Najtrudniej poznać samego siebie

Cannabis Sativa i wspaniała Indica

Cannabis Sativa i wspaniała Indica

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Cannabis Sativa i wspaniała Indica. Pozornie niezależne, bo Cannabis Sativa, to roślina uprawna o wielkim spektrum użyteczności, tzw. konopie siewne, które zawierają minimalną część THC, ale zawierają. A Cannabis Indica zaś, to również roślina uprawna o wielkim spektrum użyteczności, tzw. konopie indyjskie. Ponadto zwierają wyższe stężenia THC, co zapewnia zarówno efekt euforyczny /co czyni go popularnym do stosowania zarówno jako lek rekreacyjny, jak i leczniczy/, jak i wprost leczniczy, ze stale rozrastającym się rynkiem potrzeb, badań, a w następstwie produktów. Jak widać niby niezależne, a bardzo podobne, przy czym Indica, bije na łeb Sativę.

Cannabis Sativa i wspaniała Indica

Cannabis Sativa i wspaniała Indica

Otóż do roku 1833, co wcale nie oznacza, że przedtem nie, Cannabis / Konopie jako takie, były największą uprawą rolną w znanym nam świecie. Z nich można było uzyskać niezliczoną ilość różnych produktów, ponieważ roślina konopi ma najbardziej odporne włókno naturalne na świecie. Wyrabiało się z nich już tkaniny, oleje, lekarstwa, papier i wyrabiać oczywiście można. Do 1900 roku większość materiałów tekstylnych wytwarzana była z konopi. Przez pół wieku w medycynie 50% leków robiono z konopi. W tworzywach ponad 25 tysięcy produktów było zrobionych celulozy /od dynamitu, po lalki i celofan/. Tak było, a może być obecnie więcej.

Ale natura niektórych ludzi jest wstrętna i nie dba o korzyści wszystkich ludzi w tym siebie, gdy może zarobić. Już w 1900 roku w Stanach Zjednoczonych w gazetach zaczęły pojawiać się uderzające ogłoszenia, które zwracały uwagę na niebezpieczeństwa tej jak ją nazywano “przeklętej rośliny”. Gdyż ta roślina doprowadza czarnych do szaleństwa /przez co nie pracują/ i sprawia, że ​​grają “diabelską muzykę” /narodziny bluesa/. Ponadto dla medycyny wyleczony pacjent, który może również się ubierać, jeść i czerpać energię z jednej rośliny, którą nota bene sam może wyhodować, stawał się straconym klientem. Tym właśnie sposobem konopie zostały zakazane we wszystkich formach w USA, a potem całej ONZ.

Ówczesny przemysł bawełniany, przetwórczy i ropy naftowej nie mógł dopuścić do głosu rośliny stojącej do niego w opozycji. Z biegiem czasu nazywano jedną z odmian konkretnie “marihuaną”, co zresztą było uwłaczającą aluzją do Meksykanów /pierwszych, którzy przywieźli tę roślinę do USA/, którzy spożywali ją rekreacyjnie właśnie paląc po wielu godzinach ciężkiej pracy wcześniej w Meksyku, a później dla Amerykanów. Tak konopie indyjskie, a następnie siewne, zostały zakazane. Stworzone zostały możliwości, stworzona groźba i zakaz. Ponadto wokół narkotyków też zbudowano mit, a okazuje się, że w wielu przypadkach leczą ludzi, poszerzając ich świadomość i widzenie świata.

Cannabis Sativa i wspaniała Indica – Podsumowanie:

A tak dla zaciekawionych, obecnie największym zabójcą jest nikotyna, pokonując raka, AIDS, heroinę, crack, alkohol, kokainę, wypadki samochodowe, pożar i przestępczość. Proszę zwrócić uwagę, że substancje najbardziej szkodliwe a jednocześnie zawężające świadomość są legalne, gdyż zarabiają nieliczni wtajemniczeni. Natomiast roślina przynosząca korzyści dla zwykłego człowieka jest surowo zakazana. I to mamy dostrzec, mamy dostrzec w tym wszystkim siebie i swoje korzyści, nie systemu, nie gromadki wybranych. Czas skończyć ze sztucznym piedestałem. I warto też zauważyć, że obecnie dużo stanów Ameryki zalegalizowało już marihuanę, a i w ONZ marihuana została zdjęta z listy narkotyków.

PS. Zatem o co chodzi z tymi narkotykami – jakie narkotyki się pytam? – August Witti

Hits: 41

najnowsze z prawdziwie

Kochać siebie

Kochać siebie

Kochać siebie to dla wielu jeszcze niezrozumiały temat, gdyż nadal stosujemy podział:
Wpływ negatywnych emocji

Wpływ negatywnych emocji

Wpływ negatywnych emocji. Gniew, frustracja, strach i inne negatywne emocje są częścią
Translate »
idź do góry