Najtrudniej poznać samego siebie

Człowiek jest tworem kosmitów

Człowiek jest tworem kosmitów

w filozoficznie/książkowo/topowo

Człowiek jest tworem kosmitów. Homo sapiens to najbardziej rozwinięty gatunek na Ziemi, dziwne zatem jest jak bardzo jesteśmy do warunków tu panujących niedostosowani, jakby ewolucja w pewnych wypadkach zrobiła sobie wolne i zostawiła nas na pastwę losu. Chyba, że przyczyna jest zgoła inna, że naszymi antenatami są kosmici.

Człowiek jest tworem kosmitów

Człowiek jest tworem kosmitów

Wady ludzkiego gatunku

Rozpatrzmy to w co wyposażyła nas natura i co jest zdecydowaną wadą ludzkiego gatunku.

Słaba tolerancja na promienie słoneczne

Większość zwierząt, jak nie wszystkie ziemskie, żyjące na powierzchni nie miało i nie ma takiego problemu. Zwierzęta kochają wylegiwać się na słońcu, niektóre z nich jak gady mogą całymi tygodniami korzystać z kąpieli słonecznej i wylegiwać się na słońcu korzystając z jego energii.

A człowiek? No cóż! W większości nabawia się poparzeń-słonecznych, odwodnienia, udaru mózgu i takie tam. Niedoróbka? – No niedoróbka!

Schorzenia i niedomagania kręgosłupa

Całkiem prawdopodobne jest, że ewoluowaliśmy w środowisku o mniejszej grawitacji. Było by to bardzo sensowne wytłumaczenie naszych niedomagań pionowego układu ciała, słabość i schorzeń kręgosłupa, zwłaszcza odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Większość zwierząt charakteryzuje się zdecydowanie większą siłą w stosunku do masy ciała.

Potomstwo i poród

Tylko u człowieka występuje tak duża dysproporcja między głową noworodka a rozmiarem kanału rodnego. Nienaturalne, w porównaniu z innymi zwierzętami, rozmiary głowy noworodka powodowały nieustanne komplikacje. Również wysoką śmiertelność zarówno u kobiet, jak i u dzieci w trakcie porodu. Zapewne może być to również związane z mniejszą grawitacją, jak i mutacją genetyczną, która nie dokonała właściwych zmian, bo była spontaniczna.

Genom i genetyka

Interesujące jest, że dodatkowe 223 geny człowieka, nie występują w żadnym innym ziemskim gatunku, zatem obserwujemy brak ogniwa łączącego nas z wcześniejszymi hominidami żyjącymi na Ziemi. Zagadka?

Brak przystosowania do środowiska

Człowiek to najbardziej chora istota na ziemi. Nie ma praktycznie osób całkowicie zdrowych, nie cierpiących na żadne choroby ani zaburzenia. Skąd taka dysproporcja między nami a zwierzętami, czy ewolucja o nas zapomniała, czy jej nie było? I oczywisty fakt, że człowiek nie pasuje do przyrody, do której próbuje się dopasować. Prawidłowy cykl dzienny naszego organizmu to 25 godzin, a nie 24 jak na ziemi, stąd też bierze się wiele problemów rodzaju ludzkiego.

Człowiek jest tworem kosmitów – Rozważania:

Zadziwiający fakt wyginięcia

Zaraz po pojawieniu się Homo sapiens, na ziemi w błyskawicznym tempie wyginęły pozostałe gatunki hominidów, a także dinozaury, które dla człowieka mogłyby stanowić zagrożenie. To nie ewolucyjne, a wręcz wskazujące na zaplanowaną zagładę.

Wzrost populacji

Bardzo szybki i nieustający wzrost populacji przypomina inwazję, a jednocześnie podbój i zniszczenie ekosystemu. Zamiast rozwijać się ze środowiskiem naturalnym, podobnie jak zwierzęta, my działamy nieracjonalnie zaborczo. Wygląda to jakbyśmy pojawili się na ziemi znikąd w celach podboju.

Intelekt

Najważniejszym argumentem świadczącym o naszej inności jest fakt, że w porównaniu ze stworzeniami żyjącymi na ziemi, jesteśmy niezwykle rozwinięci intelektualnie. Przepaść cywilizacyjna dzieląca nas od zwierząt sugeruje, że przybyliśmy na ziemię z potencjałem wiedzy i umiejętnością twórczego myślenia.

Człowiek jest tworem kosmitów – Podsumowanie:

Zawsze szukamy wytłumaczenia, podobnie i teraz snują się teorie, że nasz wysoko rozwinięty gatunek pochodzi z Marsa. Jest on jedyną planetą w Układzie Słonecznym, którego dzień liczy 25 godzin. Znajduje się dalej od Słońca niż Ziemia i ma słabszą grawitację, o czym było powyżej.

Według najnowszych badań Mars miał niegdyś duże zasoby wody, a kto wie czy nie ma ich nadal pod powierzchnią. Mars posiadał kiedyś także atmosferę umożliwiającą istnienia życia na tej planecie. Zatem czy aby pod wpływem jakiejś katastrofy nie przenieśliśmy się tutaj na Ziemię?

Autorem teorii jest Ellis Silver, ekolog zajmujący się ekosystemami oceanów. Zawarł tą teorię w książce „Humans are not from earth”, w której przedstawia argumenty na pozaziemskie pochodzenie człowieka. „Ziemia zaspokaja nasze potrzeby jako gatunku, jednak może nie w aż takim stopniu jak sądził ten, kto nas tu sprowadził”.

PS. Lepsze to niż teoria, że człowiek pochodzi od małpy, która jakby nie było nas obraża.

________
#Człowiek

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry