Czym jest samodyscyplina

Czym jest samodyscyplina

w świadomie/prawdziwie/zdrowotnie

Czym jest samodyscyplina? Samodyscyplina przejawia się w: wytrwałości, powściągliwości, myśleniu przed działaniem, kończeniu zaczętego oraz wykonywaniu własnych decyzji i planów. Samodyscyplina oznacza samokontrolę, umiejętność unikania niezdrowego nadmiaru wszystkiego, co mogłoby prowadzić do negatywnych konsekwencji. To doskonałe narzędzie w osiąganiu celu i realizacji założeń.

Czym jest samodyscyplina

Samodyscyplina

Cechą samodyscypliny jest zdolność do natychmiastowej rezygnacji i satysfakcji. Jest to wyraz wewnętrznej siły niezbędnej do radzenia sobie w każdej życiowej sytuacji i do osiągania wyznaczonych celów. W połączeniu z siłą woli może pomóc przezwyciężyć lenistwo. Pozwala podjąć działanie w każdym momencie, kontynuować je i wytrwać w nim.

Pozwala zachować umiar w tym co robimy, gdyż opanowuje emocje. Mieć samodyscyplinę, to być cierpliwym, tolerancyjnym, wyrozumiałym i rozważnym. Pomaga ona także wytrzymać zewnętrzne naciski i wpływy. Każdy kto ją posiada może przejąć kontrolę nad swoim życiem, wyznaczyć własne cele i podjąć konkretne kroki, aby osiągnąć te cele.

Samodyscyplina to cecha, którą należy rozwijać. To umiejętność skupienia się na zadaniu lub celu, aby osiągnąć określony rezultat. Podobnie jak inne cechy, które mogą przyczynić się do ogólnego sukcesu, ta to taka, która z czasem daje trwały sukces. Osoby zdyscyplinowane zwykle polegają na grupie innych cech, takich jak: ambicja, skupienie, organizacja, trwałość, odpowiedzialność, sprężystość, etyka.

Samodyscyplina – Podsumowanie:

Ponieważ jest wyuczonym zachowaniem, należy podjąć decyzję, aby ją rozwinąć. Wyznaczanie sobie jasnych celów i posiadanie solidnego planu tego, co chcesz osiągnąć, jest koniecznością. I jak w przypadku każdej umiejętności, samodyscyplinę należy ćwiczyć. Ćwiczenia polegają na rytualizacji zachowań. Powtarzamy je codziennie, nieustannie, w celu dokonania pozytywnych zmian w sobie. Doskonalenie jest wyzwaniem, ale wykonywanie prostych ćwiczeń, rozwijanie powtarzalnych zachowań i zdyscyplinowanie w jednym obszarze może pomóc w przejściu do następnego wyzwania. Zacznij od małych rzeczy i dostosuj się do codziennych nawyków, które sprawiają, że czujesz się spełniony.

PS. Chcieć albo nie chcieć – bezsensowne gdybanie. – August Witti

_____________
#Samodyscyplina