Najtrudniej poznać samego siebie

Akceptacja sprzyja

Akceptacja sprzyja

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Akceptacja to ważny czynnik życiowy, który sprzyja wszelkim związkom i relacjom interpersonalnym. To jedna z zalet, której uczymy się dopiero i długo zapewne będziemy uczyli.

Akceptacja sprzyja i jest remedium na dzisiejsze czasy.

Akceptacja sprzyja

Akceptacja sprzyja

Akceptacja z łacińskiego acceptatio, to uznanie czegoś, aprobata, potwierdzenie czegoś. Pogodzenie się z czymś, uznanie czyichś cech postępowania za zgodne z oczekiwaniami, ale także formalna zgoda na jakieś działania. Istotą akceptacji jest jej wyrażanie pochwałą, zgodą, podpisem, ect., głosu za. I to jest właśnie to, czego nie potrafimy.

Zdaniem większości uzewnętrznieniem akceptacji jest nieme przyzwolenie, bądź zgoda, a to w istocie prowadzi bezpośrednio do niezgody i nietolerancji. Akceptacja, aby stać się formą uznania, musi być wyrażona, musi mieć potwierdzenie. To nie zdawkowe “dobrze wyglądasz”, nie “może być” i nie “uhmm”, akceptacja to jasne, bez wątpliwości, powiedzenie “tak”, bądź wyrażenie pozytywnej myśli. Ludzie wobec siebie winni być mili i sympatyczni, ale akceptacja zbliża, a akceptacja werbalna, zbliża totalnie.

Przykładowo mówimy np. “Duda jest niezły, ale ten PIS…”, to nie jest forma akceptacji, to wymigiwanie się. Pełną formą akceptacji jest stwierdzenie np. “Duda jest prawym i mądrym człowiekiem, pójdę na niego głosować”. Podobnież w relacjach interpersonalnych, popularne stwierdzenie “może być” lub “obleci”, nie jest formą akceptacji, jest nią natomiast stwierdzenie “rewelacja, zgadzam się z tym!” lub “wchodzę w to!”

Akceptacja sprzyja – Podsumowanie:

W życiu codziennym nasi bliscy, znajomi, facebookowi przyjaciele, oczekują akceptacji i aprobaty. My sami od innych zresztą jej potrzebujemy, chcemy dostawać, a nie dajemy, jakże to tak. Okażmy akceptację, sympatie, poprzyjmy miłym słowem lub w ogóle wesprzyjmy słownie innych. Przecież to miłe i dobre słowo nic nie kosztuje, a ile dobrego potrafi zrobić. Mówiąc “… pięknie dzisiaj wyglądasz, chciałbym cię widzieć taką codziennie”, albo “cóż za uroczy uśmiech” jak mówili nasi dziadowie, albo “wspaniałe jest to … co robisz, bardzo mi się podoba”, wyrażamy jednocześnie akceptację i podziw. W ten sposób bezapelacyjnie poprawiamy naszą kondycję zarówno interpersonalną jak i psychiczną. Nazywamy to komfortem psychicznym.

Wysyłajcie bliskim pozytywną energię, nie fałszywą, nie interesowną, ale czystą i prawdziwą, wyrażajcie to dostępnymi środkami, wesprzyjcie ich i poprzyjcie w ich dążeniach, a oni odwzajemnią się tym samym.

PS. Smęcę przy okazji “Walę w Tyłek” 😀

__________
#Akceptacja

najnowsze z prawdziwie

Tu i teraz tylko ja

Tu i teraz tylko ja

Tu i teraz tylko ja. Poprzez większą zdolność do zamiany automatycznych nawyków
Medycyna chińska

Medycyna chińska

Tradycyjna medycyna chińska (TCM) powstała w starożytnych Chinach i ewoluowała przez tysiące
Translate »
idź do góry