7 kroków wolności

7 kroków wolności

w bez kategorii

7 kroków wolności. Prawda jest taka, że ​​prawdziwa całkowita wolność to fikcja. Stworzyliśmy tę koncepcję, ponieważ wiemy, że nie możemy być w pełni wolni w społeczeństwie. Granice wolności jednej osoby kończą się na początku drugiej. Potrzebujemy reguł, aby stworzyć funkcjonujący system. Wszystko podlega pewnym regułom. Ale dlaczego akurat wolność jest obsesją człowieka?

7 kroków wolności

7 kroków wolności – Zrozumienie

Aby być znacznie bliżej wolności musimy zastosować 7 kroków do osiągnięcia tejże. Nie wiem czy to komu pomoże, czy nie, ale jedno jest pewne, trzeba mieć jaja i wolę, aby sprostać. Ale tylko człowiek w pełni panujący nad sobą może być wolny.

1. Kontrola spożywanego jedzenia

Wszystko zaczyna się od kontrolowania spożywanego jedzenia. Otóż wzniesienie się ponad pragnienie smaku jest pierwszym krokiem do opanowania się w ogóle i osiągnięcia pełnej wolności. To pierwszy sprawdzian, czy jesteś godny swojej wolności. Kontrolowanie spożywanego jedzenia, polega na uwolnieniu się od manipulacji z zewnątrz, od wewnętrznych popędów i pozwoleniu sobie na decydowanie, czego tak naprawdę twoje ciało potrzebuje i co jest zdrowe. To podstawa samodyscypliny.

2. Odpowiedz, zanim zareagujesz

Drugi to opanowania emocji i popędów emocjonalnych. Wszyscy mamy wyzwalacze, a one budzą w nas emocje i określone zachowania. Jednak między emocjami a naszym zachowaniem jest mała przestrzeń do rozważenia. Naszym zadaniem jest powiększyć tą przestrzeń na tyle, aby odpowiedzieć, zanim zareagujesz. To zaś składa się na świadomość i obserwację własnych emocji i reakcji.

3. Zwalcz opór i upór

Boimy się opuścić strefę komfortu i stała się ona naszym więzieniem. Poza nią jest oczywiście dyskomfort, nieznane i niepewność. Ale to jest także nasza wolność, nasz potencjał i wzrost. Wiemy już jak działa mózg, że dąży zawsze do przeciwności. Wiemy też jak działa ego, przysłaniając, bądź odstraszając od najcenniejszych dla nas doświadczeń.

Tego przełamywania komfortu zaś trzeba się nauczyć, robiąc coś inaczej niż zwykle, odważniej, a czasami wbrew sobie. Nie ma innej drogi jak przełamanie swojego strachu i wzniesienie się ponad siebie. Bezpieczeństwo jest przereklamowane. Niebezpieczeństwo również.

4. Stań twarzą w twarz ze strachem

Wszystko sprowadza się do zmierzenia się z cieniem /własnym strachem/, czyli tą częścią psychiki, która nas sabotuje. Zmierzyć z cieniem można, robiąc coś ekscytującego, a zarazem przerażającego. I nie chodzi o wynik. Chodzi o przełamanie się, o stawienie czoła własnemu strachowi i przypomnienie podświadomości, kto kieruje tym pojazdem.

5. Przejmij kontrolę nad czasem

Gdy zyskujesz samoświadomość i tym samym wolność osobistą, stajesz się wolny od popędów ego, od emocjonalności, od fałszywych przekonań i obaw. Słyszysz co mówi serce i wykorzystujesz to do wzrostu na korzyść swojej duszy. Przejęcie kontroli nad czasem oznacza zorganizowanie dnia zgodnie z głównymi celami w życiu, które są teraz inspirowane miłością. Jednak ze względu na wolność osobistą właśnie powinieneś rozważyć wykorzystanie swojego czasu na stworzenie systemów, które dadzą ci więcej swobody.

Tworzysz pewne zdrowe nawyki, które optymalizują twoje zdrowie. samopoczucie i wydajność, ale przede wszystkim samorozwój. Inwestując w siebie, możesz zwiększyć swoją pomoc i jakość tejże.

6. Kształtuj swoją rzeczywistość

Jesteś panem własnej rzeczywistości, bo jesteś jej bogiem. Zyskując wolność osobistą, zyskujesz czas, aktywność i wiedzę. Ale twoja rzeczywistość jest również determinowana przez środowisko, ludzi, informacje, itd. Twoje emocje również kształtują twoją rzeczywistość. Zatem pokoloruj ją. Pozbądź się smutków i tego co ciągnie cię w dół i wzrastaj.

7. Przekrocz siebie

Przekroczenie własnych granic, jest najpoważniejszym krokiem do wolności. A wyjście z własnej egoistycznej drogi i skoncentrowanie się na otaczającym świecie, aby był lepszym miejscem dla wszystkich i dla wszystkiego, to jest coś. Generalnie uszczęśliwianie innych, daje nam szczęście. Wolność polega z zejścia z drogi rozumowej i pozwolenia, by to dusza prowadziła poprzez serce. Wówczas to pojawiają się nieskończone możliwości, bo oparte są na bezwarunkowej miłości.

7 kroków wolności – Wdrożenie

PS. Gdy bieda wciąż trwa, nie ma prawdziwej wolności. – Nelson Mandela