Najtrudniej poznać samego siebie

Codzienne z uśmiechem wstawanie

Codzienne z uśmiechem wstawanie

w kwantowo/oświecenie

Codzienne z uśmiechem wstawanie. Idąc świadomie tą drogą, a nie inną … tak mógłby rozpocząć się ten felieton. Ale nie. Zacznie się po prostu. Pewnego razu, ostatnio, zauważyłem nad wyraz dokładnie i zasadniczo, jak ważne jest i nieodzowne, a wręcz wszystkim ludziom wskazane.

Codzienne z uśmiechem wstawanie

Codzienne z uśmiechem wstawanie

Uśmiech to wyraz twarzy, grymas ust, powstający przez napięcie mięśni po obu stronach ust, przy jednoczesnym napięciu mięśni wokół oczu. Grymas ten jest wspólnym dla wszystkich ludzi wyrazem takich emocji jak szczęście, rozbawienie, poczucie spełnienia, harmonii, choć sposób jego „użycia” jest bardzo różny w różnych kulturach. Uśmiech prowadzi wprost do pogodnych myśli, a te w konsekwencji do radości, śmiechu i pełni szczęścia.

Zapytaj kogoś co to jest szczęście? Na ogół nie wie, ewentualnie utożsamia je z pieniędzmi i dobrobytem. Zapytaj kogoś co to jest miłość? Niektórzy to nawet niewiele o niej słyszeli. A to dwa najważniejsze w życiu każdego człowieka zjawiska. Wszyscy o tym wiedzą i mówią, ale niewielu rozumie i widzi, że każdy z nas ma je pod nogami. Wystarczy się nad tym pochylić. I jak do każdej umiejętności i wiedzy dochodziliśmy ciężką pracą, tak i tutaj musimy się nauczyć śmiać i musimy się nauczyć szczęścia.

Codzienne z uśmiechem wstawanie – Podsumowanie:

Czasem ta nauka jest bardzo powolna. Zaczyna się od zrozumienia, że poprzez wyćwiczenie pewnych grymasów, poskromienie języka, wyciszenie. Także poprzez pracę nad sobą, nad swoim charakterem, można dojść do zdrowia, szczęścia, powodzenia. A wszystko poprzez uczucie miłości i jedności. Ot, takie banialuki. Ale zauważyłem, że im więcej się uśmiecham, im więcej śmieję, im bardziej powściągliwy jest mój język, bezkrytyczny, im bardziej kocham ludzi, zwierzęta i przyrodę, tym bardziej jestem szczęśliwy, a jednocześnie więcej kocham.

Nie było i nadal nie jest to łatwe. Jeszcze bywa, że krew mnie zalewa. Ale walczę z tym i coraz bardziej wzbudzam w sobie uczucie miłości. Ono nie przychodzi tak z dnia na dzień, zwłaszcza facetom, zwłaszcza tym rozbuchanym, z dużym ego, jak moje. Ale da się! Da się to zmienić, naprostować, wyszlachetnić, uczłowieczyć. Później to już prościutko do miłości i szczęścia, z dnia na dzień coraz większego.

PS. Chcecie – wierzcie lub nie wierzcie, mnie tam wszystko jedno. Byle z waszej ciężkiej pracy, nie zostało drewno. – August Witti

________
#Szczescie

najnowsze z kwantowo

Duchowość kwantowości

Duchowość kwantowości. Odkrycie fizyki kwantowej na nowo zdefiniowało sposób, w jaki postrzegamy
Moc pragnienia

Moc pragnienia

Moc pragnienia. Jak to jest, że pragnienia się spełniają, im większe, poparte
Świadomość finansowa

Świadomość finansowa

Świadomość finansowa, jak i wszystko, jawi się w naszej głowie. Wielu ludzi
Translate »
idź do góry
Skip to content