Najtrudniej poznać samego siebie

Co to jest samoświadomość

Co to jest samoświadomość?

w bez kategorii

Co to jest samoświadomość? Potocznie mawia się, że zanim dowiesz się czegokolwiek innego, musisz najpierw wiedzieć, kim jesteś, znać swoje mocne i słabe strony, pragnienia i motywacje, osobiste przekonania i postrzeganie. Musisz być w stałym kontakcie ze swoimi emocjami. Musisz być świadomy siebie.

Co to jest samoświadomośćCo to jest samoświadomość?

Inteligencja emocjonalna /samoświadomość/ stała się bardzo ważnym aspektem życia. Często pojęcie samoświadomości jest mylące. Nasz ograniczony ogląd rzeczywistości sprawia, że ​​myślimy, iż w samoświadomości chodzi o to, by wiedzieć, kim jesteśmy, co mamy i czego nam brakuje. A prawda leży jak zwykle po środku, gdyż po osiągnieciu samoświadomości wiemy w czym jesteśmy dobrzy, a czego nam brakuje, wiemy, że musimy się jeszcze wiele nauczyć.

Musimy umieć wyznać, że często nie znamy odpowiedzi lub nie ma rozwiązania naszego problemu, musimy przyznać się do swoich błędów i przeprosić za nie. Wiemy też kto właściwie słucha podczas rozmów i zadaje właściwe, potrzebne pytania. Myślimy przed działaniem, zastanawiając się, jak nasze poczynania wpłyną na innych.

Bycie świadomym nie ogranicza się tylko do uduchowionych ludzi. Jest to cecha, którą powinni posiadać wszyscy ludzie na Ziemi. Gdy zaś szukamy głęboko w sobie, bywamy zaskoczeni odkryciami. Wiele osób przechodzi przez życie, nie będąc pewnych swoich celów i pragnień. Nie wiedzą nawet kim są. Jeśli zaś wiemy, kim jesteśmy i umiemy określić naszą tożsamość, stajemy się pewni siebie. Bycie świadomym pozwala nam też odkryć nasze życie wewnętrzne i dowiedzieć się, że jest ono ważniejsze niż życie zewnętrzne /które znamy/.

Co to jest samoświadomość – Podsumowanie:

Wiemy jakie są nasze mocne strony i umiemy je wykorzystać. Wiemy co w sobie chcielibyśmy poprawić i do tego dążymy. Bycie samoświadomym to krok w kierunku opanowania w pełni własnego życia. Wiemy bowiem czego chcemy, na czym skupić mamy swoje myśli, emocje i wysiłki. Znamy swoje poczucie celu i autentyczności, przez co jesteśmy bardziej otwartymi i ufnymi. Poznając siebie, rozwijamy swoje życie wewnętrzne, a to z kolei napełnia nas radością i szczęściem. I tak powoli stajemy się szlachetni, szczęśliwi i pławimy się w miłości. A przecież chyba o to chodzi?

PS. Samoświadomość to pokochanie siebie w pełni. – August Witti

najnowsze z bez kategorii

Totalna zmiana paradygmatu

Totalna zmiana paradygmatu

Totalna zmiana paradygmatu. Coraz bardziej odczuwamy ból życia w obecnym paradygmacie. Czujemy,
Niezgoda na wszystko

Niezgoda na wszystko

Niezgoda na wszystko. To co nam się objawia, co codziennie, niezmiennie widzimy,
Dlaczego się przytulamy

Dlaczego się przytulamy

Dlaczego się przytulamy? Przytulanie uwalnia oksytocynę, hormon wiążący, a także serotoninę i
Translate »
idź do góry