Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest prawda?

Czym jest prawda?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest prawda? Prawda – wg definicji to osąd polegający na zgodności z faktycznym stanem rzeczy. Jest to stwierdzenie w formie zdania oznajmiającego, wyrażone o określonym fakcie, jaki ma lub miał miejsce w rzeczywistości. Prawda prowadzi do pomyślnego działania. Prawda ma również wartość wewnętrzną. Mając wybór między życiem pełnym nieograniczonej przyjemności, a prawdziwym życiem ludzkim wraz z całym jego bólem i cierpieniem, większość ludzi wybiera to drugie.

Czym jest prawda?Czym jest prawda?

“Fałszywe wiadomości” nie są też niczym nowym, ale obecnie rozprzestrzeniają się jak choroba. Prawda zaś spoczywa na mniejszości, a mniejszość jest zawsze silniejsza od większości, ponieważ mniejszość tworzą na ogół ci, którzy mają swoje zdanie. Siła większości jest zatem iluzoryczna. Jednym ze sposobów zrozumienia prawdy jest spojrzenie na jej przeciwieństwa. Na kłamstwa i bzdury. Kłamstwa różnią się od bzdur tym, że kłamca musi wyśledzić prawdę, aby ją ukryć, podczas gdy bzdura nie ma z prawdą nic wspólnego.

Każdy odpowiada na fakty tak, jak je rozumie. Jednym kieruje autorytet prawdy, drugi zaś przeciwstawia się temu autorytetowi i odmawia spełnienia jego żądań. Bzdura natomiast całkowicie ignoruje te żądania. Zatem bzdury są większym wrogiem prawdy niż kłamstwa. Prawda prowadzi do pomyślnego działania, dlatego też udane działanie jest wskaźnikiem prawdy. Jeśli coś działa, może to być prawda, jeśli natomiast nie działa, to najprawdopodobniej nie jest prawdą.

Czym jest prawda? – Podsumowanie:

Prawda w swojej istocie jest konstruktywna i adaptacyjna, podczas gdy kłamstwa są destrukcyjne i autodestrukcyjne. Zatem kłamstwo na dłuższą metę nie popłaca, bo nas samych niszczy. Albo ukrywamy swój irracjonalny strach i kłamiemy, albo pomagamy stworzyć solidny fundament przyszłości i lepszego życia. W prawdzie dokonujemy wyboru i albo pozwalamy sobie na wykorzystanie swojego najwyższego potencjału, posługując się prawdą, albo też pozbawiamy się możliwości rozwoju i stwarzamy dalsze problemy nie tylko sobie. Ale tak czy inaczej prawda w końcu nas uwolni.

Właściwości prawdy:

  1. prawda jest,
  2. prawda jest bytem,
  3. prawda jest jedna,
  4. prawda nie jest względna,
  5. prawda nie zależy od analizy,
  6. prawdę wciąż odkrywamy,
  7. prawda jest tym co jest.

PS. Prawda nie jest zależna od wiary. – August Witti

______
#Prawda

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Jak być człowiekiem

Jak być człowiekiem?

Jak być człowiekiem? Życie to wieczna nauka. Możemy z niego wyciągnąć ważne
Życie vs myśl

Życie vs myśl

Życie vs myśl. To nie jakiś magiczny rytuał ani też żadna tajemnica.
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry