Najtrudniej poznać samego siebie

Cannabis Sativa i wspaniała Indica

Cannabis Sativa i wspaniała Indica

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Cannabis Sativa i wspaniała Indica. Pozornie niezależne, bo Cannabis Sativa, to roślina uprawna o wielkim spektrum użyteczności, tzw. konopie siewne. Zawierają minimalną część THC, ale zawierają. A Cannabis Indica zaś, to również roślina uprawna o wielkim spektrum użyteczności, tzw. konopie indyjskie. Ponadto zwierają wyższe stężenia THC, co zapewnia zarówno efekt euforyczny /co czyni go popularnym do stosowania zarówno jako lek rekreacyjny, jak i leczniczy/. I wprost leczniczy, ze stale rozrastającym się rynkiem potrzeb, badań, a w następstwie produktów. Jak widać niby niezależne, a bardzo podobne, przy czym Indica, bije na łeb Sativę.

Cannabis Sativa i wspaniała Indica

Cannabis Sativa i wspaniała Indica

Otóż do roku 1833, co wcale nie oznacza, że przedtem nie, Cannabis / Konopie jako takie, były największą uprawą rolną w znanym nam świecie. Z nich można było uzyskać niezliczoną ilość różnych produktów, ponieważ roślina konopi ma najbardziej odporne włókno naturalne na świecie. Wyrabiało się z nich już tkaniny, oleje, lekarstwa, papier i wyrabiać oczywiście można. Do 1900 roku większość materiałów tekstylnych wytwarzana była z konopi. Przez pół wieku w medycynie 50% leków robiono z konopi. W tworzywach ponad 25 tysięcy produktów było zrobionych celulozy /od dynamitu, po lalki i celofan/. Tak było, a może być obecnie więcej.

Ale natura niektórych ludzi jest wstrętna i nie dba o korzyści wszystkich ludzi w tym siebie, gdy może zarobić. Już w 1900 roku w Stanach Zjednoczonych w gazetach zaczęły pojawiać się uderzające ogłoszenia. Zwracały uwagę na niebezpieczeństwa tej jak ją nazywano „przeklętej rośliny”. Gdyż ta roślina doprowadza czarnych do szaleństwa /przez co nie pracują/ i sprawia, że ​​grają „diabelską muzykę” /narodziny bluesa/. Ponadto dla medycyny wyleczony pacjent, który może również się ubierać, jeść i czerpać energię z jednej rośliny. Którą nota bene sam może wyhodować, stawał się straconym klientem. Tym właśnie sposobem konopie zostały zakazane we wszystkich formach w USA, a potem całej ONZ.

Ówczesny przemysł bawełniany, przetwórczy i ropy naftowej nie mógł dopuścić do głosu rośliny stojącej do niego w opozycji. Z biegiem czasu nazywano jedną z odmian konkretnie „marihuaną”. Co zresztą było uwłaczającą aluzją do Meksykanów /pierwszych, którzy przywieźli tę roślinę do USA/. Spożywali ją rekreacyjnie właśnie paląc po wielu godzinach ciężkiej pracy wcześniej w Meksyku, a później dla Amerykanów. Tak konopie indyjskie, a następnie siewne, zostały zakazane. Stworzone zostały możliwości, stworzona groźba i zakaz. Ponadto wokół narkotyków też zbudowano mit. A okazuje się, że w wielu przypadkach leczą ludzi, poszerzając ich świadomość i widzenie świata.

Cannabis Sativa i wspaniała Indica – Podsumowanie:

A tak dla zaciekawionych, obecnie największym zabójcą jest nikotyna. Pokonując raka, AIDS, heroinę, crack, alkohol, kokainę, wypadki samochodowe, pożar i przestępczość. Proszę zwrócić uwagę, że substancje najbardziej szkodliwe a jednocześnie zawężające świadomość są legalne, gdyż zarabiają nieliczni wtajemniczeni. Natomiast roślina przynosząca korzyści dla zwykłego człowieka jest surowo zakazana. I to mamy dostrzec, mamy dostrzec w tym wszystkim siebie i swoje korzyści, nie systemu, nie gromadki wybranych. Czas skończyć ze sztucznym piedestałem. I warto też zauważyć, że obecnie dużo stanów Ameryki zalegalizowało już marihuanę. W ONZ marihuana została zdjęta z listy narkotyków.

PS. Zatem o co chodzi z tymi narkotykami – jakie narkotyki się pytam? – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry