Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest przebudzenie

Czym jest przebudzenie

w prawdziwie/świadomie/topowo

Czym jest przebudzenie? Przebudzenia to poszerzenie świadomości i jej intensyfikacja. Człowiek przekracza swoje zmartwienia, trudy i problemy, po czym zaczyna odczuwać uniesienie lub spokój wewnętrzny. Postrzeganie świata staje się żywe, odczuwamy połączenia z naturą, innymi i całym wszechświatem. To fantastyczne uczucie i fenomenalny system postrzegania. Ogarnia nas miłość do świata i współczucie, bo przekraczamy ograniczający nas stan permanentnego strachu. Przy dużej intensyfikacji przebudzenia tracimy poczucie tożsamości i stajemy się jednością ze światem.

Czym jest przebudzenie

Czym jest przebudzenie? – Obserwacja:

Jedni dochodzą do przebudzenia poprzez silny stres, depresję lub stratę. I to jest droga cierpienia. Nie musimy cierpieć oczywiście, ale nasz stan psychiczny na to nie zezwala. Zatem opierając się na cierpieniu wzrastamy i po przelaniu się czary goryczy, dochodzimy do jedynych słusznych wniosków. Consensus uzyskujemy poprzez pogodzenie się ze sobą, z własnym ja. Bo okazuje się, że nasze niekorzystne widzenie świata, bezpośrednio wynika z tego, jak postrzegamy siebie. Zatem naszą powinnością jest zmiana postrzegania siebie, nie świata. Ale ta zmiana postrzegania, zmiana stosunku do siebie i swoich wad, zmiana krytycyzmu i zniechęcenia, powoduje zmianę oglądu całego świata.

Drugim czynnikiem wywołującym przebudzenia, jest żywy kontakt z naturą. Przyroda ma wielką moc i potrafi spowodować w nas skok świadomości. Dlaczego? Przyroda dla nas ludzi jest w miarę stała i boska. Jej piękno i bezruch powodują w nas nostalgię, ale i uniesienie, a co za tym idzie możliwość podniesienia własnej świadomości. Spacer w lesie, w ciszy przyrody, kontemplacja piękna, bezpośrednie działanie słońca, powodują stan otwartości. Ta z kolei prowadzi do przebudzenia, gdyż w tym stanie postrzegamy prawdę o sobie.

Trzeci sposób wzrostu świadomości to wewnętrzna kontemplacja. Medytacja, która może także być modlitwą, jogą lub tai chi służy temu wzrostowi. Relaks wprowadza spokój umysłu, a to ułatwia przebudzenie świadomości. I w zależności jak daleko zajdziemy w tej drodze, taki może być efekt. Ale bez otwartości, bez prawdy o sobie i bez wiary w siebie, trudno będzie osiągnąć jakiekolwiek przebudzenie.

Czym jest przebudzenie? – Rozważania:

Wielu już dziś określa przebudzenie jako najwznioślejszy i najważniejszy moment w ich życiu. Dlaczego? Bo tutaj chodzi tylko o ciebie. Albo o mnie, jak kto woli. Nikt inny nie bierze w tym udziału. Nie jest to także umiejętność, czy wiedza. Nie porównujemy się, nie oceniamy, obserwujemy. I dostrzegamy nagle zmianę w spojrzeniu na życie i jego wartości, przez co wzrasta w nas poczucie zaufania, pewności siebie i jakże unikalnego optymizmu. Te zmiany prowadzą wprost do zmiany stylu życia, jakości życia i spojrzenia na życie. Ale te zmiany są dla nas tak korzystne, że same z siebie implikują przebudzenie.

Czym jest przebudzenie? – Podsumowanie:

Przebudzenie ma nie dosyć, że potężny efekt terapeutyczny, to na dodatek potrafi uzdrowić nasze życie, ciało, zdrowie i jakość tegoż życia. To uświadomienie sobie łagodności i spolegliwości świata, zmienia obraz naszego życia, nie w ogóle. To właśnie prawda o sobie nas wyzwala, gdyż prawda o sobie, to prawda o swoim świecie, który nadal jest interpretacją naszych zmysłów i rozumu, niczym więcej. Zatem czas zmienić zdanie i zacząć prawdziwą zabawę.

PS. Przebudzenie to wyzwolenie z własnych okowów. – August Witti

najnowsze z prawdziwie

Jak być człowiekiem

Jak być człowiekiem?

Jak być człowiekiem? Życie to wieczna nauka. Możemy z niego wyciągnąć ważne
Życie vs myśl

Życie vs myśl

Życie vs myśl. To nie jakiś magiczny rytuał ani też żadna tajemnica.
Pieprzenie

Pieprzenie we świat

Pieprzenie we świat to objaw lekkości języka i myśli. Już wiesz, że
Translate »
idź do góry