Najtrudniej poznać samego siebie

Czym dla zdrowia jest śmiech

Czym dla zdrowia jest śmiech

w świadomie/zdrowotnie

Czym dla zdrowia jest śmiech? Terapia śmiechem Normana Cousinsa, dostarcza nam poważnych argumentów. Ciało ludzkie jest mobilizowane do walki z każdą chorobą, jeśli układ hormonalny działa na pełnych obrotach. Strach, przygnębienie, depresja, hamują aktywność układu hormonalnego. Nadnercza wydzielają hormony stresu – adrenalinę i noradrenalinę, które w nadmiarze działają destrukcyjnie na ciało.

Czym dla zdrowia jest śmiech

Czym dla zdrowia jest śmiech?

Jeśli zaś negatywne emocje, hamują układ hormonalny, przez co przywołują niejako chorobę, dla odmiany emocje pozytywne, powinny aktywować organizm do powrotu do zdrowia. I tak się właśnie dzieje. Każdy z nas ma prosty i niezawodny sposób leczenia i jest nim śmiech.

Okazuje się, że śmiech jest jednym z najlepszych lekarzy, bo oczyszcza krew, odmładza organizm, pomaga przy dolegliwościach serca. Nawet Immanuel Kant podkreślał, że śmiech aktywuje wszystkie procesy życiowe w ciele. Zaś Zygmunt Freud nazwał humor unikalnym przejawem ludzkiej psychiki, a rechot – nie mniej unikalnym sposobem leczenia.

W. Frey udowodnił, że śmiech ma korzystny wpływ na naczynia krwionośne i czynność serca, na tworzenie krwi i procesy oddychania, a także na ogólne napięcie mięśniowe ciała. Pod wpływem śmiechu mózg uwalnia się substancja podobna do morfiny, a to pomaga ciału się zrelaksować, a jednocześnie mobilizuje siłę do walki z chorobą.

Czym dla zdrowia jest śmiech – Podsumowanie:

Okazuje się jednak, że każda osoba ma własną uzdrawiającą energię, z której niestety większość nie umie korzystać. Optymiści częściej powracają do zdrowia niż pesymiści.

W 1976 r. gdy Norman Cousins ​​opublikował swoją autobiograficzną książkę „Anatomy Of An Illness” /Anatomia choroby/, był to dla świata naukowego szok i zaskoczenie. Bo autor opierając się na własnych doświadczeniach wykazał, że pozytywny stan emocjonalny może wyleczyć nawet poważną chorobę. A każdy pacjent ma możliwość uleczenia i wyzdrowienia stosując tą metodę poważnie, czyli śmiejąc się do rozpuku.

PS. Śmiech nas leczy, poprawia nastrój i uzdrawia – taka to zabawa. – August Witti

Tags:

najnowsze z świadomie

Kochaj świat

W rozwoju świadomości to bardzo ważne postanowienie: kochaj świat. To sposób na

Czym jest szacunek?

Czym jest szacunek? Szacunek to pozytywny sposób traktowania lub myślenia o kimś
Translate »
idź do góry
Skip to content