Najtrudniej poznać samego siebie

Biblijne drzewo życia

Biblijne drzewo życia

w pomysłowo/prawdziwie/zdrowotnie

Biblijne drzewo życia. Na bardzo istotny fakt zwrócił uwagę jeden z czytelników DZIENNIKA WARIATA. Zwrócił on uwagę na istotę znaczenia i piękno słowa „konopie”. Otóż my tutaj nie mamy do czynienia z marihuaną, cannabis, gandzią czy też medyczną marihuaną /co już samo w sobie jest niedorzecznością/. Mamy do czynienia z świętą rośliną o nazwie konopie. Poruszymy zatem to zagadnienie.

Biblijne drzewo życia

Biblijne drzewo życia

Nasze konopie i znana nam z doniesień politycznych i policyjnych marihuana to dwie nazwy tej samej rośliny. Słowo marihuana kojarzone jest z hajem /stanem rozweselenia i poszerzonej świadomości/ i wyobrażamy sobie ludzi palących jointy lub bonga w asyście białego, gęstego dymu. A konopie to nie tylko rekreacja, to przede wszystkim ogromny przemysł odzieżowy. Z konopi robi się bardzo lekkie, przewiewne, oddychające, wytrzymałe ubrania.

Konopie wykorzystywane z powodzeniem są w przemyśle samochodowym. Włókien konopi używa się do produkcji karoserii samochodów. Tak, moi drodzy, karoserii. Samochody z konopi  tworzyli Henry Ford oraz firma Lotus Cars. Najbardziej znanym zastosowaniem konopi jest szkutnictwo. Do końca XIX wieku 70% olinowania okrętów było wykonane z włókien konopnych.

Z konopi można wytwarzać materiały budowlane, zarówno do samych ścian jak i ich ocieplenia. Z konopi można robić też płyty wiórowe, a fakt, że konopie rosną wszędzie i na każdym podłożu i jednocześnie to podłoże /ziemię/ nawożąc, jest rewelacyjny. Konopie rosną też wielosezonowo i kilka razy w roku. Można je wykorzystywać również w przemyśle papierniczym. Produkcja papieru z konopi jest o wiele wydajniejsza niż produkcja papieru drzewnego. Nie trzeba przy tym wybielać papieru konopnego ogromną ilością chemii.

Następną gałęzią jest przemysł spożywczy, oleje i nasiona konopi są cenione ze względu na dużą wartość odżywczą. Następnym przemysłem jest przemysł paliwowy, gdzie konopie są stosowane do wytwarzania biodiesla /olej napędowy/. Tutaj nie trzeba zachwalać, bo sam ten fakt jest zachwycający. Z konopi można też produkować biomasę opałową, co daje wartość energetyczną.

I oczywiście ze względu na zawartość wielu substancji leczniczych, wykorzystuje się konopie włókniste jako lek przeciwlękowy, przeciwbólowy, przeciwpsychotyczny, przeciwzapalny, przeciw utleniający, przeciwskurczowy oraz jako antybiotyki. W ostatnich miesiącach coraz więcej mówi się o wyśmienitym działaniu zdrowotnym konopi na raka i wiele nieuleczalnych chorób.  Odpady konopne wykorzystywane są jako pasza dla zwierząt, a nasiona jako karma dla ptactwa.

Biblijne drzewo życia – Podsumowanie:

Zastosowanie naszych rodzimych konopi jest jak widać ogromne, a dyskredytowanie ich lub straszenie nimi jest nie na miejscu. Skoro tak wspaniała roślina jest odrzucana, to oznacza to, że jest ona zagrożeniem dla koncernów i już działających producentów. W końcu konopie rosną wszędzie w każdym zakątku ziemi i nie wymagają specjalistycznej opieki. A marihuana, CBD, THC i RSO są z konopi. Biblijne drzewo życia to też konopie.

PS. Czy marihuana jest z konopi? Chyba nie… ja nic na ten temat nie wiem… w każdym razie, nie wiem, jak pan łączy marihuanę z konopią, z konopiami. – Jarosław Kaczyński

________
#Konopie

najnowsze z pomysłowo

Pochylenie się nad tematem

Pochylenie się nad tematem

Pochylenie się nad tematem oznacza uwagę, uważność i skupienie. W stale ewoluującym
Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent? Bywa, że w życiu, jesteśmy zniechęceni i przygnębieni.
Obwinianie innych

Obwinianie innych

Obwinianie innych jest doprawdy absurdalne, gdyż za wszystko w swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni
Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja są wpisane w nasz genotyp. Korupcja wydaje się istnieć
Translate »
idź do góry