7 technik medytacji

7 technik medytacji

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

7 technik medytacji. Medytacja to jeden z najstarszych i najlepszych sposobów na poprawę jakości życia oraz na osiągnięcie wewnętrznego spokoju i szczęścia. Na temat medytacji przeprowadzono również wiele eksperymentów naukowych. Mamy doświadczenia milionów ludzi, którzy praktykowali medytację, a i ja mam jakieś pozytywne doświadczenia.

7 technik medytacjiZacznijmy od korzyści medytacji. Jakie są korzyści i rezultaty medytacji?

Oto kilka z nich:

 • Duchowe przebudzenie.
 • Uspokojenie ciała, emocji i umysłu.
 • Pozbycie się niepokoju i stresu.
 • Relaks i poprawa zdrowia.
 • Doświadczanie i życie w stanie wewnętrznego spokoju, wolnego od zmartwień i lęków.
 • Poprawa skupienia i kontroli umysłu i myśli.
 • Jasność myślenia.
 • Wzniesienie ponad ograniczone myślenie.
 • Programowanie umysłowe i uwolnienie myślowe.
 • Samorealizacja i uświadomienie sobie Jaźni.
 • Wiedza, kim naprawdę jestem.

Jak wszystko w naszym życiu tak i to ćwiczymy, aż do mistrzostwa. Wówczas ma to jakikolwiek sens. Należy więc ćwiczyć codziennie. Jeśli ćwiczysz swoje ciało tylko raz na jakiś czas, możesz uzyskać pewne rezultaty.

Ale te prawdziwe rezultaty wymagają ciągłego treningu. Tak samo jest z medytacją. 7 technik medytacji. Wszystkie medytacje wzmocnią skupienie i koncentrację oraz przynoszą spokój. Dwie ostatnie medytacje, mają na celu wzniesienie ponad ego i uświadomienie sobie swojej prawdziwej esencji.

7 technik medytacji:

 1. Medytacja oddechem
  Najbardziej podstawowym sposobem uważnego oddychania jest po prostu skupienie uwagi na oddechu, wdechu i wydechu. Można to robić stojąc, siedząc lub leżąc w wygodnej pozycji. Oczy mogą być zamknięte, w celu zachowania skupienia.

  Zaczynamy:
  Weź głęboki wdech przez nozdrza (3 sekundy), wstrzymanie oddechu (2 sekundy) i długi wydech przez usta (4 sekundy), obserwuj każdy oddech, nie reguluj go. Kieruj uwagę na oddech.

  Dostrój się do oddechu. Poczuj naturalny przepływ oddechu – wdech, wydech. Nie musisz nic robić. Zwróć uwagę, gdzie czujesz oddech w swoim ciele. Kiedy kończy się jeden oddech, a zaczyna się następny? Postaraj się powoli zwiększać oddech, aż osiągnie zadawalającą głębokość, tak abyś mógł oczyścić całe ciało oddechem.

 2. Medytacja mantry
  Co to jest mantra? Mantra to słowo, dźwięk lub krótkie zdanie, które jest powtarzane w kółko w celu skupienia umysłu i uspokojenia jego niepokoju. Mantrą może być dźwięk “OM”, krótkie inspirujące zdanie lub pozytywne i odprężające słowo, takie jak “spokój”, “szczęście” lub “miłość”.
 3. Medytacja wodna
  Udaj się i usiądź w zacisznym miejscu nad brzegiem jeziora, nad morzem lub nad brzegiem rzeki. Możesz usiąść na ławce, jeśli jest, na kamieniu lub na podłodze. Przez kilka minut obserwuj wodę, fale lub zmarszczki. Po prostu ciesz się ciszą i spokojnie obserwuj wodę.
  To działanie i otoczenie wprowadzą spokój w umyśle.
 4. Medytacja przy świecach
  To technika, w której skupiasz swój wzrok i uwagę na płomieniu świecy przez określony czas. Płomień świecy ma w sobie pewną tajemnicę i przyciąga uwagę. Migocze, zmienia kształt, tworzy aureolę i wyświetla kilka kolorów. W tej sytuacji łatwiej jest skupić umysł i uwagę, zignorować paplaninę umysłu i doświadczyć wewnętrznego spokoju.
 5. Obserwowanie myśli
  To prosta, skuteczna i praktyczna technika, która wzmocni koncentrację i uspokoi umysł. Celem tej medytacji jest obserwowanie swoich myśli z dystansem i brakiem zainteresowania. To może nie być łatwe, ale pomoże rozluźnić niepokój umysłu.
 6. Medytacja “Kim Jestem”
  Zrzucamy kolejno myśli, uczucia, przekonania i nawyki. Pozbywając się ich, odkrywamy wewnętrzne jasne światło naszej prawdziwej istoty. Robimy to, koncentrując nasz umysł i uspokajając nieprzerwaną rozmowę umysłu. Ta technika, medytacja “kim jestem”, pomaga uświadomić sobie, kim naprawdę jesteś, uspokoić umysł i poprawić koncentrację.
 7. Medytacja samokontroli
  To pytanie o “Jaźń”. Kierując swoje rozważania na Jaźń, na to światło w tobie, przywołujemy ją powoli. To prosty i nieskomplikowany proces, ale aby uzyskać wyniki, trzeba go często powtarzać, przynajmniej raz dziennie. Pytanie o Jaźń prowadzi cię w prostej linii do celu.

PS. Gdyby wszyscy nauczyli się medytować, świat byłby szczęśliwy. – August Witti

________
#Medytacja