Najtrudniej poznać samego siebie

7 zasad samoświadomości

7 zasad samoświadomości

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

7 zasad samoświadomości. Nasza samoświadomość to “świadomość własnej osobowości lub indywidualności”. Podczas gdy świadomość jest świadoma swojego środowiska, ciała i stylu życia, samoświadomość jest rozpoznaniem tej świadomości. Samoświadomość to sposób, w jaki jednostka świadomie poznaje i rozumie swój charakter, uczucia, motywy i pragnienia. Istnieją dwie szerokie kategorie samoświadomości: wewnętrzna samoświadomość i zewnętrzna samoświadomość. Jak zatem stać się samoświadomym?

7 zasad samoświadomości7 zasad samoświadomości

Miej mniej stanowcze opinie:

Przyjmij, że jeśli nie jesteś ekspertem w każdej dziedzinie, a ​​twoje założenia i wiedza mogą być błędne lub fałszywe. Jak to zrobić? Po prostu dostrzec i powiedzieć to sobie przede wszystkim. Dobrze jest również powiedzieć to innym mówiąc np. “Mogę się mylić w tej sprawie”. Stawia to umysł w otwartości i ciekawości. Oznacza też zdolność do uczenia się i ściślejszego powiązania z prawdą.

Bierz siebie mniej poważnie:

Większość myśli i zachowań to po prostu reakcje na różne emocje niekoniecznie związane z konkretną chwilą. Wiemy, że emocje są często złe, nieadekwatne lub bez znaczenia. Dlatego chociażby powinieneś traktować swoją wiedzę i myśli mniej poważnie. A jeśli stać cię na autoironię to sukces, bo to jest własnie samoświadomość. Gdyż daje ci dystans do siebie.

Przestudiuj własne zachowania:

Gdzie idzie twój umysł, gdy czujesz się smutny, zły, winny, niespokojny. Naucz się dostrzegać mechanizmy radzenia sobie ze stresem. Jak się wówczas zachowujesz i czy jest to zachowanie takie jak chcesz. Gdy zaobserwujesz te odruchy i schematy, będziesz mógł je zmienić, skorygować lub utrwalić w podświadomości.

Rozpoznaj problemy, który stwarzasz:

Człowiek dosyć często bezwiednie tworzy swoje problemy. Bywa, że stres zmusza go do ucieczki w jakąś czynność. Naucz się rozpoznawać siebie i jeśli coś ci nie odpowiada w sobie, wówczas to zmień. Zawsze korzystaj z rozsądnych pouczających wypowiedzi do siebie, bo tak się odbywa nauka umysłu i tak należy to zrobić. Jeśli niechciane zachowania się powtarzają, powtarzaj również uwagi pod swoim adresem. Uwagi, ale też rozwiązania problemów, albo drogę która powinieneś podążać.

Bądź realistą:

Każdy ma pewne umiejętności i sposób działania, w których jest lepszy od innych. Każdy jest w czymś mistrzem. Odkryj swoje silne i słabe strony. Na co źle reagujesz, a na co prawidłowo. Skąd pochodzą twoje największe uprzedzenia i osądy. Dowiesz się wówczas jak możesz je zakwestionować lub zmienić własną samoocenę.

Uwierz w siebie:

Wysoka samoocena i wiara w siebie wiąże się z lepszym zdrowiem, lepszym życiem, ochroną psychiki, zdrowym radzeniem sobie z problemami i ogólnym dobrostanem. Co daje wiara w siebie.

  • większe poczucie własnej wartości;
  • większa przyjemność życia i aktywności;
  • brak wątpliwości;
  • wolność od strachu i niepokoju;
  • wolność od niepokoju społecznego i stresu;
  • energię i motywację do działania;
  • dobre interakcje z ludźmi;
  • szczęście.

7 zasad samoświadomości – Otwórz się:

Bycie otwartym na wszystko oznacza, że ​​najpierw wysłuchujemy i zastanawiamy się nad np. pomysłem bez uprzedzeń i ocen. Jeśli wszystko jest OK, możemy zaakceptować pomysł jako prawdziwy lub przynajmniej możliwy. Jeśli zastosujemy do pomysłu powód i zestaw zasad lub praw, wówczas będziemy mogli zastosować logikę przy ocenie ważności lub prawdopodobieństwa, jednak nie jest to konieczne.

PS. Aby żyć dobrze, ustal swoje własne zasady i się ich trzymaj – August Witti

najnowsze z filozoficznie

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość

Czym jest duchowość? Dążenie do duchowości każdego z nas jest nieodłącznym elementem
Translate »
idź do góry