A biznes kwitnie jak szalony

A biznes kwitnie jak szalony

w filozoficznie/zdrowotnie

A biznes kwitnie jak szalony. Tyle chorób, zakazów, nakazów, obostrzeń, przestróg i dyrektyw, które nieustannie człowiek wykonuje w ciągu dnia… Cała ta konstrukcja kontrolowania umysłu, zamiarów, myśli, poglądów, ta odmienność zdań, dysputy, roztrząsania, swary, kłótnie – a kasa leci. Człowiek szuka uzasadnienia swojego stanu, zdrowia, finansów, życia, posiadania. Wszystko po to, aby ktoś mógł na tym zarobić więcej i więcej.

A biznes kwitnie jak szalony

A biznes kwitnie jak szalony

A wystarczy tylko być świadomie tu i teraz. Żyć jak się chce, ale świadomie, z pełną uwagą i skupionym na tym co się robi. I robić tylko to, co dla ciebie jest dobre, miłe, śmieszne, kochane, wspaniałe, cudowne i takie Twoje. Żyjemy tu i teraz, nie jutro, nie wczoraj, nie za chwilę, albo przed momentem. Tu i teraz! I żyć powinniśmy zgodnie ze sobą, z poczuciem szczęśliwości i braku przymusu. Tylko na zasadzie – „mam ochotę na …”.

A biznes kwitnie jak szalony – Rozważania:

Co ja plotę? Dzielę się z wami swoim widzeniem świata, swoim doświadczeniem i swoimi poglądami. A tak naprawdę są wspólne dla każdej istoty i życia na ziemi. Tu i teraz. Każdy może poczuć się gorzej, nieswojo, inaczej niż zwykle, ale po co od razu poszukiwać wytłumaczenia? Po co dociekać co ci jest? Nic ci nie jest – żyjesz! Ale jak już znajdziesz to, czego tak usilnie dociekasz, to masz.

Znalazłeś raka, bo ci wymaglowali umysł, wpoili twoją dysfunkcję, narzucili – i co? I masz raka! Przeczytałeś ulotkę, dowiedziałeś się, że złe samopoczucie, że boli, że pika, że czegoś tam nie można. Jest, już, cieszysz się, bo wiesz co ci dolega. Masz chorobę, udało ci się ją nazwać, objawy się zgadzają! Gówno masz tak naprawdę, dostałeś właśnie instrukcję jak się zachowywać i tyle. Przeczytałeś, przyswoiłeś i wdrażasz. I jesteś chory.

A biznes kwitnie jak szalony – Przykłady:

Inna opowieść. Pracujesz w korpo, chodzisz w drogich garniturach, jeździsz dobrym autem, zarabiasz mnóstwo kasy i co? I nie jesteś szczęśliwy, albo oszukujesz się, że jesteś. Bo gdy wstajesz, inni ludzie jeszcze śpią. Jdziesz do pracy, inni piją kawę i jedzą ciastko. Gdy ty śmigasz w tych ciasnych i krępujących garniturach, oni chodzą w gaciach po domu i bzykają żonę albo bawią się z psem.

Twój wspaniały samochód tak naprawdę mógłby być rowerem, albo hulajnogą, którą jedziesz nad rzekę i pluskasz się w niej. Może też go w ogóle nie być, bo dojdziesz piechotą do rzeki, lasu, na łąkę i popatrzysz jakie to wszystko piękne. Dostałeś schemat zachowań, kontrolują cię, a ty jak ten neptyk tego nie widzisz, albo nie chcesz widzieć. A zmarnowane życie toczy się nadal.

Pokazali ci nowy laptop, telewizor, pralkę, chcesz to, chcesz tamto, pragniesz, pożądasz i już jesteś w schemacie. Po co ci laptop, skoro w naprawdę fajnych miejscach prądu i zasięgu nie ma? Dlatego tak cudne są wakacje na dziko, na luzie, ale przecież i bez laptopa, bez telewizora, w lesie na łące? Bo jest fajnie, cicho i spokojnie. Można zmrużyć oczy i wsłuchać się w świergot ptaków, może i jakiś komar przyleci, ugryzie i będziesz miał zajęcie. Po co ci nowa pralka, jak masz te same szmaty, albo wolisz chodzić nago? Po co ci cokolwiek, skoro wolisz spać, albo zatopić się w błogą bezmyślność?

A biznes kwitnie jak szalony – Podsumowanie:

Powiem ci po co! Żebyś był zniewolony, uwikłany, pożądał, pragnął, chciał, żebyś był w systemie, kupował, wyrzucał i znów kupował. Złościł się, że nie działa, albo nie tak działa, abyś zajął swoją głowę bzdurami i myślał. Bo niemyślenie jest luksusem, na który cię nie stać. Życie tu i teraz, radosne, szczęśliwe, jest poza twoim zasięgiem. Chcesz na Karaiby? A widziałeś co jest za domem? Zobaczyłeś ile wspaniałych rzeczy, ciekawych, intrygujących i pobudzających twoją wrażliwość jest za rogiem? Nie? Dlaczego?

PS. To wszystko – pieniądze, kariera, dobra materialne to pic na wodę, fotomontaż. Mówię to z pełną świadomością, jako art director, owner, designer z 23 letnim doświadczeniem. Też jako człowiek świadomy, niemyślący, żyjący w harmonii z przyrodą i na luzie od jakiegoś czasu. Co bym wybrał, czy kasę, pracę, obowiązki i bzdurne schematy. Czy szczęście które sprawia wszystko? Oczywiście, że szczęście – tu i teraz :).

_________
#Schematy