Najtrudniej poznać samego siebie

Archiwum tu i teraz

Archiwum tu i teraz

w oświecenie/prawdziwie/zdrowotnie

Archiwum tu i teraz. Fotografie, wspomnienia są klatkami z tu i teraz. Każda z nich odzwierciedla chwilę. Ta chwila to nie zdjęcie, samo w sobie, nie wspomnienie, nie wygląd i nie ogólny zarys. To okołoobiektowe odzwierciedlenie, nawet nie obrazów, a uczuć i emocji, tych najważniejszych, najbardziej radosnych.

Archiwum tu i teraz

Archiwum tu i teraz

Mózg ludzki działa w zadziwiający sposób, pozostawiając nam wspomnienia, do których możemy sięgać. Część tych złych jest wypierana i z nimi musimy się rozliczyć, przepracować je, aby najnormalniej sprawę zamknąć.

Każda niezamknięta sprawa, konflikt to przysłowiowy „gwóźdź do naszej trumny”. Obfitujący w traumy, zmartwienia, złe uczynki, tragedie. Cały ten bagaż doświadczeń musimy wypchnąć z głowy, po uprzednim uporaniu się z nim. Wyparcie bez rozwiązania niestety jest dla nas zabójcze.

Natomiast chwile radości, wspomnienia dobre i ciepłe. Stare fotografie, które dosyć często pobudzają te miłe wspomnienia. To właśnie jest nasze archiwum, baza „energetyczna”, coś z czego czerpiemy w każdej odpowiedniej chwili. Przyglądając się tym fotografiom, tym wspomnieniom. Analizując je na nowo, możemy dojrzeć nowe światło.

Wysnuć całkiem nowe spostrzeżenia i wyciągnąć na nowo wnioski. A to świeże podejście, znacznie pomaga nam w rozwoju świadomości. Okazuje się bowiem, że nasze życie obfituje w doświadczenia i sytuacje „wybitne”. Ale do tej pory po prostu tego nie widzieliśmy.

Archiwum tu i teraz – Podsumowanie:

W ten właśnie sposób, bardzo prosto, możemy uzupełnić nasze doświadczenie. Wszak to co przeżyłeś na własnej skórze, uczy cię znacznie lepiej i szybciej, niż to co czytasz, dowiadujesz się, chłoniesz z zewnątrz. A i rozważania w temacie wspomnień są miłe i owocne.

PS. Istotne jest nie tyle to, by mieć wspomnienia, ile by wyrównać z nimi rachunki.

_____________
#StareFotografie

najnowsze z oświecenie

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny?

Kto jest autentyczny? Osoba autentyczna to ktoś, kto ceni przejrzystość, rzetelność i
http://www.augustynski.eu/oswiecenie-popandemiczne/

Oświecenie popandemiczne

Oświecenie popandemiczne. Dotarliśmy ponownie do okresu pandemicznego i albo wyciągniemy wnioski, albo

Czym jest ambicja?

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości,
Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która
Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Translate »
idź do góry