Ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe

w oświecenie/zdrowotnie

Ćwiczenia oddechowe. Wspominałem już poprzednio jak ważne jest świadome oddychanie i na czym dokładnie ono polega. Dzisiaj pójdźmy krok dalej w rozważaniach związanych z oddychaniem.

Ćwiczenia oddechowe

Ćwiczenia oddechowe

Wszystko co opisuję na swoim blogu, jest związane z moimi osobistymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. W żadnym przypadku nie są to przepisane porady, chociaż zapewne bazują /rzecz jasna/ na podobnym materiale empirycznym i wyrażane są zapewne podobnymi słowy.

Trudno o tym samym mówić inaczej niż cała reszta, bo są to dokładnie te same zagadnienia. Zaobserwowałem zatem ważność świadomego oddychania, ale i istotę ćwiczeń oddechowych. Opisuję je poniżej.

Dla samego siebie, dla swojego zdrowia, każdy powinien nauczyć się świadomie oddychać stosując ćwiczenia oddechowe. Ćwiczenie jest dosyć znane i stosowane w przypadku paniki lub głębokiego zdenerwowania. Chodzi o to, aby oddychać w myślach wymawiając „wdech” i „wydech”. Im bardziej stanowczo i w skupieniu, tym lepiej.

Żadne cuda. Z ćwiczeniami jest nieco trudniej. Tutaj chodzi o to. aby taki stan świadomego oddychania utrzymać jak najdłużej, co sami zobaczycie, nie jest łatwe. Im dłuższe ćwiczenie oddechowe, tym rezultaty bardziej zaskakujące.

Dobrym pomysłem jest wykonywanie tych ćwiczeń oddechowych leżąc, przed snem lub zaraz po obudzeniu. Można takie ćwiczenie wspomagać wizualizacją piramidy, w której wnętrzu się znajdujemy. Wprowadzenie tej piramidy w ruch obrotowy, aby powstał stożek i nadanie jej złoto połyskującej powłoki powoduje, że stajemy się harmonijni i chronieni.

Co dają takie ćwiczenia oddechowe:

  1. W pierwszym etapie występuje stopniowe ogrzanie organizmu. Ciało staje się ciepłe, bywa że gorące, jest to przyjemne uczucie, stabilizujące myśli i sprzyjające ćwiczeniu. Po tej fazie śpi się rewelacyjnie i w pełni.
  2. W tym etapie zaczynamy łagodzić dowolny ból naszego ciała. Może to przypominać akupunkturę, mrowienie, cierpnięcie poszczególnych części ciała, w których poczucie bólu, a raczej jego wyobrażenie się znajduje. Pisząc wyobrażenie mam na uwadze fakt, że każdy ból jest kreacją naszego rozumu i tylko kreacją.
  3. Etap trzeci to całkowite rozluźnienie i świadomość wszystkiego co zawieramy w środku. Odczuwamy kości, ścięgna, mięśnie, żyły. Odczucia mogą być bardzo wyraźne i rzeczywiste. Na tym etapie możemy mentalnie zmieniać stan, w którym jesteśmy, np. chorobę na zdrowienie. W jakim czasie się to stanie zależy zupełnie od nas i naszych schematów myślowych. Jeżeli ktoś potrzebuje czasu, to zdrowienie trwa odpowiednio długo. Jeżeli ktoś potrafi złamać schemat czasu i przestrzeni, zrozumieć, że do ozdrowienia czas jest nie potrzebny, to bardzo dobrze.
  4. W czwartym etapie występują skoki w przestrzeni, świat się powoli rozpada, faluje, rozpływa. Możemy nagle znaleźć się w dowolnym miejscu, w innym otoczeniu istotnym dla nas i naszej świadomości. Jest to rodzaj kreacji przestrzennej z pozycji obserwatora.
  5. Do piątego jeszcze nie doszedłem, ale przeczuwam go w pełni. O tym mówi technika oddychania holotropowego, którego kursy można znaleźć w niektórych miastach naszego kraju. Na tym etapie cofamy się mentalnie do chwili narodzin, poczęcia, ale też kontynuując oddychanie świadome, można sięgnąć dalej, do poprzednich wcieleń. To prawdziwe przeżycie transcendentalne pozwala nam wyzbyć się fobii, awersji, uprzedzeń i całego bagażu złych schematów i doświadczeń, które nabywamy w okresie od poczęcia do narodzin i pierwszych latach życia, kształtujących naszą świadomość. Wejście w poprzednie wcielenia może dopomóc w zażegnaniu wielu konfliktów, które rzutują na nasze zdrowie, a raczej choroby.

Ćwiczenia oddechowe – Podsumowanie:

Te ćwiczenia oddechowe są jednym z bezpieczniejszych i łatwych do wykonania, co istotne bez wspomagaczy /np. święte rośliny/ i ingerencji zewnętrznej /np. hipnoza/. Trzeba zachować jednak uwagę i bezpieczeństwo. W stanach wzmożonego oddechu można zasłabnąć, stracić równowagę.

Dlatego też zalecane jest zajęcie wygodnej pozycji horyzontalnej. Można również stracić oddech na długą chwilę, gdyż organizm jest tak mocno natleniony, że po prostu nie potrzebuje oddechu. W wypadku słabego przygotowania mentalnego i braku zrozumienia, może to wywołać strach. Bać się nie należy, bo nie ma czego.

PS. To, że po wspięciu się na schody tracimy oddech, jest tak absurdalne, iż można odnieść wrażenie, że to jakaś sztuczka.

________
#Oddech

Tags: