Twoje ciało wie

Twoje ciało wie

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Twoje ciało wie! – To bardzo ciekawe zagadnienie, bo troszkę nie mieszczące nam się w głowie. Nikt, do tej pory nam nie powiedział, że nasze ciała mają własną świadomość, oczywiście połączoną z całością i poczucie tego, czego pragnie i czego potrzebuje. Ono po prostu wie. Inną sprawą jest, że mimo iż ciało wie, nie przekłada się to na nasz rozum, bo on zaś działa pod dyktando podświadomości, której się wydaje, że wie i mądrzy się, przesłaniając nam sporo, albo i wszystko. Dlaczego? Bo wszystko, czego się nauczyliśmy, było oparte na punktach widzenia innych ludzi. Ciekawe!

Ciało wie:

Zatem zanim ty sam wyrozumujesz, wykoncypujesz, wymyślisz, twoje ciało już  ma wiedzę, świadomość, poczucie tego, co chciałoby osiągnąć. Ale gdy zadajesz to pytanie swojemu ciału, ono otwiera tobie świat możliwości i jest w stanie pomóc ci i dać twojej świadomości to, czego ta potrzebuje do wzrostu. Hmmm, zastanawiające. A jako, że “koniec języka za przewodnika”, to pytania do ciała, otrzymują odpowiedzi od ciała. Pytania mogą i powinny być najprostsze: “Co byś chciało ciało?, Co byś chciało zjeść?, Co chcesz na siebie włożyć? Jakie byś chciało być? Co chcesz robić? etc. A ciało jak to ciało wie i nawet jeśli nie potrafi mówić, to i tak pokaże ci na wszelkie sposoby. Te jednak trzeba dostrzegać.

Ciało jako, że nieustannie ma połączenie ze świadomością, poprzez swoje organy, a głównie serce, które to bynajmniej nie tłoczy tylko krwi, ale jest znacznie bardziej rozwiniętym organem, bo jest niejako komputerem kwantowym, ono wie. A my nie. Ono to ciało, ma do dyspozycji znacznie lepsze narzędzia, niż nasz mózg i rozum, stąd wie. Procesy zachodzące w organizmie, mogą przyczynić się znacznie do większego odżywienia i wręcz zmiany naszego organizmu. Ale to wymaga oczyszczenia. Pozbycia się zbędnego balastu. Gdy zaś nie musisz już nikogo naśladować, uwolniłeś się od myśli, że jesteś dzieckiem swoich rodziców, uwolniłeś schematy i programy, możesz teraz już zacząć tworzyć swoje ciało na nowo. Z miejsca spokoju, przestrzeni i możliwości, czyli z serca niejako.

Ciało wie – Podsumowanie:

Gdy zaś włączasz swoje ciało do życia, słuchasz co ono ci mówi, pojawia się większa wrażliwość, miękkość, autentyczność i radość. Jak zatem włączyć swoje ciało do gry? Powiedz swojemu ciału wewnętrzny żart. Otwórz się na intymność ciała i zezwól mu na komunikację. Rozmowa ze swoim ciałem, potraktowanie go jak osoby, stawia nas w pewnej wewnętrznej wątpliwość, a te zaś rodzą możliwości. Na ogół funkcjonujemy na podstawie: odpowiedzi, osądu, konkluzji i rozczarowania, jeśli chodzi o ciało. Ale gdy zmienimy postawę, zaprosimy nasze ciało do zabawy i śmiechu, wówczas ta odmiana, spowoduje zmianę. Gdy śmiejesz się całym sobą, swoim ciałem, bez względu czy to sarkazm, czy nasz wewnętrzny osądu, ten śmiech stawia nas w przestrzeni świadomości. Twoje osądy i myśli stają się tylko kolejnym punktem widzenia, a radość w nas obfituje.

Gdybyś chciał słuchać swojego ciał, gdybyś rozumiał co ono mówi, to czy twoje ciało powiedziałoby ci coś, co jest całkowicie sprzeczne z tym, co uważałeś za prawdę? Jak sądzisz?

PS. Ciało wie, a nam nieustannie się wydaje. – August Witti

 

Tags: