Najtrudniej poznać samego siebie

Czego potrzebuje nasze ciało

Czego potrzebuje nasze ciało?

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Czego potrzebuje nasze ciało? Musimy słuchać swojego ciała i uświadomić sobie w końcu, czego ono tak naprawdę potrzebuje. Gdy jesteśmy chorzy, zmęczeni, zestresowani, nie jesteśmy szczęśliwi, nie myślimy nawet jasno, a nasza komunikacja ze światem szwankuje, nastrój również. Zatem nie opłaca nam się być chorym, w złej formie, w złym stanie, po prostu się nie opłaca. Ale aby osiągnąć zdrowie fizyczne swojego ciała musimy spełnić potrzeby fizyczne tegoż ciała. Ni mniej, ni więcej.

Czego potrzebuje nasze ciałoCiało i jego potrzeby:

Po pierwsze, twoje ciało potrzebuje pokarmu, ale nie byle jakiego pokarmu, a zdrowego. Generalnie w posiłkach powinniśmy dostarczyć ciału zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Zatem jedzenie powinno być ich pełne. Utarło się też, że powinniśmy jeść trzy razy dziennie, co prawdą nie jest. Przede wszystkim jeść mamy, kiedy czujemy głód, co chcemy i często, ale nie za dużo, lecz małe posiłki.

Jeść mamy wszystko co zdrowe. Polecane surowe warzywa i owoce, woda, nabiał, ryby, nawet mięso, ale świadomie tzn. np. od rolnika, który dbał i kochał. A nie z rzeźni jak z “Piły” i z masowego uboju, bo to po prostu zdrowe nie jest. Tak, zwierzęta mają świadomość, czują ból, cierpią, co zapisuje się w ich komórkach, zatem zdrowe nie jest. Warto w ogóle, bo można, rozglądnąć się za rolnikiem, który czasem coś podrzuci, albo my do niego pojedziemy.

Po drugie, potrzebą twojego ciała jest sen. I też nie wg schematu od sześciu do dwunastu godzin, ale jak i ile kto potrzebuje. Dlaczego tak? W czasie snu organizm się regeneruje i leczy, zatem nie możemy nikomu ograniczać snu. Ponadto podczas snu mózg wytwarza “serotoninę” /hormon szczęścia/.

Serotonina reguluje poziom nastroju, ze wskazaniem na miły. Zmęczenie, to wysoki poziom drażliwości i niski poziom energii. Zatem generalnie niewskazane nam. Wszak sen to zdrowie, a ponadto w wielu przypadkach przyjemność. Całe życie sypiam na świeżym powietrzu, na plaży, w ogrodzie, na hamaku, pod drzewem, na łące – polecam. Wówczas długo się nie śpi na ogół.

Po trzecie potrzebą twojego ciała jest potrzeba fizycznego dotyku i seksu. Dotyk fizyczny jest jednym z najpotężniejszych sposobów okazywania i przyjmowania miłości. Dotyk fizyczny obejmuje: przytulanie, dotykanie, całowanie, głaskanie, pieszczoty, itp. Obejmuje także dotyk intymny /seksualny/. Ale jak ze wszystkim i na tym się trzeba znać, dlatego aby w pełni korzystać z intymności, należy się jej nauczyć, czytając i sięgając porad. Dzisiaj wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko wiedzieć jak ją wyciągnąć i czego szukać.

Po czwarte potrzeba intymności, chwilowej samotności i przestrzeni życiowej. To akurat nie jest nasz biologiczny zew. Ta potrzeba intymności i samotności wzrasta wraz z człowiekiem i nie jest niczym dziwnym. Wymaga jednak od nas dbania i zrozumienia tej potrzeby człowieka. Pęd, rozwój, informacje, szybkość nam jako istocie ludzkiej nie służy. Stąd wzrastająca potrzeba odosobnienia. Są też potrzeby i zarazem prawa człowieka, które warto znać, po to, aby rozumieć czym jest życie w XXI wieku i do czego każda istota ludzka ma prawo.

PS. Ciało to ciało, raz to za mało. – August Witti

Hits: 78

Tags:

najnowsze z świadomie

Wpływ negatywnych emocji

Wpływ negatywnych emocji

Wpływ negatywnych emocji. Gniew, frustracja, strach i inne negatywne emocje są częścią
Translate »
idź do góry