Najtrudniej poznać samego siebie

Barbarzyńcy

Barbarzyńcy

w polsko/prawdziwie

Barbarzyńcy! Barbarzyńca (łac. barbarus – cudzoziemiec) to człowiek dziki, pierwotny, niecywilizowany, okrutny, o prymitywnych odruchach, nieznający kultury europejskiej. Miano to nabrało negatywnego znaczenia, oznaczając przedstawiciela niższej kultury. Barbarzyńca i niewolnik to z natury jedno i to samo. Obecnie rządy sprawują współcześni barbarzyńcy.


Barbarzyńcy

Barbarzyńcy

Kim są współcześni barbarzyńcy? Czyż nie stykamy się z nimi na każdym kroku? Ludzie a raczej elementy, którzy świadomie utrudniają życie innym osobom przez swoje niecywilizowane zachowanie. Można tak określić tych, którzy nie potrafią się zachować należycie w określonej sytuacji, obnażając w ten sposób swój prymitywizm. Są nimi ci, którzy nie szanują tradycji i dorobku kulturowego, nie rozumieją jego znaczenia w życiu i tożsamości całego narodu. Barbarzyńcy to ci, którzy niszczą cudze dobra, środowisko, pracę, demolują kraj.

Czyż nie jest barbarzyństwem ignorancja i aspołeczność. Nie mówiąc już o złodziejach, oszustach i zabójcach. Obawiamy się tych osób, tak samo, jak niegdyś kraje cywilizowane obawiały się napadów barbarzyńskich plemion. Zachowania takie są zakorzenione w prymitywizmie, niczym pierwotni ludzie kierują się wyłącznie zaspokojeniem swojej egoistycznej chęci zdobywania i źle pojmowanej walki o przetrwanie. Można tak również nazwać mężów maltretujących swoje żony i dzieci, a także matki, które zostawiają swoje nowo narodzone dzieci na śmietnikach.

Naszym obowiązkiem, jako cywilizowanych ludzi jest bezustanna walka z takimi zachowaniami, przymykając oczy na takie sytuację sami stajemy się w pewnym sensie barbarzyńcami, obojętnymi na wszelkie normy moralne i etyczne. Trudno nie wspomnieć o jednym z największych zagrożeń naszych czasów; o terroryzmie /ale czy terroryzm jest tylko zewnętrzny/. Terroryści, niczym ludzie pierwotni próbują siłą i zastraszeniem osiągnąć swoje cele. Używają do tego często bardzo zaawansowanych technicznie środków, jednak nie to jest najistotniejsze, kluczową sprawą jest sposób walki, jaką prowadzą. Ich fanatyzm pochłania setki tysięcy ofiar na całym świecie, a także w Polsce. Najsmutniejszy jest fakt, że my także możemy w każdej chwili stać się ofiarą barbarzyńskiego zachowania, albo cały czas już jesteśmy.

/z zeszytów uczniów/

PS. Nie czyń drugiemu co tobie nie miłe!

__________
#Barbarzyńca

najnowsze z polsko

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość

Drzewa a duchowość – drzewa mają priorytetową rolę w świecie duchowym, a
Proste prawdy życia

Proste prawdy życia

Proste prawdy życia i ich przedstawienie. Nasza miłość często objawia się niewerbalnie,
Translate »
idź do góry