Najtrudniej poznać samego siebie

Czy inni są w naszym życiu?

Czy inni są w naszym życiu?

w filozoficznie/prawdziwie/świadomie

Czy inni są w naszym życiu? Nieustannie podpieramy się określeniem „inni ludzie”. Mówimy o rodzinie, znajomych. przyjaciołach, ludziach toksycznych, nieprzyjaciołach. Oni ciągle coś w naszym życiu robią i nie zawsze jest to dla nas dobre. Na nich bowiem cedujemy wszystkie swoje cechy, a w większości te złe. Ale ile w ogóle czasu spędzamy z rodzicami, rodzeństwem i przyjaciółmi, ze współpracownikami, partnerami i dziećmi. A ile tak naprawdę spędzamy samotnie. I czy wobec tego ile czasu spędzamy samotnie, czy w ogóle w naszym życiu występują ludzie? To, z kim spędzamy czas, ewoluuje przez całe nasze życie. Na początku życia są to rodzice, rodzeństwo i przyjaciele. W dorosłości współpracownicy, partnerzy i dzieci, a w starości znów jesteśmy sami. Ale to nie oznacza, że ​​jesteśmy samotni. Ponadto uświadomienie sobie faktu, że w naszym życiu inni są marginalni, ułatwia bardzo rozwój, pasje i cele. Gołym okiem bowiem widać, że innych w naszym życiu jak na lekarstwo. Za to my ze sobą spędzamy całe życie i po prawdzie tylko na siebie mamy wymierny wpływ. Tym właśnie trzeba się zająć w życiu – sobą.

Czy inni są w naszym życiu?Czy inni są w naszym życiu? – Obserwacja:

Tak czy inaczej, to z kim spędzamy czas, zmienia się w ciągu życia. Kiedy jesteśmy młodzi /nastolatkowie/, spędzamy dużo czasu z przyjaciółmi, rodzicami, rodzeństwem i dalszą rodziną. Gdy wkraczamy w dorosłość są to przyjaciele i rodzeństwa, ale już rodzice nie. Zaczynamy spędzać coraz więcej czasu z partnerami i dziećmi. Coraz częściej jednak decydujemy się pozostać bez dzieci. Dlaczego? Sami pamiętamy ile kłopotów przynieśliśmy rodzicom i jak komplikowaliśmy im życie, zatem dla siebie tego sobie już nie życzymy, bo i po co? Jeśli chodzi o interakcje, liczba osób, z którymi w nią wchodzimy, jest najwyższa ok. 40 roku życia, a później maleje. Po 40 roku życia spędzamy coraz więcej czasu w samotności. I to jest ten okres rozwojowy. Wniosek nasuwa się automatycznie. W naszym życiu ludzie nie istnieją i bynajmniej nie są istotni. Za to istota jestem „JA”. Odkrywanie siebie, poznawanie, zrozumienie siebie i pokochanie. To leitmotiv życia.

Czy inni są w naszym życiu? – Rozważania:

Późniejszy wiek niesie nam coraz więcej samotności. Czas spędzony w samotności wydłuża się wraz z wiekiem, ponieważ wtedy stan zdrowia zazwyczaj się pogarsza, a ludzie tracą krewnych i przyjaciół. I to jest właśnie czas na rozwój, pasje, zainteresowania i wszelkie formy relaksu. Po dorosłości zaczyna się wiek rozwojowy, o ile ktoś zdążył się zaopatrzyć w pasje i cele. Jeśli tak się nie stało, to zajmujemy się na ogół marnowaniem życia i nie dosyć, że jesteśmy sami, to na dodatek samotni. Tan okres życia potrzebny jest nam na odkrywanie siebie, poznanie siebie, pokochanie siebie i docenienie tego co już mamy. To najpiękniejszy okres w życiu człowieka, gdzie nic już nie musi, a wszystko może.

Czy inni są w naszym życiu?

Czy inni są w naszym życiu? – Podsumowanie:

To właśnie w sobie trzeba zauważyć, to właśnie zrozumieć i tym się podpierać wynajdując kolejne nasze moce. To to moce sprawiają, że nasze życie staje się spełnione, pożyteczne i pełne miłości i szczęścia. Zatem nie ma co zawracać sobie głowę innymi, ich oceną i osadem, bo nie ma to dla nas żadnego znaczenia. Naszym zadaniem jest doróść do świadomości, aby w późniejszym wieku z tego korzystać i być szczęśliwym. Ale nieustannie musimy pamiętać o ruchu, zdrowiu i nawadnianiu. Nieustannie trwać w pasji, a jeśli jej brak to poszukiwać. Inaczej to nasze życie, które zaczyna się po 40, a czasem po 50-tce zostanie zmarnowane. Dojrzały wiek przynosi nam wolność, przynosi anarchizm i dużą niezależność. Nie zmarnuj szansy i daj się wciągnąć w nurt świadomości.

PS. Czym zatem jest ta świadomość? To stan gdzie wiemy jak? Wiemy co? I wiemy po co? – August Witti

____
#Inni

Tags:

najnowsze z filozoficznie

trójkąt dramatyczny

Trójkąt dramatyczny Karpmana

Trójkąt dramatyczny jest dobrze znanym modelem psychologicznym. Sporo ludzi powiela ten odwieczny, choć

Wielkie pragnienie

Wielkie pragnienie. Motywacja bez pragnienia jest zmarnowana. Motywacja musi przyjść do ciebie.

Czym jest intencja?

Czym jest intencja? Intencja /zamiar, dobra chęć/ to stan psychiczny, w którym
Translate »
idź do góry