Twoje ciało to awatar

Twoje ciało to awatar

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Twoje ciało to awatar, gdy cierpisz lub jesteś szczęśliwy. Większość z nas, a może i ja sam, w ogóle nie mamy świadomości ciała. Skąd to wiem? Ano stąd, że gdybyśmy znali mowę naszego ciała i je samo, nie mielibyśmy żadnych dolegliwości. Unikali byśmy myśli jak ognia. A póki co, skupiamy się na bólu, chorobach, dolegliwościach, oznakach starzenia lub wielu innych ocenach ciała, a to skutkuje tymi właśnie niskimi sprawami i koło się zamyka. Napędzamy wszystko o czym myślimy i mówimy, gdyż świadomość nie zna słowa NIE.

Twoje ciało to awatar

Ciało to awatar:

Twoje ciało nie jest źródłem cierpienia. Źródłem cierpienia są myśli. Może to ciało natomiast być stałym źródłem radości i szczęścia w twoim życiu. Gdy oceniasz swoje ciało, narzucasz mu swoje wyobrażenia o tym, jakie ono jest, odbierasz mu niejako głos. Zaś twoje ciało ma własną świadomość. Nie tyle własną, co ono ma stałe połączenie ze świadomością, a nasz rozum nie. Ba, większość z nas próbuje lub nieustannie wyłącza tę świadomość ciała. W chwilach świadomości, to ciało próbuje ci powiedzieć, co zadziała, a co nie – ostrzega cię.

Opór wobec świadomego ciała przejawia się bólem, atakiem, dyskomfortem i chorobą, cierpieniem, a bywa że śmiercią. Zatem opór jest najgłupszym rozwiązaniem naszych problemów. Rozpoznanie tego, czego chce, pragnie i wymaga twoje ciało, zaczyna się od słuchania go właśnie. Ale wprzódy trzeba zadać pytanie. Jeśli nie zapytasz, nie otrzymasz odpowiedzi. Organizm zaś nie komunikuje się słowami, więc nie słów się spodziewaj. Prawda to język uniwersalny i daje odczucie zgodności i lekkości. Idź za lekkością.

Kiedy słuchasz swojego ciała, okazujesz mu wdzięczność i otaczasz się ludźmi, którzy je lubią, zaczynasz ucieleśniać prawdziwy dar, jakim jest ciało. Co by się stało, gdybyś przestał cierpieć z powodu ciała, a zaczął się nim cieszyć? Gdybyś go słuchał i współdziałał. CO – czujesz tą moc? Ciało jest awatarem, czyli jest wirtualne, wyobrażeniowe. Nie wyobrażaj sobie problemów i kłopotów. Wyobrażaj sobie permanentne szczęście!

PS. W szczęściu nieszczęście jest największym szczęściem. – August Witti