Najtrudniej poznać samego siebie

Archiwum tu i teraz

Archiwum tu i teraz

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Archiwum tu i teraz. Fotografie, wspomnienia są klatkami z tu i teraz. Każda z nich odzwierciedla chwilę. Ta chwila to nie zdjęcie, samo w sobie, nie wspomnienie, nie wygląd i nie ogólny zarys. To okołoobiektowe odzwierciedlenie, nawet nie obrazów, a uczuć i emocji, tych najważniejszych, najbardziej radosnych.

Archiwum tu i teraz

Archiwum tu i teraz

Mózg ludzki działa w zadziwiający sposób, pozostawiając nam wspomnienia, do których możemy sięgać. Część tych złych jest wypierana i z nimi musimy się rozliczyć, przepracować je, aby najnormalniej sprawę zamknąć. Każda niezamknięta sprawa, konflikt to przysłowiowy “gwóźdź do naszej trumny”, obfitujący w traumy, zmartwienia, złe uczynki, tragedie. Cały ten bagaż doświadczeń musimy wypchnąć z głowy, po uprzednim uporaniu się z nim. Wyparcie bez rozwiązania niestety jest dla nas zabójcze.

Natomiast chwile radości, wspomnienia dobre i ciepłe, stare fotografie, które dosyć często pobudzają te miłe wspomnienia, to właśnie jest nasze archiwum, baza “energetyczna”, coś z czego czerpiemy w każdej odpowiedniej chwili. Przyglądając się tym fotografiom, tym wspomnieniom, analizując je na nowo, możemy dojrzeć nowe światło, wysnuć całkiem nowe spostrzeżenia i wyciągnąć na nowo wnioski. A to świeże podejście, znacznie pomaga nam w rozwoju świadomości. Okazuje się bowiem, że nasze życie obfituje w doświadczenia i sytuacje “wybitne”, a do tej pory po prostu tego nie widzieliśmy.

W ten właśnie sposób, bardzo prosto, możemy uzupełnić nasze doświadczenie, wszak to co przeżyłeś na własnej skórze, uczy cię znacznie lepiej i szybciej, niż to co czytasz, dowiadujesz się, chłoniesz z zewnątrz. A i rozważania w temacie wspomnień są miłe i owocne.

PS. Istotne jest nie tyle to, by mieć wspomnienia, ile by wyrównać z nimi rachunki.

_____________
#StareFotografie

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
Translate »
idź do góry