Czym jest ambicja?

w oświecenie/prawdziwie/świadomie

Czym jest ambicja? Aby osiągnąć życiowy sukces, spełnienie marzeń, rozwój osobistej świadomości, a nawet szczęście, trzeba mieć ambicję. Ambicja to dążenie do wyznaczonych celów i ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia konkretnych rezultatów. Jednak wielu z nas myli ambicję z chciwością lub parciem na władzę. To wielkie nieporozumienie, gdyż ambicja to chęć stawiania czoła własnym wyzwaniom i rozwój, zaś chciwość to chęć posiadania. Aby stać się mistrzem, profesjonalistą i osiągnąć znaczną pozycję, trzeba mieć ambicję. To ona popycha nas w kierunku naszych marzeń i budzi pragnienie, by przeć naprzód.

Czym jest ambicja?Czym jest ambicja?

Ambicja związana jest z naszymi uczuciami, emocjami i pragnieniami. To energia niezbędna do dążenia do swoich obranych celów. A osoba ambitna to taka, która stara się pokonywać wyzwania i wdrażać strategię własnego rozwoju w praktyce, empirycznie. Bez ambicji niewiele można w życiu osiągnąć. Nie jest istotnym czego ta ambicja konkretnie dotyczy, bo i tak podporządkowuje całe nasze jestestwo na wzrost. Bycie ambitnym oznacza pielęgnowanie ogromnej chęci transformacji i realizacji własnych projektów. Tworzone są plany i strategie oraz cele w życiu, czy to na osobistym, czy też zawodowy polu. Bez ambicji nie staniesz się mistrzem, liderem, człowiekiem spełnionym.

Czym jest ambicja? – Obserwacja:

Sekret ambicji tkwi w osobistości. Dopóki ta ambicja dotyczy nas samych to jest czystą ambicją. Kiedy zaś staje się nadmierna, przeradza się w chciwość. Ambicja jest umiarkowana, chciwość zaś już nie. Ambicja przekłada się na poczucie własnej wartości, wiarę w swój indywidualny potencjał i zdolność do wygrywania, osiągania zamierzonych celów. Bazuje na naszym wewnętrznym potencjale. Ale aby pozostać czystą, nie może zaniedbywać etyki. Używanie kłamstw, oszustw, szantażu i sztuczek, aby dostać się na szczyt, jest oznaką samolubności i chciwości. Uczciwość musi być zawsze na pierwszym miejscu i nie może być w żaden sposób niezgodna z ambicją.

Czym jest ambicja? – Rozważania:

Chciwość reprezentuje wolę posiadania więcej niż potrzeba. To ona niestety dominuje w naszym świecie. Ale bez chęci wygrywania, rozwoju, podnoszenia swych kwalifikacji, osiągania lepszych wyników stajemy się bezwładni. To pragnienie zmiany prowadzi do wielkich przemian. Ambitni widzą niejako z góry, ogólny obraz, identyfikują wady i wdrażają strategie, aby poprawić to, co wymaga nowych rozwiązań. Transformacje to bolesny proces, który obejmuje okresy adaptacji do nowego środowiska. Jednak ambicja sprawia, że ​​ludzie są w stanie stawić czoła swoim lękom i zrobić ten pierwszy krok. Po prostu zacząć.

Bez tego impulsu i odwagi, by stawić czoła samemu sobie, nie bylibyśmy w stanie nic osiągnąć. I tak się właśnie dzieje. Dogadzanie sobie zwycięża nazbyt często, przez co nasze życie bywa niespełnione. Ambitną osobę można zidentyfikować, dowiadując się, jakie napotyka trudności i jak je przyjmuje. Jeśli nigdy się nie poddaje, nigdy nie rezygnuje z zamierzonej drogi i nie siedzi na dupie, czekając, aż cokolwiek wokół się zmieni, to można śmiało taka osobę nazwać ambitną. Ambitni nie zastanawiają się nad problemami, oni szukają rozwiązań i działają. Nie znają ograniczeń. Stawiają sobie wysokie wymagania, aby móc na przestrzeni lat do nich dążyć. A tworzenie nowych rozwiązań wymaga chęci, pasji i ducha.

Czym jest ambicja? – Podsumowanie:

To ambicja powoduje, że wzrastają nieustannie nasze umiejętności, zaangażowanie w rozwój osobistych projektów, marzeń czy planów. Ambitni ludzie cechują się poświęceniem, odwagą, by próbować i popełniać błędy, zmianą nastawienia, pozytywnym myśleniem i obieraniem celów, czyli realizacją siebie. Ambicja to cecha profesjonalisty. Ponadto posiadanie ambicji oznacza dążenie do uczciwego i stopniowego rozwoju i osiągania własnych celów, które dosyć często opierają się na marzeniach, wizjach siebie i dużym rozwoju osobistym, a implikuje to spełnienie i szczęście.

PS. Trzeba być ambitnym, by pięknie żyć. I wypada coś także po sobie zostawić, lecz nie może to być tylko dobre wrażenie. – August Witti

_______
#Ambicja