Czy trzeba mieć cele?

Czy trzeba mieć cele?

w świadomie

Czy trzeba mieć cele w życiu? Warto je mieć, chociażby dla tego, że dają one powód, aby wstać rano, albo w ogóle. Sprawiają, że czujemy się żywi, energiczni i działamy. Mając cele, nasze życie jest ciekawe, fascynujące i pełne przygód. Nie muszą to być wielkie cele. Liczą się nawet te małe, gdyż to one sprawiają, że działamy, a nie jesteśmy bierni. Trzeba jednak pamiętać, że nie samo osiągnięcie celu jest ważne, ale droga do niego. Bądź cierpliwy przy osiąganiu celu i zapomnij o wszystkim innym. To podróż, więc ciesz się podróżą. Widok w miejscu docelowym jest nie mniej ważny niż krajobrazy po drodze. W drodze do celu wykorzystuj kreatywność i zdobyte umiejętności. Działasz, pokonujesz przeszkody i stajesz się mądrzejszy.

Czy trzeba mieć cele?Czy trzeba mieć cele? – Obserwacja:

Spotykamy nowych ludzi i stawiamy czoła trudnym sytuacjom. To zaś sprawia, że ​​życie jest interesujące, a każdy dzień wspaniały. Dowiedz się, jak zamanifestować i osiągnąć wszystko, czego chcesz! Odkryj prawo przyciągania. Zrozum, że ważność celu nie tkwi w samym celu, ale w spełnianiu marzeń. Cel nadaje sens życiu, a życie przestaje być nudne. Jest to ważne nie tylko dla ludzi młodych, ale także dla osób starszych. Aktywnym można być do końca. Przyjmij każdą zmianę i poweźmij nowy cel. To zaś sprawi, że będziesz zajęty, a co za tym idzie, pełen energii i szczęścia. W celowości życia chodzi o wyrażanie energii wszechświata poprzez ciebie. Cele sprawiają, że rozwijasz się i czujesz, że żyjesz. Dlatego są tak ważne w życiu.

Cele są istotne, podobnież jak życie, radość, miłość, spokój i pokój. Jeśli nie uzyskasz rezultatów, które wyznaczał cel, zaakceptuj sytuację. Nie ponoś porażki, gdyż działałeś i podobał ci się ten proces, a po nim stałeś się mądrzejszy. Cele nie powinny tyczyć pieniędzy, majątku, awansu i dobrej pracy. Skupienie się tylko na tym znacznie ogranicza. Zaś gdy cel już zostanie osiągnięty, powinno się nim nacieszyć i radować jego owocami. Celem może być także życie duchowe. Zagłębienie się w medytację, obudzenie świadomości i osiągnięcie duchowych wyżyn. Samodoskonalenie, przezwyciężanie negatywnych nawyków i budowanie nowych, pozytywnych to również cele. Znalezienie miłości, rodzina, dzieci to również cele. Ale budowanie lepszego społeczeństwa, uczenie cierpliwości, tolerancji i życzliwości to cele wzniosłe i nadrzędne.

Czy trzeba mieć cele? – Podsumowanie:

Podążać należy za swoimi celami, ale nie popadać w obsesję. Jeśli przestały one być ważne, można się od nich odciąć. Istotne jest, aby skupić się na swoich celach i nie rozpraszać energii. Trzeba jednak znaleźć czas dla siebie, rodziny, na ćwiczenia i codzienne życie. Większe z nich nie czynią człowieka mądrzejszym, szczęśliwszym, silniejszym, ważniejszym. Sam cel powoduje zmianę, a ta zmiana zawsze przynosi spełnienie. Wybierz jakiś, aby osiągnąć to, czego naprawdę pragniesz. Mają ci towarzyszyć w życiu, bo po coś żyjesz. A mając je, posiadasz energię, zapał i poczucie, że wreszcie żyjesz.

PS. Celem życia jest rozwój siebie w całości. – August Witti

____
#Cel

Tags: