Najtrudniej poznać samego siebie

Cel w życiu

Cel w życiu

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Cel w życiu. Posiadanie celu jest jednym z podstawowych czynników szczęścia. Bez celu jesteśmy mniej uważni, mniej wydajni. Jesteśmy niespokojni i zestresowani, ponieważ nie jesteśmy zgrani z tym, co robimy. Cel synchronizuje nasze życie. Nie musi być to jeden cel. Każdy nasz dzień może mieć cel do osiągnięcia. Ten cel buduje piramidę szczęścia. Wszystko wówczas podporządkowuje się celowi, a poprzez baczną uważność zaczynamy łączyć kropki, które przybliżają nas do celu. Tych celów można mieć wiele, ale też można mieć jeden na każdy dzień. Niemniej istotnym jest posiadanie celu nadrzędnego. Może to być zaopatrzenie rodziny, udane życie, nawiązywanie pozytywnych relacji i czerpanie radości z otoczenia, podróżowanie po świecie lub osobisty wkład w stan naszej planety.

Cel w życiuCel w życiu – Obserwacja:

Wiesz już jaki jest twój cel? Jeśli nie, musisz znaleźć swój własny cel w życiu. W tym przypadku należy przeprowadzić rozważania wewnątrz siebie i zastanowić się co mogło by być osobistym celem życia. Czy będzie to nasze powodzenie, czy poczucie bycia kochanym, czy np. chcemy mieć pozytywny wpływ na życie innych, czy być szczęśliwym, albo posiadać fortunę? Można też chcieć wszystkiego na raz. Wyobraźmy sobie, że odnosimy sukcesy, jesteśmy bogaci i mamy wpływ na świat. Ale czy jesteśmy szczęśliwy? Zapewne nie. Ponieważ w procesie realizacji celu życiowego musieliśmy poświęcić inne rzeczy. Zrezygnowaliśmy z kochającego partnera, spędzania czasu z rodziną, wyjazdów na wakacje ze znajomymi, wychowania dzieci, podróży po świecie oraz wielu innych np. biegu w maratonie. Być może twoim celem wcale nie było posiadanie, a właśnie zbudowanie kochającej rodziny i bycie szczęśliwym? Dlatego tak istotnym jest odkrycie własnego celu w życiu!

Cel w życiu – Rozważania:

Ważnym jest, aby wiedzieć, że cel w życiu i praca to nie to samo. Owszem, zdarza się jeśli odkryjemy już swoje moce, że praca jest spełnieniem, ale wówczas to nie jest już praca, a zabawa. Celu w życiu poszukujemy, próbując nowych rzeczy, łamiąc swoją strefę komfortu, zmieniając status quo. Robimy to po to, aby odkryć to, co ponownie wzbudzi nasze zainteresowanie. Nawet jeśli już masz zdefiniowany swój własny cel w życiu, nadal powinieneś poszukiwać. Nawiązywanie pozytywnych kontaktów z innymi i cieszenie się z otoczenia jest o wiele łatwiejsze niż codzienność.

Wszyscy marnujemy zbyt dużo czasu na bzdury i nieistotne dla nas rzeczy, np. politykę, biadolenie na czasy, smutek otaczającego życia. A robimy to dlatego, że nie mamy własnych celów. Gdybyśmy od tego momentu zaczęli realizować swój własny cel i skupili swą uwagę na tym, przestalibyśmy odczuwać rzeczywistość jako przymus i obowiązki, a cel zdominowałby nasze życie. Wszystko należy mu podporządkować i łączyć ze sobą odkrycia i możliwości realizacji tegoż celu.

Cel w życiu – Przykład:

Ja nadal piszę swój DZIENNIK WAREZA i używam tego jako głównego narzędzia, ale uczę też innych. Najszczęśliwszy jestem, gdy robię to, co kocham, dostaję za to pieniądze i otrzymuję informację zwrotną, że robię to dobrze. Mamy w życiu ograniczoną ilość czasu, więc chcę jak najlepiej wykorzystać moje lata. Zetem komponuję, maluję, projektuję, piszę, tworzę, aby siebie wyrazić. Każdy z nas może jutro odejść, a ja chce zostawić po sobie jakiś ślad w wielu życiach. Chcę, jeśli przyjdzie pora, zostawić swój mały zakątek świata w lepszej kondycji, niż zastałem. Moim celem jest wzmocnienie siebie, aby wzmocnić innych. Pragnę stać się najlepszą wersją siebie. W ten sposób pomagać innym, aby stali się najlepszą wersją siebie. Skupiam się na byciu szczęśliwym, dobrym człowiekiem, ponieważ jestem jedyną rzeczą, którą mogę naprawdę kontrolować i zmieniać. Odkrywam siebie nieustannie, bo takie jest moje zadanie w życiu.

Dzięki nieustannemu rozwojowi i wiedzy temu towarzyszącej mogę rozwiązywać problemy poprzez nieszablonowe myślenie, nawiązywać relacje i cieszyć się otoczeniem. Mogę przekazywać swoją wiedzę, tworzyć nowe rzeczy, idee i pomysły, mogę w końcu udoskonalać świat, aby był lepszym miejscem. Mogę żyć udanym życiem, bo traktuję to co robię jako klucz do mojego szczęścia. Wszystko, co robię, wynika z mojego życiowego celu. Jest wiele rzeczy, które moim zdaniem są częścią mojego celu w życiu, takich jak uszczęśliwianie i pomaganie innym, uczynienie świata lepszym miejscem, spędzanie czasu z ludźmi, których kocham, wyzwania intelektualne i fizyczne. Robię to by żyć długo, szczęśliwe i z radością.

Cel w życiu – Podsumowanie:

Jeśli jeszcze nie odkryłeś swojego celu w życiu, to nie znajdziesz go, próbując w kółko tych samych rzeczy. Nie znajdziesz go stojąc w miejscu, gdzie wszystko znasz i nic cię nie pociąga. Ale pamiętaj, że cokolwiek wczoraj cię motywowało i inspirowało, dzisiaj może już nie wywołać takiego samego zainteresowania. Ale to może nie być punkt kulminacyjny, od którego wszystko się zacznie. Cel lub cele w życiu są istotne. To one powodują zmianę optyki i patrzenie na siebie z uważnością i miłością, bo gdy podporządkowujemy życiu cel, nagle wszystkie powinności odchodzą i stają się oczywistą dążnością do celu, niejednokrotnie poprzez zabawę. Nie ma już takiego parcia na sukces. Jest tylko cel.

PS. Porzuć wszystko i wybierz sobie cel – zacznij nowe życie. – August Witti

____
#Cel

Tags:

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry