Co z tą pomocą?

Co z tą pomocą?

w oświecenie/zdrowotnie

Co z tą pomocą? Trwa burzliwa dyskusja, kłótnie, przepychanki, bo każdy wszak wie najlepiej – czy pomagać, jak pomagać i komu pomagać. Bo większość z nas jednak ma taką potrzebę. Nazywamy to dobroczynnością.

Co z tą pomocą?Co z tą pomocą?

Otóż sprawa jest prosta – incognito możesz pomagać komu chcesz. Natomiast jawnie sprawa jest ciut złożona. Otóż na taką jawną pomoc, obiekt pomocy musi być świadom pomocy, zaakceptować i przyjąć pomoc. Rzecz w tym, że już nie rozważamy tutaj pomocy jako takiej dobroczynności, a energetycznie. A w zasadzie wymiany energetycznej.

Być może człowiek już ukształtowany musi doświadczać wszystkiego czego doświadcza, aby zrozumieć, przepracować swoje zadania, by pójść dalej..? Nauka /fizyka kwantowa/ udowodniła już Boga /w sensie energetycznej świadomości/. Udowodniła już, że świadomość nie umiera, czyli krótko – wracamy do kreacji tak czy inaczej. Śmierć nie jest końcem.

Jako przykład niech posłuży mi Keanu Reeves /53/, osoba światła, krocząca drogą rozwoju. Jest jednocześnie najbardziej skromnym i najmilszym gwiazdorem Hollywood. Jest też moim wzorcem osobowości. Dlaczego?

Ten aktor znany z filmów Na fali, Speed, Johnny Mnemonic, Adwokat diabła, Matrix, Constantine, 47 roninów, Johny Wick /to tylko niektóre/, jest naprawdę wyjątkowym człowiekiem. Pięknym i godnym naśladowania.

Mało kto wie, bo i nie jest to publikowane, że Keanu Reeves pro bono i bez rozgłosu prowadzi prywatną fundację charytatywną. Ta zaś finansuje badania nad rakiem, szpitale dziecięce i wiele innych. Jest również muzykiem i grał w zespole Dogstar /alternatywny grunge rock/ jako basista.

Siostra Keanu, Kim i jej choroba, natchnęły go do założenia fundacji pomocowej i większe świadome otwarcie się. Mimo iż na początku istnienia fundacji robił w niej wszystko, absolutnie nie chciał sygnować jej swoim bardzo znanym nazwiskiem. Pozostało tak do dzisiaj.

Keanu znany jest z wspierania dzieł charytatywnych. Wspierał bardzo wiele fundacji i organizacji charytatywnych, zanim założył „swoją”. SickKids Foundation, Kids i PETA – to niektóre z nich. Keanu jest cichym bohaterem dzięki hojności i ciągłemu oddawaniu się społeczności.

https://www.youtube.com/watch?v=TGp-RsxZml8
podsumowanie 😀

PS. Zatem nie peleryna czyni z ciebie bohatera.

______
#Pomoc