Czym jest lojalność?

Czym jest lojalność?

w różne

Czym jest lojalność? Pisałem już czym jest świadomość. Jest ona szlachetnością, która opiera się na miłości bezwarunkowej. Ta zaś dotyczy prawdy, nie iluzji, w której żyjemy. Nasze „życia”, które tak bardzo cenimy, są kłamstwem, fikcją i sztucznym tworem. Jak to – zapytasz? A no tak. Urodziłeś się w jakiejś rodzinie, środowisku, przejmując cechy tego środowiska, schematy, system wartości etc. Później wydaje ci się, że kształtowałeś się sam, ale do szkoły chodziłeś, środowisko to samo lub inne. Korzystasz nieustannie z mediów, które sprzedają ci co chcą. Nic nie podważasz i tego nie robiłeś. Łykałeś wszystko jak kaczka. Przy czym łykałeś i robisz to nadal, wbrew temu co ci się wydaje.

Czym jest lojalność?Czym jest lojalność?

Nie ma w tobie ani odrobiny prawdy, ani odrobiny świadomości, o ile już tego nie dostrzegłeś. Teraz albo pozostaniesz tam gdzie jesteś, czyli w nieprawdziwym świecie /Matrixie/, stworzonym przez system /czyli nas wszystkich/, albo zaczniesz podważać każdą jedną rzecz, porzucisz wszystko, aby na nowo zbudować świadomego człowieka, który bazuje na swoich własnych doświadczeniach i poszukuje odpowiedzi, a nie łyka nieprawdy. W tym momencie warto sięgnąć do tego co szlachetne. Bo o szlachetność tutaj nam chodzi. Wiadomym, że wielu nadal nie rozumie i szlachetności, i miłości bezwarunkowej, a także miłości własnej. Ale cóż…

Czym zatem w tym wypadku jest lojalność?

Lojalność jest cnotą skoro jest szlachetna. Lojalność powinna obowiązywać w rodzinie, między przyjaciółmi, między zakochanymi, ale i w miejscu pracy, w organizacjach, wśród wyznawców religijnych i w danym narodzie. Najważniejszym pytaniem w tym momencie jest czym ta lojalność jest i dlaczego jest tak ważna? Zatem odpowiadam. Lojalność to wierność, ale i poświęcenie, uczciwość, zaufanie i wsparcie w związku. Wymaga emocjonalnego zaangażowania i rodzi poczucie tożsamości, czyli jedności.

Lojalność to pozostawanie z kimś /bycie z kimś lub przy kimś/ zarówno we wzlotach, jak i upadkach. Pozostawanie z/przy kimś bez względu na okoliczności. Lojalność polega na zaakceptowaniu i kochaniu kogoś za to, kim jest. Ludzie okazują sobie lojalność poprzez wspólne przetrwanie burz i zawieruch życiowych, poprzez wsparcie. Lojalność oznacza konsekwentne traktowanie, zachowanie i szacunek do drugich. Ważne jest, aby być wiarygodnym i niezawodnym. Kimś, na kogo można liczyć. Lojalność obejmuje również konsekwentne traktowanie drugiej osoby z życzliwością, uczciwością i hojnością, nie tylko ducha.

Nieukrywanie swojej tożsamości /natury/ lub części życia to istota aspektu lojalności. Zatem ludzie, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami i uczuciami /są prawdomówni/, wykazują chęć bycia poznanym i poznania innych w sposób autentyczny i otwarty. To ważna zaleta szlachetności. Lojalność może wzmocnić relacje, ze względu na swą uczciwość i otwartość. Wzbudza także zaufanie i tworzy bliskość w relacjach. Lojalne relacje są silniejsze i trwalsze. Pomagają budować wsparcie, istotne dla dobrego samopoczucia psychicznego, emocjonalnego i fizycznego.

Lojalność to cecha, którą rozwijamy, dążąc do szlachetności. Świadomość zaś bez jedności nie istnieje, a ta opiera się na lojalności. Zatem trzeba tę naszą lojalność budować. Podobnież jak miłość, napełniając się nią co dzień. Jak to robić? Okazać swoją wdzięczność. Pokazać, że się drugiego ceni. Powiedzieć, jak ważny jest w twoim życiu. Oferować wsparcie, gdy zmaga się z problemami. Pomagać stawić czoła problemom. Zachowywać zaufanie: jeśli ktoś dzieli się swoimi sekretami, nadziejami, planami, obawami lub niepewnością. Szanować i unikać osądu. Dotrzymywać obietnic. Istotna w tej postawie jest uczciwość, przejrzystość, autentyczność. Działanie w najlepszym interesie.

PS. O lojalności ludzie zapomnieli, ale świadomi chcą być. Czego zatem chcą być świadomi? – August Witti

________
#Lojalnosc

Tags: