Najtrudniej poznać samego siebie

Co z tą świadomością

Co z tą świadomością?

w kwantowo/oświecenie/prawdziwie

Jako, że staram się wszystko przedstawiać przystępnie i racjonalnie, i tym razem w ten sposób będzie przedstawione kilka przemyśleń związanych ze świadomością dla nieświadomych jeszcze.

Co z tą świadomością?

Co z tą świadomościąZiarnko piasku

Aby zrozumieć pojęcie świadomości i tego, że jesteśmy wszyscy i wszystko wokół jednością przytaczam z pamięci opowieść o ziarnku piasku. Otóż ziarnko pisku pochodzące z ogromnej pustyni, zostało zawiane gdzieś daleko. Rozważmy teraz rzecz taką, czy to ziarenko jest pustynią, czy nie? Otóż jest pustynią, jak leży na pustyni bo współtworzy tą pustynię. Ale jak je oddzielimy, gdzieś daleko, to czy jest nadal pustynią? Otóż jest ziarnkiem piasku pochodzącym z pustyni i wg fizyki kwantowej nosi zapis tej pustynię w sobie. Mało tego może być też i jest cząstka splątaną, czyli mieć nieustanny kontakt z pustynią. Podobnież jest ze świadomością.

Świadomość:

Jesteśmy ziarnkiem piasku, które od stworzenia wielokrotnie się wymieszało i było już wszystkim i wszędzie. Cały czas mamy dostęp do świadomości /pustyni/ poprzez własne serce, cząstki splątane i zapis komórkowy. Ale niestety dosyć często sobie tego nie uświadamiamy. Nie umiemy odpowiednio na to zagadnienie spojrzeć. Gdyż ta zmiana spojrzenia, poszerzenie i otwartość to właśnie jest rozwój świadomości, którą jesteśmy jeśli chcemy i umiemy, i mamy dostęp do informacji tam zawartych. Jednakże tego dostępu trzeba się nauczyć, jak wszystkiego w życiu.

Uważność:

To jak najbardziej atrybut świadomości. Na czy polega uważność? Człowiek koncentruje się na jednej rzeczy naraz. Mówi się, ze ktoś ma podzielną uwagę. Nie ma. Ma tylko możliwość szybkiego jej przenoszenia, ale najczęściej ze stratą dla zagadnień między które uwagę dzieli. Zatem uważność to pochłonięcie naszej uwagi tym co aktualnie robimy. Niejako rozkoszowanie się oglądem, zrozumieniem, przyjemnością doznawania, etc. Nie po łebkach. W skupieniu.

Wiara:

Wiara – nadawanie dużego prawdopodobieństwa prawdziwości twierdzenia w warunkach braku wystarczającej wiedzy. Ale też wiara to nasza 100% pewność, przekonanie, poczucie prawdy. Wiara w świadomości dotyczy nas samych i tego co myślimy i robimy, naszego wewnętrznego przekonania. Jeśli wierzysz masz szansę na realizację obiektu wiary. Wiara jest też pozbyciem się strachu, nie kierowaniem się nim. Wiara to duchowe przekonanie o prawdziwości i celowości, nie ma nic wspólnego z pewnikiem.

Miłość:

Miłość to niewyczerpane źródło witalności i energii. Jest to moc poruszającą zarówno ciało jak i duszę, łącząc tworzenie i działanie z pierwotnym chaosem, z entropią. Miłość sprawia, że człowiek stoi prosto, zna swoją wartość, ale i wartość wszystkiego innego i patrzy innym prosto w oczy. Implikuje prawdę i pokój, ale też sprzyja działaniu na wszystkich frontach.

Zamiar:

Zamiar to świadome ukierunkowanie na osiągnięcie określonego stanu rzeczy, określonego celu. Powzięty zamiar to określenie celu nie drogi i konsekwentne działanie w tymże celu. Zamiar to wzmożona chęć, poparta działaniem. Zamiar to również: zamierzenie, plan, zamysł, inicjatywa, intencja, myśl, pomysł, projekt, postanowienie, przedsięwzięcie, dążenie, cel, chęć, wola, idea, koncepcja.

Konsekwencja:

Konsekwencja to następstwo, rezultat czegoś. Logiczna ciągłość w działaniu, wytrwałość w dążeniu do czegoś. Ale także metodyczność, systematyczność, celowość, wytrwałość, uporczywość, spójność, niezmienność. Wynikiem konsekwencji może być zmiana powstała na wskutek rytuału, celebracji, świadomej doniosłości. Bo po coś to co robisz – robisz, działasz, codziennie kultywujesz.

Na początek wystarczy opanować te kilka definicji i wdrożyć konsekwentnie w życie. Dzięki nim możemy pójść w świadomości dalej i głębiej. Dostrzec i zmienić wiele rzeczy w sobie. Swój stosunek do…

PS. Prawda cię wyzwoli.

najnowsze z kwantowo

Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi

Przebiegunowanie Ziemi. Pole magnetyczne Ziemi wielokrotnie, przez cały okres istnienia, się zmieniało.
Translate »
idź do góry