Najtrudniej poznać samego siebie

Czego potrzebuje nasze ciało

Czego potrzebuje nasze ciało?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czego potrzebuje nasze ciało? Musimy słuchać swojego ciała i uświadomić sobie w końcu, czego ono tak naprawdę potrzebuje. Gdy jesteśmy chorzy, zmęczeni, zestresowani, nie jesteśmy szczęśliwi, nie myślimy nawet jasno, a nasza komunikacja ze światem szwankuje, nastrój również. Zatem nie opłaca nam się być chorym, w złej formie, w złym stanie, po prostu się nie opłaca. Ale aby osiągnąć zdrowie fizyczne swojego ciała musimy spełnić potrzeby fizyczne tegoż ciała. Ni mniej, ni więcej.

Czego potrzebuje nasze ciałoCzego potrzebuje nasze ciało

Po pierwsze, twoje ciało potrzebuje pokarmu, ale nie byle jakiego pokarmu, a zdrowego. Generalnie w posiłkach powinniśmy dostarczyć ciału zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Zatem jedzenie powinno być ich pełne. Utarło się też, że powinniśmy jeść trzy razy dziennie, co prawdą nie jest. Przede wszystkim jeść mamy, kiedy czujemy głód, co chcemy i często, ale nie za dużo, lecz małe posiłki.

Jeść mamy wszystko co zdrowe. Polecane surowe warzywa i owoce, woda, nabiał, ryby, nawet mięso, ale świadomie tzn. np. od rolnika, który dbał i kochał. A nie z rzeźni jak z „Piły” i z masowego uboju, bo to po prostu zdrowe nie jest. Tak, zwierzęta mają świadomość, czują ból, cierpią, co zapisuje się w ich komórkach, zatem zdrowe nie jest. Warto w ogóle, bo można, rozglądnąć się za rolnikiem, który czasem coś podrzuci, albo my do niego pojedziemy.

Po drugie, potrzebą twojego ciała jest sen. I też nie wg schematu od sześciu do dwunastu godzin, ale jak i ile kto potrzebuje. Dlaczego tak? W czasie snu organizm się regeneruje i leczy, zatem nie możemy nikomu ograniczać snu. Ponadto podczas snu mózg wytwarza „serotoninę” /hormon szczęścia/.

Serotonina reguluje poziom nastroju, ze wskazaniem na miły. Zmęczenie, to wysoki poziom drażliwości i niski poziom energii. Zatem generalnie niewskazane nam. Wszak sen to zdrowie, a ponadto w wielu przypadkach przyjemność. Całe życie sypiam na świeżym powietrzu, na plaży, w ogrodzie, na hamaku, pod drzewem, na łące – polecam. Wówczas długo się nie śpi na ogół.

Po trzecie potrzebą twojego ciała jest potrzeba fizycznego dotyku i seksu. Dotyk fizyczny jest jednym z najpotężniejszych sposobów okazywania i przyjmowania miłości. Dotyk fizyczny obejmuje: przytulanie, dotykanie, całowanie, głaskanie, pieszczoty, itp. Obejmuje także dotyk intymny /seksualny/. Ale jak ze wszystkim i na tym się trzeba znać, dlatego aby w pełni korzystać z intymności, należy się jej nauczyć, czytając i sięgając porad. Dzisiaj wszystko mamy na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko wiedzieć jak ją wyciągnąć i czego szukać.

Po czwarte potrzeba intymności, chwilowej samotności i przestrzeni życiowej. To akurat nie jest nasz biologiczny zew. Ta potrzeba intymności i samotności wzrasta wraz z człowiekiem i nie jest niczym dziwnym. Wymaga jednak od nas dbania i zrozumienia tej potrzeby człowieka. Pęd, rozwój, informacje, szybkość nam jako istocie ludzkiej nie służy. Stąd wzrastająca potrzeba odosobnienia. Są też potrzeby i zarazem prawa człowieka, które warto znać, po to, aby rozumieć czym jest życie w XXI wieku i do czego każda istota ludzka ma prawo.

PS. Ciało to ciało, raz to za mało. – August Witti

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma

Indolencja umysłowa

Indolencja umysłowa. To co piszę jest smutne i przykre, ale cierpimy na
Translate »
idź do góry