Najtrudniej poznać samego siebie

Czy odczuwasz spokój i zadowolenie?

Czy odczuwasz spokój i zadowolenie?

w świadomie/zdrowotnie

Czy odczuwasz spokój i zadowolenie? Spokój i zadowolenie to cechy. które osiągasz jako człowiek świadomy. To właśnie te dwie cechy tworzą szczęście. Ale aby je osiągnąć należy wprowadzić pewne zasady. Po prostu unikać tego co prowadzi do nieświadomości, a kultywować to, co zdecydowanie prowadzi nas w tym kierunku. Naszym ludzkim przeznaczeniem jest przeżyć radosne doświadczenia, które nas wznoszą, ale nie oznacza to, że nie będziemy musieli zmagać się z trudnościami. Ale jak najbardziej możemy zmienić swą udrękę w euforię, o ile chcemy to zrobić.

Czy odczuwasz spokój i zadowolenie?

Czy odczuwasz spokój i zadowolenie?

Proste praktyki prowadzenia szczęśliwego życia:

1. Nie wątp w siebie.

Zadawanie pytań jest szkodliwe dla zdrowia psychicznego, zwłaszcza gdy pytamy „czy dobrze zrobiłem?„. Owszem wiedzę należy sprawdzać, ale nie potocznie, nie wg niesprawdzonych wzorców, opinii, widzimisię, czy wydaje mi się. Doprowadza to tylko do wiary w nieprawdę.

To wyzwania sprawią, że zakwestionujesz swoje umiejętności, wówczas też rodzą się konflikty wewnętrzne. Ale bycie silnym, stanowczym, konsekwentnym i ambitnym pomimo przeszkód urzeczywistnia sukces i cel. Miej nieustannie świadomość celu.

2. Nie rozmyślaj o przeszłości.

Nie możesz zmienić historii i tego co było, nie masz już na to żadnego wpływu. Ciągłe skupianie się nad przeszłością przyczynia się do powstawania smutku i cierpienia, a nie ich zanikowi. Skupienie się na przeszłości nie pozwala dążyć do przyszłości. Zatem porzuć wszelką przeszłość. Życie toczy się do przodu, a nie do tyłu. I należy się cieszyć niejednokrotnie, ze coś minęło i już nigdy nie wróci.

3. Nie porównuj się z innymi.

Porównanie się z innymi nie przyniesie ci pozytywnych rezultatów i zmian w życiu. Nie znasz ich historii, nie wiesz co przeszli, a oni nie znają twojej historii. Zatem nie oczekuj zrozumienia, ani też wsparcia wewnętrznego, gdy się porównujesz.

4. Nie pozostawaj w stagnacji.

Życie jest dynamiczne i te zmiany zauważamy. Bywa, że najmocniejsi muszą przystopować, ale zawsze od świadomego zależy, czy pozostanie na miejscu, czy podejmie wyzwanie i pójdzie naprzód. Działaj. Poszukuj siebie i swoich mocy. Masz je z pewnością, jak każdy, tylko niewłaściwie szukasz, albo nie szukasz wcale.

5. Nie bój się niepowodzeń.

Myśl zawsze pozytywnie, nie pozwól, by niepowodzenia cię zatrzymywały i naucz się je doceniać i wyciągać z nich wnioski. Niepowodzenia traktuj jak lekcje. Szukaj sposobów na ich rozwiązanie, ucz się, dostrzegaj niedociągnięcia i niedoskonałości. Żyj w najlepszy z możliwych sposobów i bądź najlepszą wersją siebie. To ty jesteś managerem swojego życia i szczęścia.

6. Krocz swoją ścieżką.

Nie podążaj ślepo za innymi, a uważnie słuchaj swego serca. Rób szczerze to, co podpowiada serce, podążaj za instynktem, bo on opiera się na odczuciach świadomości. Skoncentruj się na istotnych dla ciebie rzeczach, które naprawdę cię cieszą.

7. Nie pozwól niechcianemu rządzić.

Nieprzyjemne rzeczy zdarzają się każdemu, jednak te błahostki mogą nam pokrzyżować plany. Naucz się puszczać to, co niechciane, co nie ma dla ciebie znaczenia. Im mniej czasu spędzasz na negatywnym myśleniu, tym bardziej wzrastasz.

8. Nie ignoruj ​​małych radości.

Wszystko co sprawia nam radość powinno być zauważone. Uśmiech, małe zwierzątko, piękna pogoda, przyjemności, to wszystko jest godne uwagi i poprawia nasz nastrój. A od niego się zaczyna.

9. Nie obwiniaj się i nie nienawidź.

Przestań obwiniać kogokolwiek za swoje nieszczęścia w życiu. Sam na to co jest przystałeś, zatem nie ma co szukać winnego. Ćwicz wybaczenie i cierpliwość. Przestań nienawidzić ludzi i naucz się wybaczać im ich błędy, bo sam chciałbyś przebaczenia. Każdy ma swój zestaw wad, jak i ty je masz, naucz się akceptować wady innych, aby i twoje mogły być zaakceptowane. Wszyscy mamy do tego prawo.

10. Żyj w chwili obecnej – tu i teraz.

Cierpienie pochodzi z braku bycia w chwili obecnej. Roztrząsamy przeszłość, martwimy się, myślimy na ogół o przeszłości, a to jest przyczyna naszej nieobecności. W rzeczywistości jest tylko chwila obecna, ponieważ cała reszta to zapis twojego umysłu. Wspomnienia są zniekształcone, a fantazje niedokładne. Ale istotą jest, że nie możesz nic z nimi zrobić, a one, te wspomnienia, mogą zrobić ci, co tylko zechcą, jeśli im na to nie pozwolisz.

Czy odczuwasz spokój i zadowolenie? – Podsumowanie:

Jesteś tu i teraz w chwili obecnej i tu masz moc dokonać prawdziwej zmiany. Możesz nadać wspomnieniom inne znaczenie, możesz zmienić też fantazje i marzenia, ale wszystko i tak będzie to chwila obecna. Przenieś umysł do chwili obecnej, a dowiesz się, gdzie ukryte było twoje szczęście. Życie to gra, to dobra zabawa i tyle. Nie należy go inaczej postrzegać.

PS. Życie jest niesamowicie ciekawe i zaskakujące… Po jakimś czasie twoje największe cierpienia zamieniają się w źródła twojej największej siły. – Drew Barrymore

______
#Spokoj

najnowsze z świadomie

Kochaj świat

W rozwoju świadomości to bardzo ważne postanowienie: kochaj świat. To sposób na

Czym jest szacunek?

Czym jest szacunek? Szacunek to pozytywny sposób traktowania lub myślenia o kimś
Translate »
idź do góry
Skip to content