Co to jest normopatia

Co to jest normopatia

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Co to jest normopatia? Obecne czasy nowej postcovidowej normalności, bynajmniej normalne nie są. Część z nas świadomych, dbających o własny rozwój traci zainteresowanie systemem i tzw. normalnością. Ale są i tacy, którzy poszli w drugim kierunku, czyli normopatii. To nowo powstało słowo niesie w sobie nadmierne, wręcz patologiczne przywiązanie i przystosowanie do konwencjonalnych norm społecznych. To osoby mające neurotyczną obsesję na punkcie wyglądania na normalnych, całkowitego ich zdaniem dopasowywania się. I nie jest to nienormalnie normalne.

Co to jest normopatiaCo to jest normopatia?

U podstaw tej nowej choroby leży niepewność bycia osądzonym i odrzuconym. Normotycy nadmiernie przejmują się tym, jak postrzegają ich inni. To zaś sprawia, że ​​boją się twórczo wyrażać swoją niepowtarzalną indywidualność. Jak na ironię, dawno nieżyjący już Jung radzi, aby przestać bać się być zbyt zdrowym, ponieważ, może to stać się niezdrowe i na ogół jest. Wiele ludzi dotkniętych normopatią, jest patologicznie postrzeganych jako normalne i zdrowe. Patologiczne jest to, że mimo iż nadmiernie dbają o swą tzw. normalność, ludzie ci chorują i umierają. Ta normalność im wychodzi najnormalniej w świecie bokiem.

Największym niebezpieczeństwem związanym z nieświadomością jest skłonność do sugestii, w której to przyjmujemy perspektywę świata innych ludzi, przez co łatwo padamy ofiarą dominującego zbiorowego myślenia stada. A to z kolei skłania nas do byciem podatnym na sugestie, manipulacje i kontrolowanie naszych umysłów nie przez nas. Zaś ludzie polegający na własnej wartości, czerpią właśnie z niej swoją wartość.

Jako istoty społeczne, nieświadomie pragniemy przynależeć do grupy, co z kolei pozbywa nas naszego wewnętrznego pragnienia indywidualizacji. I zamiast patrzeć na świat własnymi oczami, widzimy świat oczyma innych, a raczej tego jak wyobrażamy sobie, że inni nas widzą. Pozbywamy się własnej wyobraźni twórczej, na rzecz wyobrażenia innych. Realizujemy po prostu nie własne plany i marzenia, ale plany i marzenia innych. A inni w naszym życiu to tylko wyobraźnia. Nie ma ich prawie całkowicie. Jest tylko to, co nam się wydaje na ich temat.

Normopatia – Podsumowanie:

Tzw. rzeczywistość nie wymaga od nas dopasowania. Natomiast dla naszego indywidualnego rozwoju niezwykle ważne jest, abyśmy właśnie „nie dopasowywali się do innych”, ale wyrażali własnego, wyjątkowego ducha twórczego. Ten nasz indywidualizm właśnie jest dopasowaniem, uzupełnieniem bardziej i rozwojem. Miast ślepo i biernie podążać za tzw. normalnością, stwórzmy „własną anormalność”, która wyraża nas samych i jest naszym naturalnie twórczym ja. Tłumienie kreatywność jest trucizną dla ludzkiej psychiki, podobnież jak tłumienie emocji dla ciała. Własną kreatywność /moce/ dostaliśmy na wyrażanie siebie i dla nas jest to najlepsze lekarstwo na świecie, gdyż powoduje nasze cele, pasje, pragnienie działania i chęć życia – nie odwrotnie.

PS. Warto się zastanowić, czy iść za stadem, czy własną drogą. – August Witti

__________
#Normopatia

Tags: