Najtrudniej poznać samego siebie

zasad samoświadomości

7 zasad samoświadomości

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

7 zasad samoświadomości. Nasza samoświadomość to „świadomość własnej osobowości lub indywidualności”. Podczas gdy świadomość jest świadoma swojego środowiska, ciała i stylu życia, samoświadomość jest rozpoznaniem tej świadomości. Samoświadomość to sposób, w jaki jednostka świadomie poznaje i rozumie swój charakter, uczucia, motywy i pragnienia. Istnieją dwie szerokie kategorie samoświadomości: wewnętrzna samoświadomość i zewnętrzna samoświadomość. Jak zatem stać się samoświadomym?

zasad samoświadomości7 zasad samoświadomości

Miej mniej stanowcze opinie:

Przyjmij, że jeśli nie jesteś ekspertem w każdej dziedzinie, a ​​twoje założenia i wiedza mogą być błędne lub fałszywe. Jak to zrobić? Po prostu dostrzec i powiedzieć to sobie przede wszystkim. Dobrze jest również powiedzieć to innym mówiąc np. „Mogę się mylić w tej sprawie”. Stawia to umysł w otwartości i ciekawości. Oznacza też zdolność do uczenia się i ściślejszego powiązania z prawdą.

Bierz siebie mniej poważnie:

Większość myśli i zachowań to po prostu reakcje na różne emocje niekoniecznie związane z konkretną chwilą. Wiemy, że emocje są często złe, nieadekwatne lub bez znaczenia. Dlatego chociażby powinieneś traktować swoją wiedzę i myśli mniej poważnie. A jeśli stać cię na autoironię to sukces, bo to jest właśnie samoświadomość. Gdyż daje ci dystans do siebie.

Przestudiuj własne zachowania:

Gdzie idzie twój umysł, gdy czujesz się smutny, zły, winny, niespokojny. Naucz się dostrzegać mechanizmy radzenia sobie ze stresem. Jak się wówczas zachowujesz i czy jest to zachowanie takie jak chcesz. Gdy zaobserwujesz te odruchy i schematy, będziesz mógł je zmienić, skorygować lub utrwalić w podświadomości.

Rozpoznaj problemy, który stwarzasz:

Człowiek dosyć często bezwiednie tworzy swoje problemy. Bywa, że stres zmusza go do ucieczki w jakąś czynność. Naucz się rozpoznawać siebie i jeśli coś ci nie odpowiada w sobie, wówczas to zmień. Zawsze korzystaj z rozsądnych pouczających wypowiedzi do siebie, bo tak się odbywa nauka umysłu i tak należy to zrobić. Jeśli niechciane zachowania się powtarzają, powtarzaj również uwagi pod swoim adresem. Uwagi, ale też rozwiązania problemów, albo drogę która powinieneś podążać.

Bądź realistą:

Każdy ma pewne umiejętności i sposób działania, w których jest lepszy od innych. Każdy jest w czymś mistrzem. Odkryj swoje silne i słabe strony. Na co źle reagujesz, a na co prawidłowo. Skąd pochodzą twoje największe uprzedzenia i osądy. Dowiesz się wówczas jak możesz je zakwestionować lub zmienić własną samoocenę.

Uwierz w siebie:

Wysoka samoocena i wiara w siebie wiąże się z lepszym zdrowiem, lepszym życiem, ochroną psychiki, zdrowym radzeniem sobie z problemami i ogólnym dobrostanem. Co daje wiara w siebie.

  • większe poczucie własnej wartości;
  • większa przyjemność życia i aktywności;
  • brak wątpliwości;
  • wolność od strachu i niepokoju;
  • wolność od niepokoju społecznego i stresu;
  • energię i motywację do działania;
  • dobre interakcje z ludźmi;
  • szczęście.

7 zasad samoświadomości – Podsumowanie:

Bycie otwartym na wszystko oznacza, że ​​najpierw wysłuchujemy i zastanawiamy się nad np. pomysłem bez uprzedzeń i ocen. Jeśli wszystko jest OK, możemy zaakceptować pomysł jako prawdziwy lub przynajmniej możliwy. Jeśli zastosujemy do pomysłu powód i zestaw zasad lub praw, wówczas będziemy mogli zastosować logikę przy ocenie ważności lub prawdopodobieństwa, jednak nie jest to konieczne.

PS. Aby żyć dobrze, ustal swoje własne zasady i się ich trzymaj – August Witti

______________
#Samoswiadomosc

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry