Najtrudniej poznać samego siebie

Autorytet Trybunału Konstytucyjnego padł

Autorytet Trybunału Konstytucyjnego padł

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Autorytet Trybunału Konstytucyjnego padł. A można było iść na kompromis, można było spokojnie pracować dalej. Prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński odrzucił jednak możliwość kompromisu. Gdyby zaakceptował przyjęcie tych pięciu dyskusyjnych sędziów TK, zakończono by spór i kropka. Trybunał byłby wówczas wybrany zgodnie z prawem i konstytucji.

Autorytet Trybunału Konstytucyjnego padł

Autorytet Trybunału Konstytucyjnego padł

Rzepliński jednak wolał stwierdzić, że “nowych sędziów do Trybunału wpuścił, ale już żadnych spraw im nie powierzy”. Kolejny “wyrok” Trybunału, jest już sam w sobie nie konstytucyjny. Po pierwsze wydany w niepełnym składzie, po drugie nie ograniczający się tylko do oceny prawa, lecz arbitralny i stronniczy, a to już jest działanie niezgodnie z prawem i właśnie niekonstytucyjne.

TK w niepełnym składzie nie może ustanawiać praw, gdyż ten ograniczony skład podważa jego istotę. Zatem samo TK chce działać wbrew prawu, na zasadzie dyktatury i dąży bezprawnie i niekonstytucyjnie do rozszerzenia swojej roli. Nie chce oceniać stanowionego prawa, chce przyjmowania bądź odrzucania sejmowych uchwał. W d… się poprzewracało.

To nie PIS i prezes Kaczyński wywołali wojnę o Trybunał, wojnę wydali samo TK i Rzepliński. Walka o praworządność, o przestrzeganie przez TK prawa i obyczaju jest jedyną możliwością. Media przeinaczają sprawę i naginają rzeczywistość, działając na szkodę państwa. Natomiast sam sędzia Rzepliński poszczuł media na rząd, manipulując prawdą. Opozycyjne PO i jej media wraz z sędzią Rzeplińskim prowadzą Trybunał Konstytucyjny na wojnę, po drodze niszcząc autorytet tej instytucji. W tej sytuacji TK jest już trwale sparaliżowany i utracił mandat do orzekania.

Konsekwencją może być tylko ponowna jego odbudowa, bądź, co bardziej prawdopodobne, likwidacja tej zdegradowanej samej przez siebie instytucji. Jak widać wojna nie popłaca, bo giną nie tylko ludzie, ale też instytucje. Krok PO był nierozważny i pochopny, miało być tak pięknie, utrzymana władza na najwyższym szczeblu, a wyszło jak zawsze … “chuj, dupa i kamieni kupa”. Dobrze jest się przyjrzeć z bliska, co robi poprzednia ekipa, że w żaden sposób nie reprezentuje nas – społeczeństwa, tylko swoje wąskie brudne interesy, a to skazane jest na porażkę i rozliczenie.

PS. Teoretyczne państwo przestaje być teoretyczne, nabiera rumieńców i siły.

_____
#TK

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów, ale nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry