Arrinera Hussarya

Arrinera Hussarya już jeździ!

w motoryzacyjnie/topowo

Arrinera Hussarya już jeździ! Tak, tak Arrinera Hussarya to auto produkowane przez spółkę Arrinera Automotive i już w tym roku rusza seryjna jego produkcja. Sportowa Arrinera ma rywalizować z Ferrari i Lamborghini. A póki co na lotnisku w Białej Podlaskiej odbyły się speed testy.

Arrinera Hussarya

Arrinera Hussarya już jeździ!

Polska Arrinera Automotive przenosi się już także do Silverstone w Anglii. Pierwsza będzie Arrinera Hussarya 33, najbogatsza wersja samochodu.

Wyprodukowana zostanie dokładnie w ilości 33 sztuk – krótka ta seria 😀. Cena rakiety w podstawowej wersji będzie wynosić bagatela ok. 160 tys. euro /ok. 660 000 zł/. Limitowana wersja Hussaryi ma kosztować około 200 tys. euro – czyli 828 000 zł. To auto dla prawdziwych koneserów i bogaczy.

Rama /projektowana przez Lee Noble’a/ powstała z wysoko wytrzymałej stali o zróżnicowanym przekroju o dużej wytrzymałości na skręcanie, lekka i zarazem odporna na odkształcenia. Silnik 8-cylindrowy o pojemności 6.2-litra, pochodzący od Chevroleta. Max. moc „potwora” wynosi 650 KM i 820 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Czy poza lotniskiem można będzie gdzieś tym autkiem jeździć? Przyspieszenie to 3,2 sekundy do 100 km/h oraz w 8,9 s do 200 km/h. Prędkość max. to 340 km/h i w dodatku ograniczona elektronicznie. Koła z 19″ z obręczami kół ze stopów lekkich, zaciski przednie 6-tłoczkowe i tarcze 380 mm. Z tyłu zaciski 4-tłoczkowe i tarcze 350 mm. Zawieszenie niezależne, trapezowe, całkowity ciężar Hussaryi to 1300 kg.

Arrinera Hussarya już jeździ! – Podsumowanie:

Ciekawa propozycja motoryzacyjna i na pewno prestiżowa. Żeby pojeździć trzeba będzie wyjechać poza granice państwa, na lepsze drogi. Więcej info na: www.arrinera.com.

PS. Husaria do boju! – Vivat skrzydła chwały.

_______________
#ArrineraHussarya