Najtrudniej poznać samego siebie

Czym jest samotność

Czym jest samotność?

w prawdziwie/świadomie/zdrowotnie

Czym jest samotność? To uniwersalna emocja, która jest złożona i unikalna dla każdego z nas. Samotność nie ma jednej przyczyny, a zapobieganie i leczenie tego szkodliwego stanu jest różne, w zależności od człowieka. Definicja opisuje ją jako stan umysłu. Wiąże się ona z izolacją i jest szkodliwa zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Ale ma też wiele ważnych korzyści, pozwalając się skoncentrować i nabrać sił. Jest też dobrowolna, a ludzie, którzy lubią być sami, utrzymują pozytywne relacje społeczne.

Czym jest samotnośćCzym jest samotność?

Samotność zatem to stan umysłu związany z pragnieniem kontaktu z człowiekiem, ale i poczuciem osamotnienia. Ludzie mogą być sami i nie czuć się samotni lub mogą mieć kontakt z innymi i nadal odczuwać poczucie izolacji. Samotność można przypisać czynnikom takim jak niska samoocena. Ci, którym brakuje pewności siebie, często uważają, że są niegodni uwagi lub szacunku innych. Czasem to czynniki osobowości.

Ma ona bardzo szeroki zakres negatywnych skutków zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Są to nadużywanie alkoholu i narkotyków, zmieniona funkcja mózgu, choroba Alzheimera, aspołeczne zachowanie, choroba sercowo-naczyniowa i udar mózgu, zmniejszona pamięć i uczenie się, depresja i samobójstwo, zwiększony poziom stresu, słabe podejmowanie decyzji.

Osoby, które nie czują się osamotnione, częściej zawierają związki małżeńskie, mają wyższe dochody i mają wyższy status wykształcenia. Wysoki poziom samotności wiąże się z objawami zdrowia fizycznego, samotnym życiem, niskiej jakości relacjami społecznymi. Częściowo winny jest rozwój internetu i na ironię, mediów społecznościowych. Kilku bliskich przyjaciół wystarczy, aby pozbyć się samotności, ale cała masa przypadkowych facebookowych znajomych nie spowoduje poprawy samopoczucia. Samotność może być też zaraźliwa.

Ale na szczęście można ją przezwyciężyć. Dokonanie zmiany wymaga świadomego wysiłku. Może to sprawić, że będziemy szczęśliwsi, zdrowsi i pozytywnie wpływać na innych wokół siebie. Warto wziąć pod uwagę prace społeczne lub wolontariat. Te zajęcia stwarzają okazje do poznawania ludzi i pielęgnowania nowych przyjaźni. Samotność jest znakiem, że coś musi się zmienić. Czas najwyższy zrozumieć negatywny wpływ samotności na swoje życie, gdyż ma ona i fizyczne i psychiczne konsekwencje.

Samotność – Podsumowanie:

Budowanie nowych połączeń społecznych jest ważne, ale poprawa istniejących relacji może być również świetnym sposobem na walkę z samotnością. Spróbujmy zadzwonić do znajomych lub członków rodziny, których lubimy. Porozmawiajmy z kimś, komu można zaufać. Sprawia, że czujemy się odizolowani i odłączeni od innych.

Jest to złożony stan umysłu, który może być spowodowany zmianami życiowymi, stanami zdrowia psychicznego, niską samooceną i złymi cechami osobowości. Może mieć również poważne konsekwencje zdrowotne, w tym pogorszenie samopoczucia psychicznego i problemy fizyczne. Nie warto być samotnym, nie warto też w nią popadać. Doskonałym antidotum są zwierzęta domowe, np. koty i psy. Przebywając w ich towarzystwie, nigdy nie poczujemy się samotni.

PS. Samotność sprawia, że się odnajdujemy, albo się gubimy. – August Witti

_________
#Samotnosc

Tags:

najnowsze z prawdziwie

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć?

Jak dobrze wypocząć? Kiedy czujemy się wyczerpani i zmęczeni, staramy się zrelaksować,
Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra

Anarchia jest dobra. Żadna ze znanych mi osób nie wierzy, że anarchia
Czym jest wiara?

Czym jest wiara?

Czym jest wiara? To poważne rozważania, biorąc pod uwagę, że wiara ma
Translate »
idź do góry