Najtrudniej poznać samego siebie

Chciwość i korupcja

Chciwość i korupcja

w pomysłowo/prawdziwie/świadomie

Chciwość i korupcja są wpisane w nasz genotyp. Korupcja wydaje się istnieć od zawsze. Ma miejsce wtedy, gdy ktoś zabiera coś, co nie należy do niego słusznie i prawnie. Pozbycie się korupcji jest jednak proste, gdyż opiera się ona na braku. A nasza matka Ziemia jest obfita. Wszystkiego jest nadmiar i wszystko mogło by być dla wszystkich. Obfitość jest nemezis zepsucia. Gdy bowiem wystarcza dla wszystkich, nie ma potrzeby korupcji. Ziemia nie ma problemów z brakiem zasobów. Wystarczy poczytać felieton „Trzecia wojna światowa” z 2015 roku. To, co na Ziemi istnieje i czego brak, to problem dystrybucji i tłumienia technologii generujących obfitość. Zasoby te nie są sprawiedliwie dystrybuowane. Ot i co.

Chciwość i korupcjaChciwość i korupcja

Nasza planeta nie należy do nikogo. Jednak nieustannie trwają w nas przekonania, że pewnym krajom wolno posiadać pewne części Ziemi i rysują tę linię na mapie. Doprawdy? Wierzymy także, bo tak chcemy, że kapitał Ziemi, taki jak minerały, kopaliny, drzewa, woda i inne może kupić lub sprzedać każdy. Te i inne błędne działania doprowadziły do ​​tego, że wiele zasobów zostało zajętych przez nielicznych. To absurd, biorąc pod uwagę sposób pozyskania tych dóbr. Czas najwyższy uwolnić te produkty i dać tym, którym brakuje, bo to dobra wspólne i nie można ich dystrybuować, chcąc pójść dalej w rozwoju.

Mamy obfitość wszystkiego, ale nie ma obfitości dla chciwości wszystkich, gdyż chciwość jest nienasycona i nieusatysfakcjonowana. Naturalnym stanem rzeczy jest obfitość. Należy przywrócić ten stan, a raczej odmienić jego brak. Wyobraź sobie, że istnieją nieograniczone zasoby słodkiej wody, bo istotnie takowe są. Korporacje nie próbowałyby posiadać całej wody i pobierać opłat od ludzi za tę podstawową potrzebę. To samo jest z energią, powietrzem i pożywieniem. Wszystkiego jest w bród. Istnieje wiele możliwości pozyskiwania darmowej energii, chociażby grawitacyjna, elektromagnetyczna etc. Jest wiele więcej przykładów, a i pomysłów na taką energię. Nie ma potrzeby jej sprzedawać i dystrybuować. Wystarczy zezwolić na jej produkcję w dowolny sposób albo nie ulegać magii zakazów.

Chciwość i korupcja – Podsumowanie:

Każdy obudzony  jest świadomy braku równowagi na świecie z powodu chciwości. Każdy  może odegrać istotną rolę w pozbyciu się jej. Świat bez chciwości jest możliwy, ale wymaga to naszego aktywnego udziału w jego manifestowaniu. Udziału każdego z nas. System za nas tego nie zrobi, bo korzysta na dystrybucji. Od nas zależy, czy wdrożymy swoje pomysły i pozwolimy im zaistnieć, czy nie. Nie możemy wciąż słuchać tego co mówią korporacje, politycy systemowi i ludzie wpływu. To my stanowimy rdzeń ludzkości, poprzez swoją pomysłowość, darmową dystrybucję i otwartość. Stary paradygmat musi upaść. A upadnie, gdy zaczniemy go ignorować.

PS. Chciwość i korupcja istnieją, gdy społeczeństwo na to zezwala. – August Witti

________________
#Chciwosci #Korupcja

najnowsze z pomysłowo

Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent?

Jak odkryć swój talent? Bywa, że w życiu, jesteśmy zniechęceni i przygnębieni.
Obwinianie innych

Obwinianie innych

Obwinianie innych jest doprawdy absurdalne, gdyż za wszystko w swoim życiu jesteśmy odpowiedzialni
17 sposobów na lenistwo

17 sposobów na lenistwo

17 sposobów na lenistwo. Lenistwo (znane również jako indolencja) to niechęć do
Co to jest Tulpa

Co to jest Tulpa

Co to jest Tulpa? To ciekawe zagadnienie świadomości i jeszcze ciekawsze rozwiązanie.
Translate »
idź do góry