadomić, że najważniejszą osobą w twoim życiu jesteś ty sam. Zbyt duże przywiązywanie wagi do innych sprowadza na nas ignorancję. Związek ma za zadanie rozszerzyć twoje szczęście. a nie determinować je.

9. Jesteś kochany i ważny

Każdy ma kogoś, kto jest nam wdzięczny lub nas kocha. Wszyscy też mamy cechy, które podziwiają inni. Dostrzeż to.

10. Każdego dnia coraz lepiej rozumiesz siebie

Z wiekiem każdy poznaje siebie, a dzięki temu może przybliżyć się do szczęścia. Odkrywanie siebie, swoich umiejętności, zdolności i możliwości wzmacnia naszą wiarę w siebie i poczucie wartości.

11. Wyciągaj wnioski z porażek

To, że porażki się zdarzają, to wiemy. Ale to, że warto wyciągać z nich wnioski – już nie. A przecież nie wchodzi się do tej samej rzeki dwa razy.

12. Twoje wspomnienia są wspaniałe

Każdy ma w zanadrzu coś co z chęcią wspomina. Zainspiruj się tym, zobacz co cię cieszy, co raduje i co lubisz robić.

13. Możesz kontrolować reakcję na to co się dzieje

Nie jesteś swoimi myślami, emocjami i uczuciami. Zawsze możesz kontrować swoje reakcje bez emocji. Jeśli tego nie potrafisz, naucz się.

14. Wyzwania stanowią podstawę wspaniałych przeżyć

Wyzwania, zwłaszcza te które łączą się z pasją, stanowią kwintesencję życia. Ponadto są nieodłącznym elementem miłości, radości i poszukiwań we wszelkich aspektach życia.

15. Realizuj marzenia

Marzenia to dążność do celu. Ponadto marzenia motywują do działania, rozpalają chęć tworzenia, pracy, posiadania wiedzy, umiejętności. Marzenia uwznioślają.

16. Dbaj o rozwój osobisty

Rozwój osobisty jest dla nas podstawą szczęśliwości, poprzez zaangażowanie w doskonalenie siebie.

17. Jesteś połączony ze wszystkim

Stwierdzenie to możemy potraktować dosłownie, gdyż mamy dzisiaj możliwości, aby dotrzeć do każdego i wszędzie. Ponadto w dzisiejszych czasach człowiek ma dostęp do każdej wiedzy, koncepcji i myśli.

18. Masz odwagę, aby działać

Znajdź w sobie odwagę, bo ona jest w tobie. Nie raz z niej korzystałeś i będziesz korzystał, o ile nie przestaniesz o niej zapominać.

19. Aktywuj poszukiwania

Odpowiedzi szukaj w sobie głęboko, bo one tam są. Wszystko co jawi się w naszym życiu jest odbiciem naszych myśli. Dotrzyj do tych myśli, zrozum je i przepracuj, aby lepiej siebie zrozumieć.

20. Pamiętaj jednak, że jesteś tylko ty, tu i teraz

I nie jest to bynajmniej jakaś kolejna teoria, a oczywista prawda. Kto jak nie ty jest najważniejszy w twoim życiu? Bez ciebie, ciebie nie ma. Dlaczego liczy się tu i teraz? Bo jest tylko teraz. Powiedz – „TERAZ”! Myślisz, że ma znaczenie kiedy to powiesz?

20 przykazań depresanta – Podsumowanie:

20 przykazań depresanta jest próbą autonaprawy i zrozumienia samego siebie. Bo nic co ludzkie nie jest mi obce i nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, mimo iż wszystko płynie.

PS. Pan nie ma żadnej depresji proszę Pana. Pan ma po prostu ch… charakter.

________
#Depresja

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć
Translate »
idź do góry