Najtrudniej poznać samego siebie

Broń się

Broń się

w patriotycznie/polsko/prawdziwie

Broń się. Mało kto o tym wie, ja na przykład nie wiedziałem, że w Polsce można posiadać broń bez pozwolenia. Wystarczy mieć skończone osiemnaście lat, aby legalnie zakupić broń palną. Każda broń zaprojektowana przed rokiem 1885 i ładowana rozdzielnie nie wymaga posiadania specjalnego pozwolenia.

Broń się

Broń się

Rewolwery kapiszonowe, karabiny, strzelby i broń skałkowa są w twoim zasięgu reki. Oczywiście mówimy o broni zabytkowej bądź replikach. W dziedzinie produkcji tej ostatniej broni zasłynęli Włosi i Hiszpanie. A teraz uwaga, tego typu broń doskonale nadaje się do strzelania rekreacyjnego. Mało tego, celność tej broni w niczym nie ustępuje celności broni współczesnej, a niejednokrotnie ją przewyższa.

Są też atuty. Strzelanie z rewolweru Colta, Winchestera /najszybszej broni dzikiego zachodu/ jest nie lada przeżyciem i wyzwala wiele emocji. Jak się okazuje, jest to broń niezawodna i celna. Np. rewolwer Colta, czy Remingtona daje wyniki zdecydowanie wyższe niż strzelanie ze współczesnej broni. Karabin kapiszonowy ma celność jak Kałasznikow i swobodnie, ale po wielu ćwiczeniach, można trafiać do celu nawet z trzystu metrów.

Zapisy prawne do posiadania broni sprzed 1885 r. nie są niczym nowym w państwach Europy i Polsce. Dopiero obecnie zaczęto je stosować wobec własnych obywateli. Ta powszechnie dostępna broń w niczym nie ustępuje broni współczesnej. Dlatego każdy miłośnik, entuzjasta bądź osoba ostrożna, powinna zaopatrzyć się w takową broń. Nauczyć się też nią posługiwać. Nic nie jest w stanie zmienić wizerunku broni i jej dostępności jak powszechne jej posiadanie.

Skoro zabraniają nam nabywać i używać broni współczesnej, skorzystajmy z możliwości posiadania zabytkowej. Dodatkowym atutem może być ekspozycja broni, na ścianie przy drzwiach. Na honorowym miejscu przy kominku, nad łóżkiem w sypialni czy w dowolnym miejscu, gdzie chcemy. Należy pamiętać o istotnym fakcie, że kilkanaście lat temu policja domagała się zdelegalizowania wiatrówek.

Dziś już nikogo nie dziwią strzelający rodzice wraz z dziećmi przy grillu, ognisku bądź na rodzinnym wypadzie. Tak zmienia się nastawienie i nic w tym dziwnego. Mentalność rządzących należy zmieniać, bo prawo do obrony ma każdy, co możemy zobaczyć coraz częściej w Europie. Coraz więcej krajów legalizuje broń ze względów oczywistych i że tak powiem ogólnokrajowego bezpieczeństwa. Poprzez posiadanie i użytkowanie broni starej możemy zdecydowanie przyczynić się do zmiany restrykcyjnego prawa. Spowodować, że w naszym kraju broń będzie dostępna.

Broń się – Podsumowanie:

„Ustawą z dnia 5 stycznia 2011 r. o zmianie ustawy o broni i amunicji. Oraz ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania. Oraz obrotu materiałami wybuchowymi, bronią, amunicją oraz wyrobami i technologią o przeznaczeniu wojskowym lub policyjnym (Dz. U. Nr 38, poz. 35). Określono nową granicę czasową wytworzenia broni palnej. Decydującą o braku obowiązku dysponowania stosownym zezwoleniem, ustalając ją na rok 1885.” … i dalej …

„Zgodnie z art. 10 ust. 9 (Dz. U. z 2012 r. poz. 576) noszenie broni jest dozwolone i oznacza każdy sposób przemieszczania załadowanej broni przez osobę posiadającą broń. Ustawodawca nie przewidział żadnych ograniczeń dla broni rozdzielnego ładowania, wytworzonej przed rokiem 1885.

Należy jednak pamiętać, że karalne jest, zgodnie z art. 51 ust. 2 „nie dopełnienie obowiązku zawiadomienia Policji o utracie lub zbyciu innej osobie broni i amunicji do tej broni”, ust. 4 „noszenie broni, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu, środka odurzającego lub substancji psychotropowych albo środka zastępczego” i ust. 7 „przechowywanie oraz noszenie broni i amunicji w sposób umożliwiający dostęp do nich osób nieuprawnionych”.

PS. Baca do leżącego Japończyka … karate karatem, a siekierka siekierkom.

______
#Bron

najnowsze z patriotycznie

Strach Covidian

Strach Covidian

Strach Covidian – rządy państw wykorzystują strach do kontrolowania i manipulowania populacją
Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów

Żyjemy bez autorytetów. Nie tak dawno szanowało się wiedzę, zdolności, umiejętności ba,
Na co nam polityka

Na co nam polityka

Na co nam polityka? Nieustannie doniesienia prasowe na temat polityki budzą spore
Translate »
idź do góry