5 x NIE

5 x NIE

w filozoficznie/polsko/prawdziwie

5 x NIE. Tych zdecydowanych NIE można by mnożyć, można wpisać dowolną ich liczbę z głowy lub wyszukać absurdy życia codziennego, ale na początek wystarczy 5 x NIE dla …

5 x NIE

5 x NIE

Kłamstwa

Ludzie coraz częściej idąc za przykładem innych kłamią, kłamią w sprawach drobnych, kłamią w poważnych. Pamiętać należy jednak, że kłamstwo ma krótkie nogi i prawie zawsze prawda wychodzi na wierzch. Ponadto mało kto ufa kłamcom, a budowanie swojego wizerunku na kłamstwie, jest z góry skazane na zagładę. Dobrym rozwiązaniem walki z kłamstwem jest jego obnażenie i zdyskredytowanie kłamcy. I nie ma się czego obawiać, gdyż prawda zawsze zwycięża i broni się sama. Istotnym czynnikiem w walce z kłamstwem jest obecnie internet i serwisy społecznościowe. Każdy ma prawo obnażać kłamstwo i głośno o nim mówić. Zatem trzeba mówić!

Niesprawiedliwości

Głośno było ostatnimi czasy o Empiku i zachowaniach pracodawców wobec szeregowych pracowników tego przybytku. Dziwi mnie to przemożnie gdyż z reguły są to ludzie młodzi, dla których rzucenie fartuszka i ucieczka od nieuczciwego pracodawcy nie powinna stanowić żadnej przeszkody. Ponadto pamiętać należy, że grupa broni się najskuteczniej i nic nie stoi na przeszkodzie zawiązania przymierza, związku, grupy wsparcia przeciw takim instytucjom. Z niesprawiedliwością i krzywda nie walczy się w pojedynkę, bo można polec. Konieczne jest wsparcie i siła związku wielu osób. Należy o tym pamiętać.

Przemocy

Przemoc fizyczna i psychiczna, zarówno w domu rodzinnym, jak i miejscu pracy jest niedopuszczalna. Są na to kodeksy i artykuły. Jednakże tak jak w poprzednim wypadku trzeba o tym głośno mówić, wręcz krzyczeć, bo przemoc ma tendencje do eskalacji. Niepohamowana, nigdy się nie kończy i nie zanika. Presja społeczna jest doskonałym bodźcem do zahamowania przemocy, a ukrywanie jej prowadzi tylko i wyłącznie do jej rozwijania. Wstydem nie jest bycie maltretowanym, wstydem jest bycie katem, dlatego rozmowa na forum, pisanie o przemocy i informowanie odpowiednich instytucji jest jak najbardziej właściwe.

Zdrady

Zdrajcy to chyba najgorszy z typów ludzkich. Zdradzają wszystko i wszystkich dla garści srebrników. Dla nich nie ważne jest dobro wspólne, nie ważne zasady, nie ważna też lojalność, toteż zdrajcę powinniśmy traktować z determinacją i na zasadach wyrywanego chwasta. Zdrada jest bezpowrotna, nie da się jej odwrócić, ani za nią przeprosić. Zdrada to najwyższe z przewinień, dlatego też winno być najostrzej traktowane, głośno, wszem i wobec.

Głupoty

Każdy z nas ma możliwość naprawiania rzeczywistości na małą lokalną skalę. I każdy dla siebie samego powinien to robić, praca, wymóg, rozkaz nie jest wytłumaczeniem naszej idiotycznej postawy wobec rzeczywistości. Głupota postępowania to nie trywiał, zwłaszcza nawarstwiona, winna być wytknięta, określona i obnażona. Głupotę da się leczyć i trzeba ją rugować wszelkimi sposobami, bo ciągnie ona za sobą poważne skutki.

PS. Dbajmy o maniery, bo jeśli mam być szczery, to podstawa do cholery!

_____
5xNie