Najtrudniej poznać samego siebie

Ayahuasca

Ayahuasca

w zdrowotnie/prawdziwie/topowo

Amazońska mieszanka roślinna o zdolności indukowania stanu wyższej świadomości, zwykle trwającym od 4 do 8 godzin po spożyciu. Począwszy od stanu łagodnej stymulacji, po niezwykle odkrywcze stany. Jest stosowana głównie jako lek i jako szamański środek komunikacji, spożywany zazwyczaj na uroczystej sesji pod kierunkiem doświadczonego mistrza. Oto …

ayahuasca!

AyahuascaGłównym składnikiem tej medycyny rodem z dżungli jest winorośl “Banisteriopsis Caapi”, która również jest nazywana ayahuaską /co oznacza “pnącze duszy” lub “winorośl z duszą”/. Składnikiem wtórnym jest roślina Chacruna /psychotria viridis/ lub Chagropanga /diplopterys cabrerana/, które zawierają dużą zawartość DMT /substancja psychodeliczna/.

Nieznane są korzenie tej tradycji. Pierwsze zapiski pochodzą z 1851 roku od Richarda Spruce’a, słynnego angielskiego etnobotanika. Archeologowie jednak odnajdują dowody wykorzystania tych roślin już co najmniej od dwóch tysięcy lat. Obecnie istnieje duże zainteresowanie stosowaniem świętych roślin, można też przeczytać co nieco o nich w internecie i czasopismach.

Szamani i uzdrowiciele przyjmują ayahuascę, aby skomunikować się z naturą lub “zobaczyć” co jest przyczyną choroby pacjenta na poziomie duchowym. W Brazylii jest tradycja spotkań, gdzie ayahuasca jest przyjmowana przez wszystkich uczestników. Picie i śpiewy pobudzają uczestników do inspirującego transu i uzdrawiania.

W ciągu ostatnich kilku dekad ayahuasca powoli zyskuje zainteresowanie społeczeństwa. U badaczy akademickich w dziedzinie psychoterapii zwiększone zainteresowanie tą mieszanką to norma. Psychonauci /praktykujący świadome stosowanie substancji poszerzających świadomość/ używają ayahuaski, aby zmierzyć się z bogactwem własnego umysłu, nieskończonością wszechświata, a bywa, że i najgłębszymi lękami, tak aby przeżyć ekstazę, zgłębienie, zrozumienie i bywa, że przezwyciężenie jawiących się lęków.

Jednym z nieprzyjemnych efektów spożywania ayahuasca jest fakt, że często zdarza się uczestnikom wymiotować. Należy potraktować ten fakt jako oczyszczenie organizmu w sposób fizyczny, aby nastąpiło oczyszczenie umysłu poprzez doświadczenia psychologiczne lub wizje. Po ceremonii natomiast i tak będziemy się czuć całkowicie odświeżeni i odrodzeni po przeżytych silnych doświadczeniach.

PS. Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie, co to będzie?!

________
#Ayahuasca

najnowsze z zdrowotnie

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone

Życie jest popieprzone. Nie można się przejmować bzdurami, a przecież sami je
Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości

Budowanie samoświadomości. We współczesnym, stresującym, nowoczesnym życiu łatwo jest biernie reagować na
Bo mogę

Bo mogę przecież

“Bo mogę przecież” to temat przemyśleń osobistych. Co tak naprawdę znaczy dla
Translate »
idź do góry