świadomość trzeba ćwiczyć

Czy świadomość trzeba ćwiczyć?

w świadomie/kwantowo/prawdziwie

Czy świadomość trzeba ćwiczyć? Tak – trzeba ćwiczyć. To nasze wewnętrzne optymalne ustawienia, których zapewne nie mamy, a po wprowadzeniu których nasze ciało odczuwa ulgę. Wyłuskujemy je po kolei zdobywając wiedzę, ćwicząc, kierując się intuicją. Próbujemy, odczuwamy, rozważamy i w wypadku przydatności wprowadzamy bezwzględnie ćwicząc właśnie. Wyrabiamy w sobie zdrowe nawyki, aby czerpać z nich korzyści być szczęśliwym i zdrowym.

świadomość trzeba ćwiczyć

Świadomość trzeba ćwiczyć – Obserwacja:

Jeśli np. używamy głosu wysokiego, rozdartego i chaotycznego, wówczas ten nasz głos, bezpośrednio nam szkodzi. To, że szkodzi innym, to mało istotne, bo oni mogą odejść. Ale to, że szkodzi nam, to już nie jest bez znaczenia. Niskie dźwięki podobnie jak w instrumentach dętych działają w słupie dźwięku. A ten dźwięk niskich tonów masuje nasze wnętrze. Zatem koi nasze ciało, wyspokajnia i wycisza. Służy nam.

Podobnież jest ze wszystkim co w nas. Ruch nam służy, to znajdujemy taki rodzaj ruchu, który lubimy. Jedzenie nam służy, to nie opychamy się, nie żremy byle czego, ale dostarczamy organizmowi to, co go buduje. Po to stajemy się uważni, aby zauważać, a rozważni, aby wzrastać.

Nic innego nie jest naszym celem tylko własny wzrost wewnętrzny, bo to on później nas prowadzi w wymarzone i spokojne, czyli szczęśliwe życie. To życie nie tyle ma być spokojne, to my w środku winniśmy zachować spokój. Ale po to by zachować spokój, musimy swoje wnętrze wyciszyć, uzdrowić, wyczulić i rozwinąć.

Bardzo ważnym czynnikiem jest świadomy oddech. Tego musimy się nauczyć, bo nikt do tej pory nam nie wskazał jak należy to robić. Oddychasz to oddychasz. A okazuje się po latach, że oddychać nie umiemy. Robimy to zbyt płytko lub chaotycznie. Doprowadzamy się do szoku poprzez wstrzymywanie, a wystarczy zrozumieć, opanować i wdrożyć. Głęboki oddech może być podstawą medytacji i nic nie trzeba więcej mówić, myśleć, robić, tylko oddychać.

Istotna jest woda, jako czynnik oczyszczający i niezbędny do życia. Wszelkie dywagacje na ten temat są zbędne, bo woda dla każdej żywej istoty na tej planecie jest istotna. W czystej postaci, a nie przetworzona. Zatem pij świadomie wodę, nie płyny. Na każdym kroku mamy absurdy, które należy zmieniać. Po co? Zmieniamy na to co nam służy, a nie nas zabija, osłabia i niszczy. Nasz świat jest cudowny i wspaniały, wystarczy mu przestać przeszkadzać, a urośnie nam na nowo raj.

Świadomość trzeba ćwiczyć – Podsumowanie:

Po to nabywamy świadomości swojej istoty, aby wieść spokojne, dostatnie i szczęśliwe życie, poza niepokojami, niedostatkiem, uciemiężeniem i niewolą. To jest czysta świadomość, gdy nic nam nie przeszkadza w rozwoju i jesteśmy wolni od kłamstwa. Tak od kłamstwa, bo to jaskrawy przykład braku świadomości. Czy widziałeś kiedyś aby cię przyroda okłamywała w jakiś sposób? Kłamstwo w świecie prawdy nie istnieje.

PS. Świadomość to twoja tarcza i oręż w zmianie świata. Potraktuj wszystko miłością. – August Witti