Najtrudniej poznać samego siebie

Co to znaczy kochać siebie

Co to znaczy kochać siebie

w filozoficznie/oświecenie/prawdziwie

Co to znaczy kochać siebie? To naprawdę intrygujące pytanie “Jak naprawdę kochasz siebie?”. I na szczęście odpowiedź jest prosta. Takich pytań jest więcej. “Jak siebie kochasz?“,  “Jak się akceptujesz?”,  “A jak sobie wybaczasz?”, “I jak się cenisz?”, “Jak w siebie wierzysz?”. Odpowiedź zawsze jest jedna – “Mówić i działać w oparciu o swoją prawdę, w każdym momencie życia, każdego dnia”.

Co to znaczy kochać siebie

Kochać siebie

Kluczem do wyleczenia wszystkich twoich dolegliwości i problemów, bez względu na to, czy jest to choroba fizyczna, depresja, praca, której nie lubisz, związek, którego nie znosisz, jest aby wszystko to, co mówisz, myślisz i to jak działasz, było w zgodzie z prawdziwym uczuciem w twoim sercu. Czyli było dla Ciebie prawdziwe.

Jeśli zaś przejdziesz ten test prawdy w sobie, zostaniesz wyzwolony w ciele. I nie z powodu cudu, ale dlatego, że twój układ krążenia przestanie być zatkany, niedrożny, a twoja podświadomość przestanie być zatkana bólem, który sam tworzysz, raniąc siebie. Niezgoda ze sobą samym zawsze przynosi ból i cierpienie. Wystarczy to dostrzec.

“Jak przestajesz się krzywdzić?” to to samo pytanie, co “Jak sobie wybaczasz?”.

Teraz, gdy to do ciebie dociera, gdy spojrzysz na swe życie, pomyślisz o wszystkich związkach, sytuacjach, w których pozwoliłeś się zranić, wykorzystać, gdzie pozwoliłeś sobie być ofiarą, gdzie zgodziłeś się na chorobę, pozwoliłeś się okraść, zgwałcić – to wszystko symbolizuje to, co musimy sobie po prostu wybaczyć.

“Ale jak mam sobie wybaczyć?”

Kluczem do wybaczenia sobie, co za tym idzie wybaczenia innym, jest zaprzestanie ranienia siebie. Tego trzeba się nauczyć i traktować jako niedopuszczalne. Świat jest naszym odbiciem, zatem to co robimy złego, uderza w nas samych. Podobnież ma się z dobrym. Ale co dobre, co złe, to my ustalamy, za głosem serca, nie rozumu. Musimy przestać się ranić i przestać pozwolić się uśmiercać.

Okazuje się, że gdy jesteśmy naprawdę szczerzy, możemy rozwiązać każdy problem, uratować każdy związek i sytuację. To dotyczy także pracy, z której nie jesteś zadowolony, wątpliwej przyjaźni lub związków rodzinnych. Warunkiem jest całkowita szczerość. Wówczas stają się cuda, niekoniecznie zgodne z rozumem, z tym co sobie wyobrażamy. Ale z pewnością dla nas korzystne. Rozszerz optykę – zobaczysz.

Kochać siebie – Podsumowanie:

Dawno już zaprzestaliśmy tej prostej formy komunikacji, ale w prawdzie nie można się zagubić. Ciągle jeszcze łamiemy sobie serca i ranimy siebie nawzajem. Rozczarowujemy siebie, gdyż potraktowani strasznie słowami i czynami, czujemy się winni. Pojawia się żal, a później strach. Zawsze wiemy, że coś mogliśmy zrobić lepiej, ale się nie nauczyliśmy. A wystarczyła szczerość.

PS. Prawda cię wyzwoli! A jeśli to prawda? – August Witti

__________
#KochacSiebie

najnowsze z filozoficznie

Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Mądrość

Mądrość

Mądrość jest nabyta, a nie wrodzona. Ludzie na Ziemi nie rodzą się
Być uduchowionym

Być uduchowionym

Być uduchowionym. To, że często się modlimy, medytujemy lub praktykujemy religię, nie
Translate »
idź do góry