Najtrudniej poznać samego siebie

Arrinera Hussarya już jeździ!

w motoryzacyjnie/topowo

Tak, tak Arrinera Hussarya to auto produkowane przez spółkę Arrinera Automotive i już w tym roku rusza seryjna jego produkcja. Sportowa Arrinera ma rywalizować z Ferrari i Lamborghini. A póki co na lotnisku w Białej Podlaskiej odbyły się speed testy.

Arrinera Hussarya na start!

hussarya1Polska Arrinera Automotive przenosi się już także do Silverstone w Anglii. Pierwsza będzie Arrinera Hussarya 33, najbogatsza wersja samochodu. Wyprodukowana zostanie dokładnie w ilości 33 sztuk – krótka ta seria :D. Cena rakiety w podstawowej wersji będzie wynosić bagatela ok. 160 tys. euro /ok. 660 000 zł/. Limitowana wersja Hussaryi ma kosztować ok. 200 tys. euro – czyli ok. 828 000 zł. To auto dla prawdziwych koneserów i bogaczy.

Rama /projektowana przez Lee Noble’a/ powstała z wysoko wytrzymałej stali o zróżnicowanym przekroju o dużej wytrzymałości na skręcanie, lekka i zarazem odporna na odkształcenia. Silnik 8-cylindrowy o pojemności 6.2-litra, pochodzący od Chevroleta. Max. moc “potwora” wynosi 650 KM i 820 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Super, ale czy poza lotniskiem można będzie gdzieś tym autkiem jeździć? Przyspieszenie to 3,2 sekundy do 100 km/h oraz w 8,9 s do 200 km/h. Prędkość max. to 340 km/h i w dodatku ograniczona elektronicznie. Koła z 19″ z obręczami kół ze stopów lekkich, zaciski przednie 6-tłoczkowe i tarcze 380 mm, z tyłu zaciski 4-tłoczkowe i tarcze 350 mm, zawieszenie niezależne, trapezowe, całkowity ciężar Hussaryi to 1300 kg.

Ciekawa propozycja motoryzacyjna, na pewno prestiżowa, ale żeby pojeździć trzeba będzie wyjechać poza granice państwa, na lepsze drogi. Więcej info na: www.arrinera.com.

PS. Husaria do boju! – Vivat skrzydła chwały.

_______________
#ArrineraHussarya

najnowsze z motoryzacyjnie

Proszę Państwa, oto Ryś

Kolejnego wskrzeszenia kultowego polskiego auta, po Warszawie, Polonezie i Syrence, doczekał się

Game Over Cycles

Game Over Cycles … to nazwa, która przykuła mój wzrok. Uwielbiam grunge,
Koniec Dynamiki Newtona

Koniec Dynamiki Newtona

EmDrive Roger’a Shawyer’a, to cichy i niezwykle wydajny silnik “odrzutowy”, w którym
Milion aut w 10 lat

Milion aut w 10 lat

Zaciekawiły mnie dwie sprawy związane z motoryzacją polską. Pierwsza to miejski samochód

Tankowanie co cztery lata

Polak, Miłosz Kostrzewski stworzył koncepcję auta, które ładuje się co 4.5 roku,
Translate »
idź do góry