Najtrudniej poznać samego siebie

archiwum

Archiwum tu i teraz

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Fotografie, wspomnienia są klatkami z tu i teraz. Każda z nich odzwierciedla chwilę. Ta chwila to nie zdjęcie, samo w sobie, nie wspomnienie, nie wygląd i nie ogólny zarys. To okołoobiektowe odzwierciedlenie, nawet nie obrazów, a uczuć i emocji, tych najważniejszych, najbardziej radosnych. To …

archiwum tu i teraz.

archiwumMózg ludzki działa w zadziwiający sposób, pozostawiając nam wspomnienia, do których możemy sięgać. Część tych złych jest wypierana i z nimi musimy się rozliczyć, przepracować je, aby najnormalniej sprawę zamknąć. Każda niezamknięta sprawa, konflikt to przysłowiowy “gwóźdź do naszej trumny”, obfitujący w traumy, zmartwienia, złe uczynki, tragedie. Cały ten bagaż doświadczeń musimy wypchnąć z głowy, po uprzednim uporaniu się z nim. Wyparcie bez rozwiązania niestety jest dla nas zabójcze.

Natomiast chwile radości, wspomnienia dobre i ciepłe, stare fotografie, które dosyć często pobudzają te miłe wspomnienia, to właśnie jest nasze archiwum, baza “energetyczna”, coś z czego czerpiemy w każdej odpowiedniej chwili. Przyglądając się tym fotografiom, tym wspomnieniom, analizując je na nowo, możemy dojrzeć nowe światło, wysnuć całkiem nowe spostrzeżenia i wyciągnąć na nowo wnioski. A to świeże podejście, znacznie pomaga nam w rozwoju świadomości. Okazuje się bowiem, że nasze życie obfituje w doświadczenia i sytuacje “wybitne”, a do tej pory po prostu tego nie widzieliśmy.

W ten właśnie sposób, bardzo prosto, możemy uzupełnić nasze doświadczenie, wszak to co przeżyłeś na własnej skórze, uczy cię znacznie lepiej i szybciej, niż to co czytasz, dowiadujesz się, chłoniesz z zewnątrz. A i rozważania w temacie wspomnień są miłe i owocne.

PS. Istotne jest nie tyle to, by mieć wspomnienia, ile by wyrównać z nimi rachunki.

_____________
#StareFotografie

najnowsze z oświecenie

12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja

Duchowość w nas

Duchowość w nas. Wszystko co w życiu robimy, wiemy, umiemy opiera się
Translate »
idź do góry