Najtrudniej poznać samego siebie

Co po nas zostanie

Co po nas zostanie

w oświecenie/kwantowo/prawdziwie

Każdego człowieka dopada myśl “po co to wszystko?”, każdy kiedyś zastanawiał się, albo będzie się zastanawiał nad sensem istnienia. I ja się też czasami zastanawiam nad tym …

co po nas zostanie?

Co po nas zostanieRóżne są koncepcje istnienia, ale kolejne wcielenia ludzkie są już faktem. Jako, że myśl jest energią, to trwa i potrafi się ponownie narodzić, aby doświadczać kolejnych przeżyć. Nie ulega to wątpliwości, podobnie jak fakt możliwości wysyłania myśli i wpływania nią na obecną rzeczywistość. Zatem nie żyjemy raz. Mamy jakieś konkretne zadania, bo musimy doświadczać /kreować/. Pytaniem zatem jest, co będziemy i chcemy kreować, czy raczej kreować czy unicestwiać, budować czy burzyć?

Jeżeli zatem chcesz kreować, to powinieneś wiedzieć, co jest dla ciebie dobre. Powinieneś czuć, co jest istotne i co da się po sobie pozostawić. Sztuka jest takim zagadnieniem, o którym wszyscy wiedzą, że jest cudowna, wspaniała i trwała. Mowa oczywiście o sztuce, a nie kiczowatych podróbkach sztuki. Co jeszcze jest trwałe i warte kultywowania? Więzi i oparta na tym kultura. To również wysoko wibracyjny materiał, o ile ktoś go nie zbeszcześci.

Ale najważniejszą chyba sprawą i najistotniejszą jest współdziałanie i harmonia z przyrodą. Tu sprawy mają się jasno. Im więcej wytworzysz w tej kwestii, im większe jest twoje zaangażowanie, tym lepiej. A tworząc takie fantastyczne budowle jak ogrody, lasy, czyste akweny, swobodnie żyjące zwierzęta, masz nadzieję na trwałość gatunku, na rozwój przez wieki. Niewiele przetrwało przez tysiąclecia, “kilka” megalitycznych budowli i przyroda, która pozwala nam żyć. A nade wszystko kultura, która ostatnimi czasy ginie, wzajemnie się zwalczając.

Ale czy to dobrze, że kultura białego człowieka, europejska ginie? W świetle całości historii naszej planety to bardzo źle. Bo zawsze muszą istnieć antagonizmy, muszą istnieć przeciwności, bo to jest właśnie siła napędowa. Wiele cywilizacji zginęło, wiele wysokich kultur zaniknęło. Zostały po nich monumenty, sztuka oraz zarys pisanej kultury i wiedzy. Czy nie warto jednak rozwijać się i wyciągać wnioski, zamiast jak zwykle niszczyć? Co się stanie jeżeli przy okazji niszczenia się nawzajem, zniszczymy przyrodę? Wątłe będą nasze perspektywy.

Jedno nie ulega wątpliwości, żyjemy w czasach z punktu widzenia przyrody nieproduktywnych, bo po kulturze XX i XIX wieku wiele nie zostanie, a po nas samych zgoła nic. Co można zatem po sobie zostawić? Garść przemyśleń, sztukę, zadbaną przyrodę, bo z doniosłych i wielkich rzeczy nic. Co można zostawić po sobie, jaką spuściznę? Dobre wrażenie! Ale to wymaga pozytywnego działania i miłości. Zatem do dzieła.

PS. Wszechświat ma w nosie nasze istnienie, ale nie ma w nosie energii którą wytwarzamy. Zatem twórzmy dobrą energię.

_________
#Spuscizna

najnowsze z oświecenie

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy

Słownik świadomościowy. Posługujemy się coraz to innymi nowymi zwrotami słownymi, nawet gdy
Prawa boskie

Prawa boskie

Prawa boskie, to prawa rządzące naszym wszechświatem. To podstawa duchowości. Bez tych
10 krótkich pytań

10 krótkich pytań

10 krótkich pytań – Zadam ci kilka krótkich pytań. OK? Otóż, aby
12 cech pasji

12 cech pasji

12 cech pasji. Pasja nie wiedzieć czemu kojarzy się z pracą. Pasja
Translate »
idź do góry