Najtrudniej poznać samego siebie

Chodzi o zrozumienie i poznanie siebie

Chodzi o zrozumienie i poznanie siebie

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

W rozwoju świadomości chodzi o zrozumienie i poznanie siebie, o nic więcej. Zatem, rozwój osobisty stanowi podstawę świadomego przywództwa i tylko dzięki temu procesowi stajemy się świadomi swoich prawdziwych umiejętności przywódczych. Komu mamy przewodzić? Ano sobie. Ale aby inspirować innych należy być prawdziwym, być do głębi prawdziwym sobą. A w zależności od tego, gdzie jesteś na mapie skali świadomości dr Davida R. Hawkinsa, możesz to osiągnąć lub nie. Istotą jest tutaj wiedza na temat tych poziomów świadomości i jej zrozumienie, oraz wiedza w ogóle.

Chodzi o zrozumienie i poznanie siebie

Poznanie siebie – Obserwacja:

Zatem to nieustanny rozwój, poznawanie nowej wiedzy i coraz wyższe skoki świadomości, aż do osiągnięcia pełnej miłości bezwarunkowej. Poziomy są podzielone na dwie kategorie – poziom prawdy i fałszu. A każdy z tych poziomów jest określony przez emocję w nas, która dyktuje osobowość jednostki. Na samym dole “Mapy Świadomości” znajdują się emocje wstydu i winy. Emocje te wyrażają się poprzez autonienawiść i autosabotaż, a w konsekwencji ból i cierpienie. Gdy się zaś rozwijamy, przesuwamy się w górę skali, mijając apatię, smutek, strach, pożądanie, gniew i dumę. To wg dr David Hawkinsa poziomy flauszu, którymi zdecydowana większość ludzi kieruje się w swoim życiu.

Poznanie siebie – Rozważania:

I nie są to cechy i emocje, które wybralibyśmy świadomie. Duma jest granicą prawdy. Zatem wszystko zaczyna się od odwagi. Ale ta odwaga dotyczy przyznania się i wzięcia odpowiedzialności za wszystko co nasze, za swoje wady, nawyki, programy i schematy. Wiąże się to również z nieustannym przekraczaniem osobistej strefy komfortu. Po odwadze, dalej w kolejności mamy neutralność. To zaufanie do siebie, oraz poprzez odwagę, czyli wyzbycie się strachu, przestajemy być ofiarą okoliczności życia. Po tym następuje akceptacja świata i otwartość na niego. Ale dopiero jak osiągniemy odwagę, nie wcześniej. Ta akceptacja wyraża się zaciekawieniem, obserwacją, rozwagą i kolejną zmianą w nas. Świat staje się dla nas wsparciem.

Poznanie siebie – Podsumowanie:

Zatem znów mamy rozwój, działanie i zmiany zachodzące w naszej osobie. Odwaga zmienia naszą perspektywę, motywuje do działania i wprowadzania zmian. Stajemy się liderem wśród ludzi, bo poprzez wiedzę i rozwój przewodzimy. Gdy docieramy do odwagi, nasze ego się rozpuszcza, gdyż oparte jest na strachu, a odwaga wyklucza strach. Wszystkie późniejsze etapy strefy prawdy, czyli ochota, akceptacja, rozsądek, miłość, radość, pokój, przyczyniają się do zmiany sposobu patrzenia i odnoszenia się do świata. Bezwarunkowa miłość jest ostatnim szczeblem przed prawdziwym oświeceniem. A prawdziwe oświecenie, to prawda w nas samych i wyzbycie się wszystkiego co fałszywe.

PS. Nasze porażki nie są wstydliwe. Wstydliwe jest ukrywanie ich przed sobą, a co za tym idzie przed innymi. – August Witti

najnowsze z oświecenie

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa

Co podtrzymuje Matrixa? Jedyne co tak naprawdę podtrzymuje ten fikcyjny świat Matrixa,
Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
Translate »
idź do góry